Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatokat tartotok és...

Milyen állatokat tartotok és mióta? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mikor kaptátok az első állatotokat?

Mennyi volt összesen?

Véleményetek róluk?

Hány évesen milyen állatokat tartottatok?

Mikor finanszíroztátok teljesen az állatot/állatokat?

Nagy állatos vagyok és nincs állattartó ismerősöm akitől tudnék véleményt kérni,hasznos tippet,sztorizgatni...

Most van 1 aranyhörcsög, 1 fehér egér, 2 zebrapinty+1 tojás,2 hullámos papagáj de voltak tengerimalacaim és fehér egerekből,hullámos papagájokból több.

Tulajdonképpen minden érdekel ami állatokkal kapcsolatos.:D

Válaszokat előre is köszönöm.


2017. dec. 19. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg egy kutyám és egy cicám van, mindkettő örökbefogadott.

Gyerekkoromban kerti cicáink voltak. Első keverék kutyámat 12 évesen kaptam, családi kinti kutya volt.

Felnőttként volt tengerimalacom, papagájom, ill. kutyáim, cicáim.

2017. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megszülettem, már akkor voltak nálunk macskák, konkrétan velük nőttem fel. Sajnos akkor a '90-es években még nem volt divat macskára költeni, úgyhogy ez a "kolónia" egy nőstényből és az állandó kölykeiből áll, általában így 5-6 macskánk volt egyszerre. A kicsik általában nem éltek olyan sokáig, de az anyjuk 10 évesen múlt ki betegségben. Ma, állatvédői szemmel felháborítónak tartom ezt az egészet, de hát akkor nem is fogtam fel még.


8 évvel ezelőtt az utcáról fogadtunk be egy kiskutyát, ő azóta is velünk lakik, talán ő volt az első állat nálunk, akire költöttünk is, ugye oltások, chip, felszerelés. Tavaly októberben szintén az utcáról fogadtunk be egy cicust, itt pedig végre előbújt a felelősségtudat, ez a cica maximálisan benti cica, oltott, ivartalanított. Február óta pedig van egy vágás elől mentett, nagyon bújós, puszilkodós nyuszkónk is, pénteken pedig hozok neki egy társat az Első Nyúlmentő Alapítványtól. :)


18 évesen, diákmunkából, teljesen én állom a cica és a nyuszi(k) költségeit, igazából lehet azt mondani, hogy miattuk dolgozok.

2017. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

6 évesen kaptam az első hörcsögömet. Azóta mindig van hörim :3


2 éve befogadtun az utcáról 2 cicust.

Van egy pireneusi juhászkutyám meg egy amstaffom :) most 5 hörim van,rossz körülmények közül hoztam el őket.


19 éves korom óta én tartom el őket


25/L

2017. dec. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a höriket kaptam együtt tartottuk őket, a nőstény folyamat szült. Ma már se a Szüleim se én nem raknánk össze őket :) ők is hörcsög mániások:) Eddig összesen 20 hörcsögöm volt ha jól emlékszem. A mostaniakat nem számolva. Rajtuk kívül nem voltak állataim.


Imádom őket :3 olyan kis gömbölyű mókamesterek :3 odakucorodnak a kezembe és alszanak :)

Nagy hely igényűek,, kerülni kell a kereskedéseket


#3 voltam

2017. dec. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kis ovis korom óta vannak papagájaim, igaz szünettel. De vagy 15 évet biztos volt összesen eddig.

Imádom őket és rengeteget tudok róluk.

Emiatt ajánlom ezt: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

És mert írtad van a pintyeknél tojás remélem van is hozzá kellő tudásod. Kalcium+D-vitamin pótlás,problémák időben való észrevétele,stb és majd gondos, szakértelemmel rendelkező gazdákat keresel nekik. De egyáltalán nem muszáj nekik hagyni a költést ahogy a papagájoknál se mert sok a buktatója, csökkenti az élettartamukat...

2017. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

-3 kutyám: egy menhelyi foxi keverék, egy barátommal közösen mentett tacsi keverék és egy talált németjuhász keverék

-egy dzsungáriai törpehöri, Mazsola

-két teki: egy ékszer és egy király

-egy rakás apró díszhalacska(szám szerint 8)

-egy nyuszi, oroszlánfejű törpe, Bubby

-4 cica: két tesó(egy fekete meg egy fehér), akiket találtam, egy tigriscsíkos, akit szintén találtam meg egy vörös fehér, akit ismerős passzolt le nekem.

2017. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14 vagyok


Hát kutyával es macskával nőttem fel.

Most van : 3 kutyam , 2 tengerimalac, 2 mongol futóegér, 2 papagáj, 1 höri, 1 teknös, 1 nyúl, halak , 2 degu, tyúkok és 1 kacsa😅

Ja és egyiket se ,,esszük meg " , vega vagyok és nem enegedem.....

2017. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Manócska1 ***** válasza:
gyerekkoromban csak kutyánk volt,mert nagyszüleim nem szerették a macskákat. azóta volt már négy keverék kutyusunk,most van egy szintén keverék és egy yorki. volt egy cica,már nem él és van most négy.. meg egy hullámos papagáj van,volt három párja mindet túlélte/túléli ja és volt két aranyhörink is. ennyi idáig..38 éves nő vagyok.
2017. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mióta az eszemet tudom. Sőt,már előtte is :). Kutya van most,régebben volt macska,hörcsög,teknős,hal,papagáj,kis ideig sikló (anyukám félt tőle :( ). Plusz mamámnál voltak libáim. Vittem őket reptetni ,imádtam őket,ők is engem,mindig jöttek elém. Aztán karácsonyi vacsi lett belőlük,én kikészültem,többet nem volt liba :'(( ... Jelenleg egy mudi kanom van,fekete,8 éves. Volt németjuhász keverék,angol cocker spániel (fekete kan),beagle,tacsi keverék.
2018. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elsőt én vettem magamnak 32 évvel ezelőtt(szakállas agáma).

1 van belőle. És jelenleg már van egy érces szkinkem(sivatagi gyíkféle, hazája Spanyolország), 5 aranyhal egy 500 literes akváriumba, egy másik nagy akváriumba pedig van 3 axolotl. Van 2 kis akvárium 1-1 hím sziámi harcoshallal. És még egy akváriumom van, plattykkal, ancikkal, neonhalakkal és karcsú díszmárnákkal. És van 3 madárpókom is!

Aranyos a szakállas agáma és nagyon könnyen is szelídül, bár egy nagyon kicsit nehezebb tartani, mint az érces szkinkeket. Az axolotlok ellátása/gondozása nem ördöngös feladat, de az átlagnál kicsit több odafigyelést igényelnek(kissé finnyásak, mint a halak). A halakat és a madárpókokat a legkönnyebb tartani. Most 21 vagyok, 18 évesen kaptam a(most 3 éves)szakállas agámámat. Azoután jött a többi. havi pénzkiadás szerintem nem több, mint 3 macska esetében.

2018. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!