Jávai mohában alga?
110 literes az akvárium, fény 5040 lm led, profito általános növénytápot használok, külső és belső szűrőm is van, 5-6 naponta cserélek 15 liter vizet
a jávai mohán megjelent valamilyen alga (talán haj alga?), és nem is igazán tudom kiszedni belőle, teljesen "belenőtt"
mit lehetne csinálni?
Hogy egzaktabb képet kapjunk: Milyen növények vannak még a moha mellett? Mennyire van a fény alatt közvetlenül a jávai? Áramlásban van? Egyben öntöd be a profitót vagy naponta? fauna mekkora? A led kelvin értéke? fény mennyit megy? Összesen mennyi a két szűrő forgatása?
Egyébként fogkefével lehet ellene vívni némi manuális küzdelmet, de a mohák közül a fonalas szörnyeket nem igazán lehet hatékonyan kiszedni. Ahol elburjánzott egy drasztikus visszametszés ajánlott. Persze minden csak ismétlődő energiabefektetés amíg nem találod meg a kiváltó okot.
A fény-makro-mikroelemek egyensúlyának borulása az algák forrása. Hogy az egyensúlyi szint (ami egy optimális intervallumként értendő) hol van, azt több tényező befolyásolja (vízkeménység, társítás, talaj, biológiai+mechanikai szűrés, felhasznált víz esetleges no3/po4/fe tartalma, kelvin érték).
növények: jávai mohából van elég sok, egy kevés úszó májmoha, tüskés hínárból van 4-5, 1 anubias nana, 1 lándzsás vízipáfrány
van 8 panda cory, 20 neonhal
a fény 6000K, naponta 8-9 órát megy
a növénytápot 2 adagban adagolom
szűrő 450l/óra (külső) + 800l/óra (belső)
garnélákat lenne érdemes venni?
A tüskés hínárnál nem tiszta, hogy 4-5 tőre gondolsz-e. Ha igen akkor azt mondom van egy tekintélyes mennyiségű haltrágyád (makrotápod), mellé olyan növényzet mely relatíve lassan építkezik ebből, tehát vmi jut az algának is. A garnéla ügy önmagában nem lesz megoldás, ráadásul a fonalas algák közül van amit nem fogyasztanak, de kétségtelenül tisztán tartják a mohákat ha az áramlás is oké mellé. Ha garnélák mellett döntesz akkor a nagyobbra növő amanót javaslom.
Nálad a forgatás megvan, a kérdés még, hogy a külső szűrő töltete milyen minőségű, mert a gyári töltetekkel a szűrők gyakran működnek alacsony hatásfokkal. Ami ammónia meg nem a szűrőanyag járataiban köt ki az a vízben táplálja az algákat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!