Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vegánok mivel etetik a...

A vegánok mivel etetik a házikedvenceiket?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár ők semmilyen állati eredetű élelmiszert nem esznek, többnyire etikai dolgok miatt, még bőrruházatot sem használnak. Viszont a kutyáknak, macskáknak a legfőbb tápláléka a hús, nem hiszem, hogy egészséges lenne őket növényi koszton tartani.

2017. szept. 10. 09:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
40%

*20


Én még azt se tudom életnek nevezni ahogy a mai nyugati ember él (munka és fogyasztás az egész "élete"), egy olyan állatét meg pláne nem akit ketrecbe vagy karámba tartanak az amúgy is rövid és kínszenvedésekkel teli életében, ahol még megfordulni sem tud, ahol minden nap gyógyszeres és vegyszeres táppal tömik (növekedési hormonok, termelékenység növelők, antibiotikumos víz stb),hogy aztán a tesco polcaira kerülhessen, ahonnét a plebs megveszi és 'zabál egy jót' belőle.


Mindennek a környezeti hatásairól nem is beszélve, több ezer hektáron kukoricát és szóját termeszteni monokultúrában permetezéssel (Magyarország egyharmadán kukoricát, egyharmadán szóját, egyharmadán búzát termesztenek..), teljesen tönkretéve a talajt, kiirtva a bolygó erdeinek 80%-át, csak azért, hogy a nyugati ember betegre ehesse magát (míg Afrikában emiatt éheznek).


Az előző oldalon szóba került a gyerekek vegetáriánussá/vegánná nevelése is.. nos ha az átlagember az életmódjával pont, hogy az utódai életét teszi tönkre és nyomorítja meg a környezetszennyezéssel.


Nyilván én is tisztában vagyok vele, hogy vannak a vegán életnek is olyan aspektusai amik nem feltétlenül kedvezőek ilyen szempontból (pl messziről szállított egzotikus élelmiszerek fogyasztása), de ez elhanyagolható mértékű károkozás az állattenyésztéshez képest.


Csak, hogy érzékeltessem a különbséget, idézek Dr Dougles Graham-től egy szimbolikus példát: egy embert elrabolnak és készülnek megölni, ráfektetik a vasúti sínekre, és odarögzítik mielőtt levágná a végtagjait a száguldó vonat. Emberünkhöz odarepül egy szúnyog és elkezdni szívni a vérét, az ember pedig a szúnyogot akarja elzavarni vagy megölni. A vonat odaér, az ember meghal. A példában a szúnyog jelképezi egy átlag vegánnak a károkozását, a vonat pedig a mindenevőkét.

2017. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
A nagyüzemi állattartással én sem értek egyet. Nem is eszem minden nap húst, inkább áldozok egy kicsit több pénzt egy héten egyszer tanyasi husira, ahol jobban tartják az állatokat. Felvágottat meg egyáltalán nem fogyasztok, nem vagyok annak a híve, hogy minden nap muszáj húst enni. Ésszerű, mértéktartó keretek között lehet húst fogyasztani. Régen is tartottak az emberek állatokat a hús miatt, mégsem volt környezetszennyezés, mert nem tömegtermelés volt, nem vágtak ki erdőket, nem etették kukoricával a tyúkokat, hanem kapirgáltak. Nem is volt annyi fogságban nevelkedett állat mint ma. A zöldséget is csak termelői piacon veszem, ritkán SOS helyzetben veszek zöldséget a szupermarketben. Tojást egy nénitől szoktam venni. Sajtot is egyszer veszek egy héten termelőtől, ahol jól tartják az állatokat és nem nyomják tele őket mindenféle borzadájjal, nincs tömegtermelés.
2017. szept. 13. 08:52
 23/26 anonim ***** válasza:
42%

Mi az hogy BARF-ozik? Még sosem hallottam, pedig van jó pár kutyám, macskám és egyéb állatom.

Kutya genetikai állománya a farkaséval egyezik meg. Igazából az neki a normális kaja, amit a farkas eszik természetes élőhelyén. Hús, vérrel, zsigerekkel, béllel, gyomorral stb.együtt.Persze mi így nem tudjuk etetni, de hússal, belsőségekkel és a növényevők gyomortartalma miatt kevés zöldséggel is.A táp, konzerv csakl a gazdának jó, mert nem kell vele kínlódni, odadobja és kész.De az nem megfelelő kutya-macskakaja!Még akkor sem, ha megvan benne a tápérték.

Aki vegán létére állatainak se ad húst, az állatkínzó.

Ne tartsa inkább őket, adja olyannak, aki szereti az állatokat.

2017. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
51%

*23


" Kutya genetikai állománya a farkaséval egyezik meg. Igazából az neki a normális kaja, amit a farkas eszik természetes élőhelyén "


Igen, a 12. kommentemben erre már én is rávilágítottam.



" Aki vegán létére állatainak se ad húst, az állatkínzó. "


Attól, hogy nem helyes még nem állatkínzó (ha odafigyel azokra amiket a 2. oldalon leírtam).


Itt van a tanulmány is (bár minek teszem ki, úgysem olvassátok el :D ):

[link]


Ti biztos jobban tudjátok, mint azok akik évtizedekig kutatják a táplálkozást :D

2017. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


A háztáji gazdálkodásból kikerült élelmiszerek valóban jobb minőségűek, de a társadalom jelenlegi húsfogyasztási "igényét" nem lehet tanyasi gazdálkodással kielégíteni (régen a parasztok sem ettek minden nap húst -sőt- legtöbbször csak vasárnap került az asztalra, ezenkívül kötelező böjtök is voltak húsvét és advent előtt + szombati hústilalom), a tanyákon élő állatokat ugyanúgy etetni kell, és ha az átlagember minden nap húst akar enni, annak a megtermelése ugyanolyan környezetpusztítással járna mint amilyet az ipar okozott.

Összességében a húsfogyasztás hatása kb az alkoholhoz hasonlítható: nagy mennyiségben nagyon káros, kis mennyiségben kevésbé.


Ezenkívül a szocializmus alatt a magyar tanyavilág gyakorlatilag megsemmisült. Nekem van egy tanyám (1,2 hektáros birtok)az osztrák határ közelében, nos ezen a helyen régebben több mint 25 tanya volt, mára 2 maradt...

A helyzeten még ront, hogy egyre kevesebben foglalkoznak ilyesmivel, nagyrészt inkább csak az idősebb korosztály, de az is csak elvétve.

Nem tudom, hogy ismered -e azokat akiktől az állati élelmiszereket veszed, de jószerivel semmi garancia nincs se arra, hogy jól bánnak az állatokkal, se pedig arra, hogy nem etetik őket vegyszeres táppal (a takarmány 100%, hogy permetezett).


Mifelénk a falusi termelők folyton keresik a kis kapukat :) Haveromék árulnak "termelői tejet", nos fejés előtt az edényt félig megtöltik vízzel, majd ráfejik a tejet, összekeverik és eladják. Nem mondom, hogy mindenhol ez van, de ahol megjelenik az árutermelés, ott igyekezni fognak a legkevesebből is a legnagyobb hasznot kihozni.

2017. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Hát igen szoktam erre gondolni én is, de még mindig jobb opciónak tűnik a termelői piacról vásárolni, mint a szupermarketből. Szoktam is mondani otthon, hogy ha értenék a gazdálkodáshoz legszívesebben vidékre mennék megtermelném magamnak a dolgokat, abban bízhatnék 100-asan meg.
2017. szept. 16. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!