Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt a vizet lehet használni...

Ezt a vizet lehet használni akvárium bejáratásához?

Figyelt kérdés

Növények öntözéséhet szoktam vizet állni hagyni, és azt vettem észre, hogy egyik edényben megjelent zöld alga.

Ártok-e azzal, ha a bejáratási időszak alatt ilyen vízből teszek az akváriumba?



2015. júl. 4. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Helyesebben jársz el, ha előbb csapvizet forralsz fel, majd hagyod lehűlni és a közben kivált kalcium-karbonátot (ami a változó keménységből származik)nem öntöd az akváriumba.
2015. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Attol fugg hogy majd mennyire kényes halat vagy élőlényt szeretnel benne tartani. Amugy ha nem bízol a vizben akkor a kisallatkereskedesben lehet kapni ilyen tablettát amit a vizbe kell dobni es meglagyitja vagy mi :D amikor volt akvariumunk minis olyat használtunk :)
2015. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan túl nagy kárt nem okozol, de azért én nem tenném bele.

Úgyis van elég gond az algákkal, pláne az elején, nem nehezíteném meg jobban az algavirágzási időszakot azzal, hogy konkrétan beoltom a vizet algával meg részleges cseréknél mindig után pótolok.


Amúgy meg az alga egy értékjelző is, a túlzott algásodás mindig valamilyen problémát jelent, annak az ellensúlyozására jelennek meg az algák.

(Ezért nem az algák ellen küzdünk, hanem a kialakulásuk okait keressük.)


Na most, ha külső forrásból folyton visszapótolod az algákat, akkor hamis képet fogsz kapni a valódi állapotról.


Sőt, akár még olyan is lehet, hogy ha állandóan abból az algás vízből oldod meg a rendszeres vízcseréket, akkor ahhoz a vízminőséghez áll be az akvárium egyensúlya.

És ha ezek után néhányszor mégse algás vizet használsz, akkor úgy vonsz ki a képletből egy rakás algát, hogy a vízben ottmaradnak azok az anyagok, ami éltek az algák, és amik a halakra nézve mérgezőek.


Szóval hosszú távon jobb rendszeresíteni egy tiszta vödröt, és a részleges csere előtt 1 nappal teleengedni, utána pedig szárazon hagyni. Én 20 literes sárga ovális vödröket használok, olyan széles szájú vödrökben 1 éjszakán keresztül szoktam pihentetni a vizet, annyi elég szokott lenni.

2015. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha a víz zöld színű a lebegő algától akkor ne használd, ha az edény falára rakódott az alga és a víz áttetsző akkor szerintem minden további nélkül használhatod. A tárolóedény esetleg tedd sötét helyre, vagy takard le ha áttetsző, az a lényeg hogy ne érje fény és fedve legyen, mármint ha akvarisztikai célokra is ezt szeretnéd használni. Nekem mondjuk jobb ötletem van , egy éjszakát pihentetett vizet használj vízcserékhez, az akváriumból leszívott vizet pedig locsolásra.:D Esetleg esővizet is gyűjthetsz azt is szeretik a növények.
2015. júl. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden állattartás alapelve az, hogy "ami bizonytalan - inkább ne!"
2015. júl. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi

amúgy nem akartam használni, csak eszembe jutott..

2015. júl. 6. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!