Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fűtőt kéne vennem 5...

Milyen fűtőt kéne vennem 5 literes akváriumhoz? Hány wattos, körülbelül mennyibe kerül? LED világítás csak azért kell az akváriumba, hogy lássuk a halat?

Figyelt kérdés
Egy betta halat vásároltam ma, és olvastam, hogy megfázik, ha nincs fűtve a víz. Nagyon megijedtem, szeretném jó gondját viselni...
2020. márc. 19. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
5 literes akvárium? Egy normális nano akvárium is 30 liternél kezdődik... Egyébként van a fb-on akvarisztika csoport, oda lépj be. A stílusuk kissé faragatlan, de őszinte és jó tanácsokat adnak.
2020. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

-minimum 30 literes akvárium

-kb 50 wattos fűtő legalább 27 fokra állítva,

-légpumpa+szivacsszűrő mert nem kedveli a nagy áramlást,

-fedő, mert a hideg levegőtől is megfázhat és ugrik

-minél több élő növény(ehhez szükséges a világítás is, abból sem mindegy, hogy milyen)

-baktériumkultúra

- három hétig napi 10% vízcsere és imádkozás hogy előbb álljon be a nitrogénciklus mint hogy ammónia vagy nitritmérgezést kapjon a hal

2020. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 V. Hélix ***** válasza:
95%
Inkább 40 literes akvárium kéne, a szűrés és a fűtés ahogy előttem is írták. Javaslom, hogy olvass utána a haltartásnak, 5 liter a törvényes minimum töredéke, ez így állatkínzás.
2020. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs túl hideg a szobában, akkor egy 50 wattos fűtő elég egy 50 literes akváriumba. Ha átmeneti időben lemegy a hőmérséklet 20 fok köré, vagy az alá, akkor jobb ha 75 wattosat veszel, úgyse fogyaszt többet, mert hőfokszabályzós.


Azért válaszoltam 50 literre, mert őszintén remélem, hogy csak véletlenül maradt le egy nulla.

Bár... ha azután olvasod el a igényeit, miután megvetted, nem előtte egy hónappal, akkor bármit feltételezek.


Utóbbi esetben ma még nyitva vannak a boltok, szépen vidd vissza a halat, abba az akváriumnak hazudott dunsztos üvegbe meg tegyél uborkát.

2020. márc. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is remélem, hogy csak elírás. Legközelebb azért előbb olvass és utána vásárolj, főleg ha élő állatról van szó. Gyakorlatilag teljesen felkészületlenül hazavittél egy állatot aminek a tartásáról, igényeiről fogalmad sincs és azt írod szeretnéd jó gondját viselni, barátom amit csinálsz az ennek a merő ellentéte. Vidd vissza, ha majd felkészültél és biztosítani is tudod a tartási feltételeit akkor vásárolj élő állatokat.
2020. márc. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előttem leírták már, de hogy nyomarékosítsam: vidd vissza szegény halat!!!!

Még ha le is maradt egy 0, akkor is látszik a kérdésedből, hogy teljesen tudatlan vagy! A betta tartásához nem elég egy befőttes üveg még egy fűtő!


Vidd vissza.

Olvass. (Kezdd itt: [link]

Olvass.

Olvass.

Szerezz be mindent, ami szükséges.

Türelmesen várd ki a bejáratási időt.

.

.

.

Jöhet a betta...

2020. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5 literben nem próbálj meg halat tartani. Nem azért, mert törvény tiltja, hanem mert tapasztalt akvaristának is nehéz ilyen kis vízben.

Egy nagyobb, fedett akvárium nagyon jól tartja a hőt, nem tudsz egy szellőztetéssel ártani neki. És más tekintetben sem lesz stabil a víz. Kezdőként biztosan túl fog etetni.


54 literben már el lehet kezdeni...

Érdemes úgy összeválogatni a halakat, hogy az első rétegben, azaz talajon lakók is legyenek. Egyes halak fentről szeretnek enni, másik azt szeretik, ami úszik, mások pedig turkálnak. Utóbbiak fogják megenni azt, amire a többiek már nem mozdulnak.


A betta nagyon könnyen tartható, de 5 liternél nagyobb élettér kell neki is.


Világítás a növényeknek kell.

2020. márc. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Erik.-.vagyok ***** válasza:
5 literesbe halat felejtsd el eleve gerinceseket csak 30 liter felett lehet tartani max garnélákat de még nagyon azt se tarthatnál benne
2020. ápr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenki megnyugodhat, körülbelül egy másfél hétig volt olyan állapotban, cselekedtem ahogy tudtam. 37,5 literben van mostmár csigákkal, szűrővel és fűtővel, gömbmohákkal és anubias növénnyel. Fagyasztott kaját kap heti egy koplaló nappal. Nagyon nagyon szeretem és vigyázok rá ameddig csak lehet. Rengeteget olvastam, és olvasok folyamatosan az akvarisztikáról, mivel eléggé megszerettem ezt a hobbit, de nyilván felfogtam hogy a hal nem dísz, hanem ugyanolyan mint egy kutya. Néha még több szépség is rejtőzik a halakban, de ez abszolút személyes vélemény. Csak gondoltam írok egyet, hogy mi minden történt az elmúlt pár hónapban, hogy mindenki fellélegezhessen:D Köszönöm a hasznos tanácsokat, és az építő vagy nem építő kritikákat egyaránt, hiszen egy állat boldog és hosszú életéről volt szó.
2020. júl. 1. 16:53
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, köszi a visszajelzést! :)


Ha már akvarisztika és kutyák, (vagy bármi más szárazföldi állat)

akkor ha úgyis válaszolok, fárasztalak még egy "régi de hasznos lemezzel".


A különbség inkább abban van, hogy ha bármi más állatot tartasz, akkor "csak" azt az 1 állatot tartod.

Ha vízi élőlényt tartasz, annak a víz az egész élettere, ott eszik, ott ürít, így a környezetével szoros kölcsönhatásban van.

Ezért egy akvarista soha nem halat tart, hanem egy akváriumot tart fenn, amiben -gyakori esetben- hal is van, egy komplex rendszer részeként.

Ez különbözteti meg az akvaristát a haltartótól! :)

2020. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!