Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jbl i 100 milyen szűrőtöltetet...

Jbl i 100 milyen szűrőtöltetet javasoltok?

Figyelt kérdés
Most vásároltam egy jbl i100at de látom csak szivacsok vannak benne,ebbe szeretnék komolyabb szűrőtöltetet,mit ajánlatok,és milyen sorrendbe?Növényes akvárium 63 liter,és mivel érdemes használni az esőztetővel vagy a pipával

#szűrés #Szűrőtöltet
2021. febr. 5. 15:10
 1/4 Skid05 ***** válasza:
100%
A szivacs egyébként teljesen jól teszi a dolgát ha megfelelő sűrűségű, ez belső szűrőknél a TM30-as sűrűséget jelenti. Mindenképpen adnék neki esélyt. Esőztetővel használva.
2021. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Norbig ***** válasza:
100%

Maradhat a szivacs,ne telepíts túl ès nem lesz gond.Ha sok a hal akkor inkább külső szűrőt használnèk.

Nekem bruttó 72l-t egy tetra ex 600 szűr,a gyári töltet egy fing,szivacsra cserèltem èn is az egèszet.Nekem csak nèhány hal van benne,de ha megfelelő a töltet mennyisège(ez 5%-a szokott kb lenne az akvárium mèretènek),akkor felesleges szeririntem drága töltetekbe beruházni,a szívacs is teljesen jó szűrőanyag.

2021. febr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És tudnátok ajánlani halakat hogy ne legyek túltelepítve 63 literbe?
2021. febr. 7. 07:02
 4/4 Norbig ***** válasza:

Ez függ a vized paramètereitől,GH,hőfok,PH,ezeket èrdemes lenne elmondanod ès vagy megmèrned.


A nagy átlagban egy csapat corydoras(6 mondjuk) ès 6-8 guppy(csak hím)problèma nèlkül tartható benne valószínűleg,a guppy illetve 1-2 elevenszülő igen szívósak,ilyen pl a platti is,könnyen tartható halak.

A corydoras-ból utánna olvasol hogy melyik igènytelenebb ès tetszik is,20-as kemènysègig tarthatóak egyes fajok.


A többit majd kitaláljuk ha meg tudtad mèrni a vízet :)

2021. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!