Megtetszett a leopárd dánió, mennyi a minimum, amit tarthatok belőle?
Azt írják 5-6 darab, de a 72 literes akváriumba max 9 halat írnak, hogy elfér kényelmesen.. Nekem elég lenne 2-3 leopárd dánió..
Tetszik még a sarlófoltos páncélos harcsa, de abból meg 10et írnak legkevesebbet és kiemelik, hogy szeretik a kis helyeket..
Melyik halfajból ajánlott 1-2 dbot berakni?
Jó lenne két rajhal (4-5 darab egy rajban), meg mondjuk egy pár, meg egy két magánzó..
Továbbá nem fontos a növénytalaj fölé kavicsot szórni. Maradhat úgy is, a corydoras úgyis fog tudni benne turkálni. Neki tökéletes az a kvarchomok is amit írtam tegnap. De ha mégis szeretnél kavics réteget teríteni a talaj tetejére, akkor lekerekített gyöngy kavicsot válassz, hogy a halak száját vagy bajuszát fel ne sértse.
Ha szeretnél az akváriumba dombot készíteni, akkor érdemes megnézned a YouTube on néhány aquascapeing videót, mert ennek is megvan a módja.arra kell figyelni hogy a talajréteg amiben a növény gyökerezni fog, minimum 5-cm es legyen mindenhol.
Feltételezem, ha a világítás benne van, akkor benne van a szűrő is. Az mit tud? Milyen szűrő anyag van benne?
Szűrő még nincs beleépítve, vagy ha volt, elvesztettük, de tudom, hogy abból egy jó erős kell.
Miért vannak a növények vasfára kötözve a növénywebshopban?
#22
Vannak növények amik kötözhetők, ilyen például az anubiasok is. Sőt, azokat nem is szabad elültetni csak kötözni vagy kövek kövé beékelni. Ezen túl mohákat is lehet fára kötözni, majd idővel ránőnek a fára.
Pontosan így, ahogy #23 írja.
Alulról felfelé haladva a következő csoportokba sorolhatók a növények:
- ültetendő: tulajdonképpen csak ezeknek a növényeknek van szükségük talajra (ültetőközegre), amit megfelelően vastag rétegben kell szétteríteni, illetve megfelelő kell legyen a szemcseméret. Ebből a növényből a legbővebb, legváltozatosabb a választék.
- kötözendő: ezek a rizómás növények, a rizóma nem kerülhet a talajba, ezért kell fára, kőre, dekortárgyra kötözni.
- lebegő: ezek a növények a mohák, amiknek tulajdonképpen nincs is gyökerük, levélből áll az egész. Viszont ahogy Tevenyereggyártó is írta, ezeket is lehet kötni, és némelyikből egészen fantasztikus dolgot lehet kihozni: [link] ... mondjuk ehhez már hozzáértés és high tech aksi szükséges.
- úszó: leveleik a víz felszínén térülnek szét, gyökerüket a vízbe lógatják. Ilyen pl. a békalencse.
- emers növények: nem igazi vízi növények, nem is szabad a víz alatt tartani, tulajdonképpen szobanövényekről van szó, amit nem téglibe, hanem az akváriumba "ültetsz" el. Az akvaguru külön meg is említi: pl. Szobai futóka. [link] ...de ezek nagyon sok tápanyagot képesek elvenni az igazi vízi növényekről, ezért nagyon zsebbenyúlós a tápozás ezek mellett, úgyhogy én inkább csak sügeres vagy aranyhalas akváriumba tenném, ahol a vizinövények nem maradnak meg.
“zebradániókkal ez megoldható pl 4-4 db mindegyikből.”
Még mielőtt ez megzavarja a Kérdezőt mert “hogy hogy most elég csak 4 fajonként pedig Tevenyereggyártó azt írta a 11-es kommentjében is ,hogy meg tudják különböztetni egymást”. A leopárd dánió (Danio rerio var. frankei) az gyakorlatilag csak egy színváltozata a zebradániónak (Danio rerio), ettől függetlenül ugyan az a faj, ők szinte biztos ,hogy összeverődnek egy rajba ezért elég 4 mert így együtt 8 fős rajt alkotnak.
Megnéztem a halakat, a kék narancssárgák nem igazán tetszenek, valamiért a sima zebradánió sem, nem szeretném leváltani a pöttyösöket a rózsaszínnel meg sosem voltunk nagy barátságban, meg sem fordult a fejemben.
A sarlófoltos meg olyan elegáns és kicsit bohém mintha a 20es évekből jött volna, nagyon tetszik, de ha muszáj kirakni valakit, akkor őket inkább.. de itt volt olyan válasz, hogy 8-6 arányban egy csigával ellesznek, szóval ha nem muszáj nem cserélném le őket.
Még az érdekelne, hogy bármilyen követ /sziklàt/ fát berakhatok? Faágból azt néztem, hogy le kell hántani a kérgét, de biztos ott is megvan, melyiket szabad berakni.
Az oké, hogy az alsó kőalap legyen lekerekített, de dekorációnak jól mutatna pár nagyobb darab(nyilván nem mészkő, ami málik) Esetleg beton? Illetve műanyagból milyen kerülhet a vízbe? Gondolom fémből semmilyen.
Sem betont, sem műanyagot nem raknék akvába. Ami szóba jöhet, az olyan kő legyen, amire sósavat csepegtetve nem pezseg. Mindenkinek más tetszik egyébként, nálam például a dragon a favorit. Igaz, kinézetre a seyru jobban tetszik, de az keményíti a vizet. Dekortárgyat/bújót csak megbízható forrásból vásárolj, szerintem a Facebook-os akvarisztikai adok-veszek csoportokban jókat ki lehet fogni. Ugyan ez vonatkozik a kövekre, sőt, fát én kifejezetten "használtat" szereztem be, mert az már ki van áztatva, kis sikálás, fertőtlenítés után mehet az akvába. Nekem jelenleg vasfám van a húgomtól, a szomszéd pedig csavatfűzet készít elő éppen.
Egyesek szerint egy akváriumot elcsúfítanak a dísztárgyak, és vannak valóban elég giccsesek is, ráadásul az anyaguk és a festésük is mérgező lehet a halakra nézve. De ha neked tetszik, és nem káros a halakra nézve, akkor miért ne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!