Szerintetek nem túl sok a fény?
Nem sok.
De feltölthetnéd rendesen is az akváriumot és nem ártana élő növényeket is rakni.
Tökéletes.
Pár tanács ami segít:
- vízszint maxra. (élőhelyüket csökkented ezáltal ha alacsonyan van)
- gyorsan növő növényeket el ( szigorúan élő!!! a műanyagok engedik ki magukból a mérget!!, azokat dobhatod is kifelé)
- tengeri kagylót ki a vízből mert keményíti a vizet a mésztartalma miatt
-Fűtőt rakd hátra, ne elől rontsa a látványt mellesleg annak full víz alatt kell lennie különben tönkremegy ez érzékelője és ha tönkremegy jobbik esetben nem fűt, rosszabb esetben pedig "felforralja" a vized. Ne félj hogy a vezeték vízbe van, direkt úgy tervezték.
- a szűrőd nem igen látom. Az csak vizet forgat bal hátul vagy van valami szűrőfelülete?
Most lehet én leszek a mindenbe is belekötő válaszoló de lenne mit rendbe rakni ezzel az akváriummal. Ne támadásnak vedd, segíteni szeretnék.
Haladjunk akkor fentről lefelé. A fényt kérdezed ,hogy elég-e. Nos az egy dolog ,hogy bevilágítja mindenhol de ez kb csak annyit jelent ,hogy jól van terelve a fény. Ami fontos ,hogy először is milyen világítás: fénycső, LED, egyéb? Illetve hány wattos, de talán lumennel számolni pontosabb, főleg LED-nél. A kelvin sem elhanyagolható infó.
Víz: miért csak ennyire van feltöltve, mi az oka?
Illetve nagyon fontos lenne tudni ,hogy mekkora az akvárium? Milyen a szűrés?
Azt a kagyló vagy csigaház szerű izét kiveheted. Csak keményíti a vizet. A műnövényeknek szintén semmi keresnivalója ott.
Az ott két rózsás díszmárna? Nem akarok vészmadárkodni de ránézésre olyan 50-70 liter körülire tippelem az akváriumot, azok a halak meg dupla akkora helyet igényelnének minimum 6-8 fős egyedszámmal, jóval dúsabb élő növényzettel.
A világos talaj sem a legszerencsésebb. A halak jobban kedvelik a sötét talajt, kb 5 cm vastagon ,hogy lehessen bele ültetni és szemcseméretre olyan 0,5-3 mm körüli (igen, mm nem cm). Amúgy pontosan micsoda a talaj?
Írtad az algásodást. Nos ez szintén baromi nagy téma s kismillió dolog befolyásolja aminek csak kis része a fény.
Ami a halak stresszezését illeti ami jelenleg leginkább zavarhatja őket az a világos talaj, növényzet és fajtársak hiánya na meg a direkt fény de ez szinte bármennyire erős fénynél így van ha nincs felszínt legalább részben takaró növényzet. Növényfajokat tudunk ajánlani ha megtudjuk az akvárium tulajdonságait amikre rákérdeztem.
Ezek még jól jöhetnek:
Okés. Sajnos nem tudok a lámpához hozzászólni, ahhoz nem értek, de:
1. A víz feltöltés folyamatos, mert szinte az egész akváriumét cserélni kellett, és csak úgy tudtam megoldani, hogy minden este egy vödör vizet kiraktam, majd reggel beleöntöttem.
Ezért ez még folyamatban van.
Az akvárium egyébként 120 literes, csak a kis víz, illetve a videó megtévesztő lehet ebből a szempontból. Igen 2 díszmárna van most csak, de venni fogok hamarosan többet is.
Élő növényt is tervezek venni, csak olyat ami nem nehezen gondozható, esetleg nem kell külön tápozni. Talaj fronton a kavics új, utólag hallottam róla hogy nem szerencsés a világos szín, ezért inkább még elő növénnyel dobnám fel, hogy sűrűbb legyen a növényzet.
Igen, jelenleg sajnos csak 2 rózsás díszmárna van és egy fekete tetra, melynek oka, hogy volt olyan időszak, amikor nem maradt sok idő az akváriumra, és beismerem én voltam a hibás, mert nem teremtettem meg olyan körülményeket, amelyek megfelelőek lettek volna a számukra, ezért pusztult el pár hal, de nagyon próbálok majd most figyelni.
Szűrő gyanánt egy Aquael fan 1 plusz üzemel, ami tudom nem a legerősebb, de csak kis lépésekben tudom anyagi okok miatt újraéleszteni az akváriumot.
Ezek miatt a szempontok miatt is problémás az új halak vásárlása is, (melyet egy másik kérdésbe írtam ki) a helyzetet tekintve.
Hálás vagyok az utolsó válaszolónak is!
Ja, a “milyen halakat javasolnátok?” kérdés a tiéd? Így s a kérdésekre adott válaszok után mindjárt más a leányzó fekvése. Bocsi, csak elsőre sokszor rosszabb forgatókönyvre számít az ember ha megnézed az átlag “kezdő akvarista kérdezőket”. Voltak már itt csúnyaságok mint aki bóléstálban tartott halat, vízben tengerimalacot, 20-30 literes akváriumban 10+ halfajt kettesével stb.
Növényekből idemásolom egy másik válaszom lényegét mert ide is passzol:
Ami vízinövény még szóba jöhet az elsősorban hínárfélék és hasonlók mint: argentín átokhínár, kocsánynélküli ambúlia, indiai vízicsillag, érdes tócsagaz stb. Lassabb növekedésűek az anubias-ok, páfrányfélék, mohák, cryptocoryne- és echinodorus-félék stb. Több szempontból is hasznosak a lebegő, úszó növények mint a békalencse, kagylótutaj, rucaöröm, úszó májmoha stb.
A felsoroltak közül a többség elvan közepes, egyesek gyenge fény alatt is. Amennyiben kimondottan gyenge fényed lesz úgy elsősorban anubias-félék, kisebb cryptocoryne-félék, gömbmoha s még pár mohaféle, békalencse/ kagylótutaj szinte biztos megmarad.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!