Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jobb az állat,...

Szerintetek jobb az állat, mint az ember? Ha igen, akkor miért?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 13:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, az ösztönlény az aki az ösztöneire hallgat. Egy kutya is ösztönlény attól még, hogy megtiltom neki, hogy a házba pisiljen, pedig ahhoz már vissza kell fognia magát tudatosan.

Az ösztön nem jelent alapvetően rosszat. Az anyai ösztön is ösztön, az meg pozitív.


Attól, mert nem a dzsungelben élünk még vannak ösztöneink és pont ez a korlátozott világ az, ami miatt el kell nyomni őket.

Pl. lehet, hogy ösztönösen fel tudnék építeni valamit amiben élhetnék, max ha összedől építek egy újat, de a mai világban szakemberek kellenek, meg több milliók, meg hitel, meg engedély hogy kényelmesen tespedhessek a "saját" házamban, amihez igazából semmi közöm, nem én alkottam, hanem mások csinálták helyettem.

2015. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
Az állatok nem jobbak. Még ha tudatlanságból ,de nagy fájdalmat okoznak egymásnak,pl. élve eszik egymást hátulról (pl. gnút a hiéna,mert nem tudja megölni), és élve nyelik le egymást pl. vízimadarak a halakat és a gyomorsavában döglődik kínhalállal), tehát az összfájdalom és rettegés okozásában élen járnak az állatok. A prédát pedig nem vigasztalja ,hogy nem tudatosan okoz neki kínhalált. És színelgésért sem kell a szomszédba mennie néhány állatfajnak. a kisvakond meg mozgásképtelen gilisztákat tart földalatti üregében, hogy legyen mit ennie ,de ne romoljon meg. Ettől függetlenül nem gonoszak, mert jók sem tudnak lenni a tudatlanságuk miatt, de a prédáik szemszögéből gonoszságnak minősíthetők a cselekedeteik.
2015. márc. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is csak azért tudjuk, hogy az állatoknak fáj, mert valaki azt mondta és így tanultuk. Sőt az állatoknak nincs is lehetőségük ilyeneken gondolkodni, mert ha nem eszik meg a másikat, akkor ők halnak éhen.


Az ember más, álszent. Ami az állatvilágban természetes, attól nekünk a gyomrunk forog. Sőt aki eszik húst az ugyanúgy fájdalmat okoz a disznónak, csak közvetetten. Hiszen ha a vágóhídon vágják le, az állat ugyanúgy meghal, csak a kis érzékeny emberi lélek ezt nem bírja, egyszerűbb megvenni a boltban a hurkát és elítélni azt aki saját maga vág disznót, mert hogy az állatkínzás.


Ha kikerülne a vadonba és nagyon éhes lenne, gondolom nem sajnálná a nyulat megölni...vígan falatozna belőle. Na az állatok is ugyanígy vannak.


Az ember mindig megpróbál szembe menni a természettel. Ugyanez a véleményem az öregedéssel kapcsolatban is. Az ember önző, örökké élni akar. Nem bírja elfogadni, hogy az öregedés az élet része és hogy egyszer meg kell halni.


De amúgy (szinte)mindennel ez van. Pl. legyártja a gyógyszereket (mert ő jobban tudja) és mérgezi magát inkább, mint hogy használja a gyógyfüveket (az állatok is tudják mi mire jó)....stb.


Az embernek a természettel együtt kellene élni, nem mellette és ellene. Az ember azt hiszi mindent jobban tud a természetnél, aztán egyszer majd hoppon marad és kihal. Az a faj pedig amelyik kihal, az nem volt egy életképes faj.

2015. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Keito válasza:
100%

Nem jobb, de nem is rosszabb.

Ha egy állat képes volna a tudatos jóra, akkor képes lenne a tudatos rosszra is, következésképpen máris ugyanolyan volna mint az ember, ezért a kérdésnek morális értelemben nincs is semmi értelme.

Ezen azoknak kellene elgondolkodni, akik a számukra tetszetős állati viselkedésformákat, újabban az idióta "cukiságokat" az állati jóság bizonyítására használják.

Az állatok nem lehetnek jók, mert nincs fogalmuk a jó és a rossz közötti különbségről, nincs értékrendjük, nincsenek sem erkölcseik, sem érdemi elvolt gondolkodásuk és ezzel összekapcsolt érzelmi világuk stb., amelyek alapján a szándékuk bármilyen besorolást nyerhetne az indulati, az ösztönös, vagy az idomított kivételével.

Ezért nem vonhatók felelőségre a rossz tetteikért sem.

Egy állat tervezetten képtelen a jóra vagy rosszra, legfeljebb a cselekedeteiket a homályos agyú emberek avatják "jóvá". Ezek az emberek, akik valamiféle "eredendő jót" tulajdonítanak az állatoknak, paradox módon a helytelen, vagy az ember számára veszélyes, visszataszító, nemkívánatos állati magatartásra már nem használják a "rossz" jelzőt, pedig ha lehetnének jók, akkor volnának rosszak is -, mint az ember esetében...


Attól, hogy az ember számára bármelyik állat barátságos, szeretetre méltó, szép, okos, intelligens, stb., még nem jó, mert a fenti tulajdonságaikat nem az állatok átgondolt jó szándéka, hanem az emberi érzések, értékek, társadalmi és kulturális viszonyok és körülmények teszik azzá.

Aki azt gondolja, hogy egy állat azért tesz valami olyat, ami az ember számára jó, mert "jót akar tenni" az egyszerűen elveszítette a józan eszét, vagy nem is volt neki olyan.

Ajánlom nekik, hogy egy párnapos koplalást követően vegyék el a kedvencüktől az utolsó falaltot, hogy meggyőződjenek arról, hogy milyen hamisítatlan állati jóság.

Nos, az ember még ekkor is képes azt a bizonyos utolsó falatot megfelezni akár egy állattal, akár az embertársával.

Más esetben persze különösebb bűntudat nélkül megzabálja akár ezt, akár azt...

2015. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!