Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan bírhatná el ez a...

Hogyan bírhatná el ez a szekrény egy 72l-es (60x30x40) akvárium súlyát?

Figyelt kérdés

Vettem az ikeában a 60x30-as alapterületű akváriumom alá egy ilyen szekrényt/vázat:

[link]


És ezt a vázat szeretném olyan módon megerősíteni, hogy elbírja az akváriumom súlyát. Két eljárást láttam az interneten ikeás szekrény megerősítésére:

Az elsőn 5x5x58 cm-es fa rudakat ragaszt be a forma szilikonnal a szekrény 4 széléhez, ezzel megerősítve azt, majd alá szerel +1 lábat.


[link]


Én ezt reálisnak látom, azonban én a lábat annyira nem értem, hiszen oda középre nehezedik a legkevesebb súly.


Egy másik youtubeos forma ugyan ezt a szekrényt alig erősítette meg, azt mondta elég bele 2-3 sarokvas/székszegletvas (L alakú), és a hátuljára egy osb lap és kész. Én ebben nem tudom bízhatok-e, félnék hogy időközben megrogy az akvárium alatt, azért mégis csak kb 90kg-ról van szó.


[link]


Én valahogy kombinálnám a kettőt, és cölöpöket is ragasztanék be és sarokvasat is csavaroznék be egy csomót, ha kell, hogy 110%-os legyen, illetve a hátulján a vékony panelra fúrnék lyukakat a csöveket/kábeleket kivezetni. Négy láb helyett ha szerinetek is kell, teszek akkor ötöt, habár szerintem az nem szükséges.


Ami fontos, hogy nem értek hozzá, bármi nem stimmel, kérjek szóljatok!


Ezeket a termékeket venném a megerősítéshez:


[link]


[link]


[link]


Ez szerintetek sok vagy kevés vagy pont elég?



2020. szept. 16. 11:32
1 2
 11/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Ezek a "könnyűszerkezetes" bútorok már mind ezzel a méhsejt technológiával készülnek, amivel nincs is semmi baj, ha nem kapnak nagyobb terhelést. Ezeket egyszerűen nem erre találták ki. Épp ezért erősíti meg a linkelt videókban, de az csak ideig óráig lehet hatásos, főleg a második.

Az elsőnek még van is értelme, de a fedlap keresztirányban akkor sem kap alátámasztást. Az az akvárium, amit rátett, ráadásul sokkal kisebb a kérdező akváriumától.

És hiába van műanyag borítása, valamennyi vizet úgyis fog kapni, idővel ez is problémát fog okozni.

2020. szept. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Elsőre én is MDF lapnak néztem. Akkor vissza vonnám a korábbi 3. (12:36) válaszomat.
2020. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként...


Ha van annyi barkácsoló tudás, hajlandóság, érzék... , ami egy ilyen bútor megerősítéséhez kéne, nem sokkal több energiabefektetés legyártatni saját bútort!

Mármint saját tervezésű (tehát agyonterhelhető) bútor idomait.

Egy jó lapszabászat kell, ahol élzárást is vállalnak.


Ki kell választani egy bútorlap színt, megtervezni nagyon odafigyelve a bútort, megadni a lapszabászatnak a pontos métereket, azok leszabják, lezárják, és az idomokat összerakni.

A linkelt derékszögű szerkezet idomokkal összecsavarozni, pozdorjacsavarral, plusz ragasztani pl t-rex ragasztóval.


Az a jó a saját tervezésben, hogy pl a függőleges 8tartó) elemeket lehet duplán számolni, tehát pl a 2 oldalát 2 összeragasztott bútorlapból tervezni, így a 2 oldal 36-36 mm lenne.

Alá szintezhető lábakat tenni, hogy bármilyen talajon vízszintbe lehessen tenni.

Egyébként ha van asztalos ismerősöd, egy ilyen egyszerű (de bőven túlbiztosított erősségű) bútort pillanatok alatt össze lehet rakni.

Ha mondjuk kéne rá ajtó, az bonyolítana rajta, de egy ilyennek, egy jó lapszabászat segítségével, otthon is neki lehet állni, extra szaktudás nélkül, józan ésszel átgondolva.

2020. szept. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Mindenben egyetértek utolsóval, egyet kivéve. Az ajtó semmit sem bonyolít rajta, csak annyi, hogy kicsit drágább lesz.

Még még egy észrevétel: én nem dupla bútorlapot rendelnék, inkább zárt szelvénnyel erősíteném meg. Mondjuk ahhoz már "kicsit több"kell, mint barkácsvéna....vagy mélyebb pénztárca.

Nekem szerencsém van, mert amit én megtervezek, kiszamolom, levágatom, megveszem az anyagot, a párom összerakja, akár még a zártszelvény-vázat is összehegeszti. 😁♥️

2020. szept. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

72 literhez fölösleges a zártszelvény. Nekem 240-es van bútorlapon, annyi, hogy úgy van összerakva, hogy minden irányban atom stabil.


Az ajtó annyit bonyolít, hogy ha valaki otthon akarja összerakni, akkor nem mindegy a méret, hogy rázáródó, vagy belezáródó, a 110 fokos nyithatóság miatt is le kell belőle számolni egy kicsit, különben "patentra " kiszámolva nem fog jól működni, és a kivetőpánt helyét ki kell marni, amihez otthon nem biztos, hogy van szerszám.

Egy asztalosnak ez nyilván nem tétel, de annak aki még sose csinált ilyet, kell pár alkalom, hogy szerezzen ilyesmiben egy kis rutint.

2020. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én támogatok minden kreatív tervezést azt meg pláne ha valaki érez magában annyit, hogy elsajátítja a legyártásukhoz szükséges tudást, v jól megy férjhez. Bocsi Törpi ez vicc volt.:D Nálunk is csináld magad gyártás folyik csak nálam a lányom a fő megrendelő.:D Annyival nehezebb a dolgom a párodénál, hogy ő csak megmutatja képen, hogy mit akar némi szóbeli kiegészítéssel.:D Nyilván én is szívesen megcsinálok neki mindent, nem is panaszként említettem. Engem több szakma elsajátítására is inspirált az akvarisztika, persze a többségét épp csak a kellő mértékben űzöm.:D
2020. szept. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
A barkácsvéna vagy legalábbis a kreativitás valóban elengedhetetlen az akvarizáláshoz, szerintem. Főleg, ha nem akar, vagy nem tud zsebbe nyúlni. Persze, nem mindent lehet DIY megoldani, de azért próbálkozik az ember. Én pl. maradék ötrétegű csőből csináltattam esőztetőt a férjemmel....
2020. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Lehet most én leszek a skót vagy nem is tudom mi de én nem zártszelvényeznék 72 literes alá. Illetve azt a bútort sem tákolgatnám, mint az kiderült nem is érné meg. Inkább körbenéznék apróhirdetéseken és face csoportokban hátha kapok az elképzelésemnek megfelelő masszívabb bútort (standard méretű akvákhoz könnyebb kapni). Vagy érdeklődnék közelebbi asztalos embereknél effelől. Ha nincs lehetőséged/ érzéked beszerezni a hozzávalókat s barkácsolni akkor én ezeket a lehetőségeket ajánlom. Olcsón is ki lehet fogni jó dolgokat csak fontos ,hogy az ember igyekezzen talpraesett s körültekintő lenni, illetve ne kapkodj a vásárlással. Nem azt mondom ,hogy én olyan hűdetalpraesett lennék csak pusztán nem vetem el a használt holmi vásárlást sem.
2020. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Tevenyereggyártó mondta a legnagyobb okosságot idáig.


Visszatérve a zártszelvényre: szeretek mindent túlbiztosítani, akkor baj nem lehet :D

2020. szept. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Salx Narval ***** válasza:
Régebben lomtalanításkor gyakorlatilag csak gazdát cserélt a "város szemete". Mindenki járta a várost és beszerezte azt amire szüksége volt, a felesleges holmiktól pedig megszabadult.:D Mára már ez is ellaposodott, legalábbis felénk. Én maximálisan egyetértek azzal, hogy érdemes a használt cuccokat is végignézni. Egy öreg masszív bútor kicsit kikozmetikázva többet érhet egy drága újnál. Valóban jó ötletet adott Tevenyereggyartó.
2020. szept. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!