Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebben az esetben ki lehet...

Ebben az esetben ki lehet hagyni az akvárium bejáratást?

Figyelt kérdés

Van egy 70literes akvám, tervezek mellé egy 30 litereset, amiben csak garnélák lennének meg növények. A jelenlegi akvát egy belső szűrő viszi, amihez 3 hete csatlakozott egy külső. Mivel a külső önmagában bőven elég 70literre, így a belső szűrőt átraknám a kis akváriumba+ a nagyból levett vizet tenném bele.

Így telepíthető azonnal?



2020. szept. 25. 12:11
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Én azért várnék legalább 1-2 hetet ,hogy minden stimmel-e, tetszik-e az elrendezés (nem akarod-e esetleg szétszedni s újratervezni), összepasszolnak-e a dolgok stb.
2020. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Az oké, hogy a víz 100%-ban akváriumi, a szűrő is trutymós. Ez lerövidíti a bejáratási időt, de azért én is várnék a telepítéssel, ahogy #1-es írta (mondjuk én csak egy hétre gondoltam, de ő tapasztaltabb).

Az egyensúly részét képezi a talaj is, gondolom az új lesz.(?)

2020. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem minden a víz minősége és az aktívnak mondható szűrés, a növényzetnek is időt kellene biztosítani az ültetést, áthelyezést követő sokk leküzdésére. Én megvárnám amíg a növényzet kicsit alkalmazkodik az új környezethez és láthatóan növekedésnek indul, csak ez utána telepíteném a garnikat. Beindítható azonnal is egy ilyen akvárium de nem biztatnálak erre.
2020. szept. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!