A rendelőben az állatorvosok mit szólnak ehhez?
Ha olyan állatot visznek hozzájuk, amivel elég sok probléma van olyan téren, hogy nagyon nehezen kezelhető, nem hagyja magát lefogni, még a legegyszerűbb kezelés is egy kínszenvedés.
Pl egy kutya, ami olyan környezetben él, hogy semmi szüksége szájkosárra sosem, más állatokkal sose találkozik, még idegen emberekkel sem. De hát egyszer ő is beteg lesz...
Szerintem a vizsgálat szempontjából nem szabad, hogy az orvos megjegyzést tegyen.
Viszont a magánvéleménye gondolom, az lesz, hogy szocializálnod kellett volna a kutyádat (hacsak nem speciális őrző-védő munkakutya, de valamilyen szinten akkor is). A kutyának SZÜKSÉGE van fajtárs kapcsolatokra!
Őszintén szólva, nem szeretik.
Egyfelől bármilyen körülmények között tartott kutyát nevelni kell, tiszteletet, bizalmat kell nála kiépíteni, szóval ez a gazda hiányossága, hogy a kutyánál nem tud elérni normális viselkedést egy rendelőben.
Másfelől a legalapvetőbb szabály, bárhol a világon, mindig az, hogy az orvos biztonsága az első.
Erről elsősorban a gazdának kéne gondoskodni, de ha nem tud, akkor az orvos fog... de az kellemetlenebb lesz, mert kb úgy leszedálja, hogy 3 napig nem tér magához.
Minden esetre jobb eleve tisztázni a dolgot, sokat segít az együttműködésben, ha előre tisztázva van ez a dolog, hogy a kutya nincs szocializálva, leállítani nem tudod, ha arról lenne szó, gyakorlatilag teljesen önálló, és kontrollálhatatlan.
"De hát egyszer ő is beteg lesz..."
Többek között ezért nem indok a tartási körülményei, a szocializáció , és bizalom/tisztelet hiányára.
Mert mindig adódhatnak ilyen helyzetek.
Egy állatnak nem csak a teste lehet beteg. Mentálisan ugyanúgy szenvedhet, illetve még sokkal jobban is, pont azért, mert ezt az emberek általában leszarják, és/vagy nem tudnak vele mit kezdeni, tehát nem orvosolják.
"a legegyszerűbb kezelés is egy kínszenvedés. "
Nem kellene, hogy az legyen.
Így minden alkalom egy trauma lesz, és a hozzá nem értés miatt ("nem hagyja magát lefogni",... -hát nem is ez a megoldás) egyre több negatív megerősítés éri, ami végigkíséri az egész életén.
Ez olyan, mint ha egy gyereket egy ablaktalan, zárt szobában tartanál, folyamatosan, felnőtt koráig, mert úgyis irodai munkát fog végezni, nem kell neki ismerni semmi mást.
Ha fiatal a kutya, mindenképpen jó lenne még rehabilitálni, de ha időd, energiád engedi, még idősebb korban sem lehetetlen küldetés.
Ha tökéletes nem is lesz, legalább elviselhető szintre lehetne hozni.
mi az,hogy egyszer ő is beteg lesz?
alapból kiskorában többször kell vinni oltásra,ivartalanításra,féreghajtásra. később is minimum évente oltásra vinni. de nem is értem a kérdést,hogy fordulhat elő ilyen.
viszont ha nem vagy biztos magadba,akkor tegyél rá szájkosarat. inkább,mint hogy megharapja a doktort, mert ha jól értem oltva sincsen!!
"mert ha jól értem oltva sincsen!!"
Ezt miből sikerült "jól értened?"
Egy idős németjuhász kutyája van egy ismerősnek, én szoktam vele orvoshoz rohangálni, elég idős már a kutya. Ki írta, hogy az én kutyám?
És azt hiszem, több szeretetet, meg sétáltatást kapott ez a kutya életében, mint jópár más kutya, ebben biztos vagyok!
Csak a környezete, meg a település fekvése miatt, elég ingerszegény környezete van, de emberekkel van körülvéve, meg néhány állattal.
De bírom, amikor jópár paranoiás egyből beleképzel egy élethelyzetet egy részletektől hiányos kérdésbe, és felidegesíti magát ezen...elég vicces tud lenni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!