Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat rakhatok az...

Milyen halakat rakhatok az aranyhalam mellé?

Figyelt kérdés
Az aranyhal kb 4-5cm és elég kövér szinte gömbölyű a teste és mintha hátul kettő faruk úszója lenne és a teteje a farokúszójának össze lenne nölve. Nem tudom hogy pontosan milyen fajta. Szerintetek milyen és milyen fajta halakat rakhatnék mellé? Egyébként édes vízi ha ez segít.

2020. ápr. 5. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Hány liter az akvárium? Milyen szűrése van, milyen a hőfok, milyenek a növények?
2020. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na megtaláltam ilyen fajta!

[link]

2020. ápr. 5. 20:09
 3/8 A kérdező kommentje:

Ilyen akváriumom van:

[link]

2020. ápr. 5. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
30 l alatt tilos gerinces állatot tartani, ebben egy aranyhalat sem tarthatsz nem hogy több halat...
2020. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
A másik meg az, hogy az aranyhal nem igazán való akváriumba az inkább kerti tóba való, illetve 400-500 l alatt nem igazán lehet jól tartani.
2020. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy akváriumi aranyhalnak minimum 200 liter kell, és érdemes őket párban tartani, tehát 250 liter a beugró. Gyorsan vidd vissza, ahol vetted, és tarts helyette inkább egy bettát. Segítek meghatározni az igényeit, csak kérlek, ezt a halat ne kínozd.
2020. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat nekem nem ilyen akváriumom van amit ide küldtem hanem 40l-es csak rosszra nyomtam rá! Egyébként abba milyen halakat ajánlanátok?
2020. ápr. 5. 22:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

40 liter is nagyon kevés. Kérlek, add a halat állatkereskedésbe, és válassz másikat. Gyorsan meg fog halni, ha nálad marad. Nagyon sajnálom, de tényleg kínzás ez számára.


Amit ajánlok:

Negyven literre gyönyörű endler guppi és rasbora rajokat lehet telepíteni. Tehetsz mellé néhány törpe szívószájú harcsát és egy algázó gébet, de mást nem ajánlok, mert nagyon leterhelődik a víz. Plecot (ancit) tehát algaevő harcsát semmiképpen se vegyél! Az eladó megpróbál majd rád sózni egyet, de ezeknek 100 liter kell legalább. Negyven literre legfeljebb 10 endler guppit ajánlanék az algázó gébbel, vagy 15-20 rasborát ugyanígy. Ha ennél több van, akkor nagyon leterhelik a vizet. Ilyen kis vízmennyiség gyakorlatilag bármilyen vízminőség ugrást baromi gyorsan lekövet. Ha szeretnéd, hogy szép vízminőséged legyen, akkor ne vegyél ennél több és nagyobb halat.

Szemezgess innen: [link] vagy írd be a keresőbe, hogy "nano aquarium", "aquascape" és nézd meg, milyen gyönyörű dolgokat lehet kihozni ekkorka akváriumból. Nekem hatvan literes van, és hidd el, gyönyörű az is.

Vedd figyelembe a halaknak szükséges hőmérsékletet és ajánlott darabszámot. Egyéb infók a teljesség igénye nélkül:


- mielőtt új akvárium telepítésébe vágsz, kérlek, várj pár hetet, és ennyi idő alatt csak folyamatosan szűrt víz, kavicsok és növények legyenek az akváriumban. ez azért kell, hogy szépen beálljon a nitrogénciklus, és az oda kerülő halaknak ne gyengüljön le az immunrendszere. Ha nem vársz vele, könnyen lehet, hogy magas lesz az ammónia vagy nitrátszint, és pár héten belül felfordulnak a halaid.

- a csapvíz tele van klórral, ennek nem szabad az akváriumba kerülnie. az akváriumba kerülő vizet mindig legalább egy napig pihentesd, mielőtt beleteszed, hogy a klórgáz távozhasson valamilyen nyitott felületen át. Ehhez kapni vízelőkészítő folyadékokat is, a leírásnak megfelelően használd őket.


- a szűrőben lévő szivacsot soha ne mosd ki csapvízben, mert a klór megöli a hasznos baktériumokat. Ha vízcserénél leveszed a vizet, abban mosd ki a szűrőt és az egyéb dolgokat, soha ne sima csapvízben.


-ha tudni akarod, hogy készen áll-e a víz a telepítésre, vegyél egy csomag víztesztet. A kis papír alapú indikátor nem a legjobb, de a vízben lévő klórt és ammóniát elég jól jelzi. Értsd.: ha ammónia van a vízben, az már régen rossz, mert semennyinek sem szabad benne lennie. A klór szintén hasonló. Mindkettő erősen mérgező az élő szervezetek számára. Ha vízkeménységet, No2 stb. szintet akarsz mérni, ahhoz már jobb teszt kell, de az ammónia a legfontosabb.


- heti egyszer végezz vízcserét, és legfeljebb a víz 30 százalékát vedd le, majd olyan vízzel pótold, amit már előkészítettél. végezhetsz heti kétszer is 15-20 százalékos cserét ha van időd.


- válassz egy (több) gömbmohát, mert a moha olyan, mint egy kis gömb élet, tele van baktériumokkal és hasznos tápanyagokkal a növényeknek. Legyenek másfajta növények is, akár nano akváriumot is berendezhetsz. A lényeg, hogy ha sok a növényed, sok az oxigén, és a a halad nem fog fulladozni. A műnövények szerintem nagyon csúnyák, de az a baj velük, hogy hamis biztonságérzetet adnak, mert nem lesz hiányérzeted az akváriummal kapcsolatban, pedig kellene, hogy legyen.



- ha majd meglesznek a halak, bátran vegyél nekik való élő és fagyasztott eleséget is a száraz táp mellé, nagyon egészséges, és szép lesz tőle a színük.


- vegyél 2-3 csigát. Nagyon hasznos állatok, és sok bomló szerves anyagot esznek meg, amik egyébként rohasztanák a vizet.



Arra kell törekedned, hogy a vízminőség minél kevesebbet ingadozzon, az oxigénszint kielégítő legyen a vízben, és hogy az állat mindig tudjon hova bújni, főleg stresszhelyzetben. Minél több a növényed és jobb a szűrésed, annál több az esély, hogy a vízminőséged nem fog ingadozni, és az állataid hosszú életűek és boldogok lesznek.

2020. ápr. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!