Ha veszek egy akváriumot, milyen kellékek kellenek hozzá? Szettben nem éri meg, azt már tudom. Hol nézelődjek?
Gondolom édesvízi lesz, és ha ajándék lesz, akkor olyan hú de nagy akvárium sem lesz. Ami fontos, 50 liter alatt ne nagyon legyen az az akvárium, mert ha több halat szeretne majd az illető akkor az 50 literesnél kisebb akvárium 100%, hogy nem lesz elég.
Azt javaslom, hogy egy 50-80 literes akvárium kiváló kezdésnek. (Tanuló akváriumnak is jó lehet egy milyen méret).
Ami a fontos kellékek: Kell egy jó külső szűrő. Olyan ami kb. egy 200 literes
Basszus, elküldte valamiért előbb a választ, de mindegy is, akkor folytatom. (Első válaszoló vagyok).
Szóval kell egy külső szűrő, ami kb. 200 literes akváriumot is képes megszűrni. Kell fűtő, lámpa 6500 kelvines fénycsövekkel, és egy légpumpa. (De ha a külső szűrő tartalmaz esőztetőt, akkor igazából légpumpa sem kell annyira.) Ezek a legfontosabbak első körben, ami a technikát illeti. Pontosabban nem is nagyon lehet tanácsod adni, mert nem tudjuk, hogy az a bizonyos illető akinek ajándékba lesz az akvárium, Ő milyen halakat szeretne majd tartani.
Ha 50-60 literes az akvárium, akkor oda egy Tetra EX 600-as vagy egy Tetra EX 800-as külső szűrőt javasolnék. Belső szűrőt nem javasolnék bele, mert az elvenné a teret az akvárium belsejében, kevesebb lenne a halaknak az úszótér, és berendezni (növények, kövek, díszek...stb.) is nehezebb lenne. Ráadásul a normálisabb belső szűrők (amik érnek is valamit), azok nagyobb méretűek, így még több teret vesznek el. Egy nagyobb (100 liter feletti) akváriumban egy belső szűrő az még úgy elfér, de egy kis akváriumban az esztétikát is rontja. Miért éktelenkedjen ott egy "géppark"? :)
A külső szűrőnek csak a két csöve van benne az akváriumban, azt pedig el lehet takarásba tenni.
A Tetra EX szűrők, jók és viszonylag jó áron is vannak + mindegyikhez van gyárilag esőztető cső, így igazából a levegőztetőt (légpumpa) el is lehet hagyni.
"Legfeljebb annyival egészíteném ki az írását, hogy a külső szűrőkhöz kapható GYÁRI szűrőanyagokból egyedül a szivacsokat tartsátok meg. A kerámiagyűrű, biolabda, aktív szén az mehet kb. a kukába. Helyette vegyetek, lávakövet, seachem matrixot és seachem purigent."
Igaz! Bár én a biolabdát ( persze csak a felét) azt azért benne hagynám. Persze nem a kivehető szűrőrekeszekbe tenném, hanem csak szimplán bele a szűrőtestbe a "vödörbe". Miért? Mert lehet, hogy nem a legjobb biológiai szűrőanyag a biolaszti, de nagyon jó ülepítőeszköz. Így a mechanikai szűrésre rásegít. Nekem legalább is bevált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!