Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatorvosok miért nem...

Az állatorvosok miért nem szoktál elmagyarázni a kezelést?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom hogy az állatorvos csak beadta a szurit, a tablettát, a cseppet az állatnak, miután megállapította a tünetet, de nem mondja meg hogy mi az, esetleg hogy antibiotikum, erősítő stb. Velem is előfordult már, kicsit hülyének éreztem magam amikor rákérdeztem hogy amúgy mégis mit adott be az állatnak? Úgy gondolom az lenne a normális hogy megállapítja a tünetet és elmondja mit fog tenni, mit ad be neki. Persze nem mindig van így, de nagyon gyakran csinálják ezt és nem csak a mezei állatorvosok, hanem klinikán is.

2017. okt. 9. 17:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Alapvetően az egyetemen a főbb haszonállatokkal kapcsolatos állatorvoslási ismereteket tanulják meg, a hobbiállatokra vonatkozón meg csak felszínesen."

Ez nagyon nem így van kb 40 éve, amióta ennyire elterjedt a hobbiállattartás.


Sajnos így van, kivéve a kutyát:S Ennek ellenére egy csomó állatorvos a kutya-macska témában is láthatólag el van veszve:(

2017. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldön élek és nálunk is úgy volt hogy a csili vili rendelőben kb még a kutya betegségét sem mondták meg csak tömték minden hülyeséggel aztán küldtek fizetni. Az új állatorvosunkkal akinek kicsikét lepukkantabb rendelője van sokkal jobban meg vagyunk elégedve. Mindig részletesen felvázolja a problémát és a kezelési lehetőségeket is. Ha a kutyával rendszeresen kell menni kezelésre akkor csak a kezelés végén fizettet. Szerintem ez lenne a normális.
2017. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert én még ilyennel nem találkoztam, pedig hosszú évek, évtizedek óta tartok állatokat, tehát sok orvosnál megfordultam már.

Mindenki elmondta, mi a probléma, mit ad, mire, miért. Ha esetleg még kérdésem volt, azt pedig megkérdeztem és mindig kaptam rá választ.

2017. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Idióta szokás, sajnos pl. a fogorvos is hajlamos félvállról venni a dolgot.


Beadom, kiveszem, pont.


Én nemrég húzattam Svájcban fogat, és a doki végig mondta, mit csinál, szólt, ha érezhetek ki fájdalmat. Szólt, hogy most roppanni fog, ne ijedjek meg, stb.

Otthon rettegtem fogdokihoz menni, itt meg teljes bizalommal járok, pedig néha nem is értem, mit mond pontosan, de segít, hogy nem némán ügyködik, hanem nyugtat.


Pl. azzal kezdte, hogy csukjam be a szemem, képzeljem magam egy rétre, ahol süt a nap, körülöttem hegyek, és közben adta be az érzéstelenítőt. Nem sokkal több erőfeszítés, de embernek éreztem magam, nem egy újabb senkinek.


Szóval hanyag dolog, semmiből nem tart három mondatban összefoglalni, mit-miért tesz.

2017. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért mert ő abból indul ki, hogy 100 gazdiból legalább 90-nek hiába magyarázna (vagy magyarázna másnap reggelig). Csak itt a gyakorin nézz körbe milyen kérdések vannak. "Hányik a kutya most baj van?" "három napja nem eszik és vérest fosik mi baj van?". Közben tele a váró különböző állapotú kutyákkal, macskákkal egyéb állattal. Amikor egy-egy ember saját magán nem ismer fel alapvető tüneteket, amit azért megtanúlhatna. Múltkor kísértem valakit az SBO-ra (humán) bejött egy 35 év körüli figura és közölte, hogy "úgy érzem, hogy lázas vagyok, tudnak vele valamit kezdeni?" egyszer találtunk egy 20 év körüli lányt az utcán (mivel egyedül volt és látszott rajta,hogy nincs jól, odamentünk, hogy segíthetünk-e neki), és közölte, hogy "nagyon rosszul van és fáj a májam" és mutogatta a bal oldalát, hogy itt van egy erős szúró fájdalma (mentőt hívtunk hozzá). és ez humán orvoslás, ahol elvárható, hogy az ember legalább alapvető dolgokkal tisztában van. Egy állatnál tényleg van az amit fentebb is írtak többen, hogy nagyon sok mindenben hasonlóan működik mint az ember, de sok mindenben meg nem. Nálunk eddig mindig elmagyarázta az orvos, hogy mit miért (akár amikor én voltam beteg, akár a kutyával macskával voltam), nyilván kérdeztem is. Azóta akihez járunk rendszeresen az állatokkal már tudja, hogy nagyjából meg is értem amit magyaráz. A másik rendelőben (kicsit jobb a nyitvatartása, de a doki nem annyira szimpatikus) ott ki van rakva egy medence öv combcsont modell (mindkét medence lapát és mindkét combcsonttal) egy csipő diszplázia szűrésre felhívó (amúgy angol nyelvű) plakáttal, legutóbb egy anyuka magyarázta a kislányának a modell előtt állva, hogy az a kutya válla és a felkarcsontja, és még azt is megmutatta anyuka a kislányának, hogy hol a szíve a kutyának (az nyilván nem zavarta, hogy a kutya másik végén kéne lennie). Megkérdezed 100 kutyatartót, hogy mi a kutya normál testhője és nyugalmi pulzusa tuti legalább 50 nem fog jó választ adni. Én valahol megértem, hogy egy idő után leszoknak arról, hogy elkezdjenek egy komplikáltabb esetet magyarázni.
2017. okt. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"100 gazdiból legalább 90-nek hiába magyarázna"

1. nem így van, mert nem orvosi nyelvű magyarázatot kérnek, de egy laikus nyelvű tájékoztatást nem hogy mindenki megérdemel, hanem az állatorvos kötelessége is megtenni!

2. a gazdik tudatformálása is kötelessége az állatorvosnak (további betegségek megelőzése)

Amúgy én állatorvosoknál ezt kevésbé, humán orvosoknál sokkal általánosabban tapasztalom - sokszor a humán betegeket sem érdemesítik arra, hogy elmondják, mi a bajuk, pedig lehet, hogy az életük (vagy a jobb életminőségük) múlik rajta. A humán orvoslás már nagyon régóta rohad, az állatorvoslás még sokáig képes volt bizonyos színvonalat tartani, de az utóbbi 10 évben az is megindult a lejtőn:(

2017. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tisztelt #2!

Ezeket honnan hordtad össze? Látszik, hogy semmi betekintésed nem volt még az állatorvosképzésbe. A kedvtelesből tartott állatokat is legalább annyira ismerik (sőt), mint a haszonállatokat. Nyílván egy állatorvos nem fog mindenhez profin érteni, de amire szakosodott, ahhoz nagyon (már mint a normálisabbak)!

A humán orvoslástól sem tartanám sokkal elmaradottabbnak, habár elég nehezen lehet összevetni a kettőt.

Ja, és tudod, hogy a különböző betegségek (madárinfluenza példaként) elleni vakcinákat kik fejlesztették/fejlesztik ki? Bizony, az állatorvosok-orvosok.


Végszóként:

"Az állatorvos elmegy az orvoshoz, az kérde:

- Mi a panasza?

- Ja, így könnyű.. -mondja az állatorvos."

2017. okt. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
45%
Valószínűleg az lehet az oka, hogy se a gazdáknak, se az állatorvosnak nincs arra 6,5 éve, hogy a gazdi megértse, mi a kezelés oka, mit vizsgál, mit és miért csinál az orvos és miért azt a gyógyszert adja, amit.
2017. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!