Miért lebeg az aranyhal ám a víz tetején?
Hány literes az akvárium?
Milyen halakkal van együtt?
A tisztítás alatt mit értesz?
Magától süllyed le vagy te nyomod a víz alá
Mert ha igen akkor szerintem MEGHALT
"Eszik rendesen"
Akkor bizony nem pusztult el. Hacsak nem zombi-hal.
Picurka ez az akvárium a két aranyhalnak, és a leírásod alapján van ott még több hal is. 250 liter volna a minimum nekik.
Ezeket a szereket ok nélkül nem kellene használni, nem cukorka. :(
Milyen halakkal vannak együtt tartva?
Úr isten...
Értem én, hogy gyakori kérdések, de hogy 20 év alatt se értünk el odáig, hogy ha életekről van szó, kattintsunk már vagy kettőt az alapvető információkhoz, az tragikus. A kajáról a fénykép az megy a twitterre, de elolvasni 3 értelmes sort, az megerőltető.
Kizárólag a halak érdekében, és az állatkínzás mielőbbi berekesztése miatt, akkor kezdem én a sort, és leírom egymilliomodszor:
Kezdjük a nitrifikációval.
A halak esznek, tehát beleürítenek a vízbe. Ez nyilvánvalóan méreg, ez így olyan, mint ha te teljesen elmerülve élnéd az életed egy pottyantós kerti budiban.
Ezeket a mérgeket baktériumok oxidálják kevésbé mérgező anyagokká, ezeket a kevésbé mérgező anyagokat rendszeres részleges vízcserékkel lehet határértéken belül tartani.
-Soha nem takarítunk ki egy akváriumot teljesen, mert ez óriási változást okoz a vízparaméterekben, bestresszel tőle a hal, amibe akár közvetlenül is belehalhat, vagy közvetetten is, mert a stressztől leáll az immunrendszere, és bármilyen betegséget elkap.
Nem mellesleg kimosod a lebontó baktériumokat.
-Kizárólag a legindokoltabb esetekben teszünk a vízbe antibiotikumot (parakill) mert az nem válogat a mikroorganizmusok között, tehát szintén megöli a mikroorganizmusokat.
-Egy akváriumban a levegőztető meg vízkeringető elhanyagolható kiegészítő. Beért szűrőnek kell lennie, hogy egyáltalán akváriumnak lehessen nevezni, pöcegödör helyett.
-Aranyhalazni kb 200 litertől lehet , brutál kapacitású külső szűrővel, mert hiába kicsit, meg fognak nőni.
Mármint ha a kis víztömeg és a biológiai szűrés hiánya okozta állandó (kisebb nagyobb) konstans ammóniamérgezéstől nem "sül be" a hal, tehát nem áll le a növekedése a sejtméreg miatt.
Ezeken kívül a túltenyésztett aranyhalakra jellemző lehet a felpuffadás, pláne silányabb minőségű eledeltől.
Ettől függetlenül még ha ez hozzá is járul a problémához, nem kerülhető meg az ennél nagyságrendekkel komolyabb probléma a tartási körülményekben, és jóval valószínűbb, hogy emiatt alakult ki valami komolyabb betegség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!