Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel győzzem meg apukám?

Mivel győzzem meg apukám?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon szeretnék egy kisállatot, kutya, cica szóba sem jöhet, tömblakásban lakunk, lakásba nem enged ilyet.

Viszont ez okból kifolyólag, amit kutya után szeretnék, az egy patkány.

Semmivel nem tudom rávenni, de nagyon szeretnék. (már eljutottam addig, hogy akkor halat kérek, de nem...) ha megkérdezem miért, hisz nem rágja szét a lakást, nem szőröz, nem karmolja a bútorokat, én fogok róla gondoskodni, akkoe a válasza "csak mert és kész", aztán ha újra megkérdem, csak tiszta ideg lesz... Évek óta könyörgök egy kisállatért, nem túlzok, ha azt mondom, hogy 9 éve legalább .

Szüleim külön laknak, anyu megengedné, de ebbe van probléma.

1. Egy hónapban olyan 5 napot vagyok ott

2. Anya fél a rágcsáloktól, így nem etetné, nem gondozná...

Valami tipp? :(


2018. júl. 19. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Hiába gondoskodnál róla te, az állattartás mindenkit érint, aki vele él. A kezdő felszerelés több tízezer forint is lehet, az állandó havi költség két patkányra (mert egyedül semmiképp nem lehet tartani!), szintén párezer forint, nem beszélve a váratlan kiadásokról, pl. egzotikus állatorvosi kezelés. Összeadva nem kevés pénz, ami apukádnak megterhelő lehet.


A patkányok gyakori takarítás mellett is szaggal és szőrrel járnak, ami nagyon zavaró lehet annak, aki csak kényszerből él velük. Szintén zavarhatja, hogy késő este és hajnalban aktívak, és ilyenkor akkora zajt képesek csapni, mint egy traktor.


A háziasított patkány már nem olyan, mint a vad, ami kartonpapíron is elél a hóban fagyban. A szervezetük érzékenyebb, és hajlamosak egyes betegségekre, pl. daganatra. Ezért nagy odafigyelést és megfelelő táplálást igényelnek. Fontos, hogy mindig együtt lehessenek, és minden nap kiengedd őket, hogy kíváncsiak és egészségesek maradjanak. Ha te nem vagy otthon, mert anyukádhoz, táborba, barátokhoz, egyetemre, vagy akárhová mész, akkor ez is apukádra hárul.


Sajnos akármilyen felelősségteljes is a gyerek, a befogadott állat a szülő felelőssége, hiszen a gyerek bármikor megunhatja, elfelejtheti, abbahagyhatja a gondozását. Lehet, hogy te nem vagy ilyen, de sajnos sokan igen, ezért sok szülő nem vágyik háziállatra.

Próbáld megérteni apukádat, és ne azért könyörögni, hogy csak tarthass valamilyen állatot, hanem ésszerűen felsorolni a patkány tartás előnyeit és hátrányait. Addig én sem adnék a gyerekemnek állatot, amíg erre nem képes. Ha nem megy, ne erőltesd. Rengeteg kisállatod lehet még, ha elköltöztél, és nem kell amiatt aggódnod, hogy másnak okozol vele kellemetlenséget.

2018. júl. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Dolgozok, nyílván én vásárolnám neki a dolgokat,illetve 18 éves vagyok, felelősségteljes, szerintem, nem tudok megunni egy, ahogy Te is írtad, egy kisgyereket. :) Az az a patkányt.


Szobámba lenne tartva, amit magamnak takarítok, így nem lenne máshol (szerintem) szőr.


Próbáltam ezeket is, de nem hajlandó meghallgatni.

Egyébként nagyon jól bánok az állatokkal, és úgy vettem észre, szeretnek is engem az állatok, szerintem nála sem lenne probléma.

2018. júl. 19. 01:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem írni, hogy egyébként egyszer volt hörcsögöm, régebben, de sajnos elpusztult fel éven belül, mert apa (magam sem tudom hörcsögöt annó miért kaptam, de már nem engedi bezzeg) megvette "fiatalként", de már jó öreg volt szegényke, őt se tudtam megunni, mindennap ki volt véve.
2018. júl. 19. 01:59
 4/6 A kérdező kommentje:
És a gyerek szót kicsit félreértelmeztem, valamiért azt hittem a patkányra írod, nézd el... Kicsit félre olvastam itt a dolgokat...
2018. júl. 19. 02:02
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire szereted az állatokat, akkor elmehetnél egy menhelyre, ahol segíthetsz őket gondozni. Lehet őket sétáltatni, fürdetni, etetni, kitakarítani a helyüket, de szegénykék aminek a legjobban örülnek, ha valaki törődik velük. Aztán majd ha lesz saját lakásod, akkor veszel egy állatot. Ha apukád nem akarja, ne erőltesd, ha 9 év alatt nem engedte, ezután sem fogja. Egyébként ha anyukád megengedné, de utálja a rágcsálókat, miért nem viszel oda egy cicát vagy kutyát?
2018. júl. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jövőnyáron menhelyre tervezek menni dolgozni. :) Sajnos idén már nem tudok, suli mellett necces, mert nem a közelben van... :D

Anyukámnâl van 2 kutyus és csomó csirke. :D Mivel havi pár napot vagyok ott, így az nem ugyanaz, nem enyémek, nem én gondozom, nem én etetem, nem én játszom velük, nem engem választanak "gazdinak". Ennek ellenére nyílván örülök nekik, és imádom őket. :D

2018. júl. 19. 02:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!