Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy önkéntes mit tud csinálni...

Egy önkéntes mit tud csinálni egy állatmenhelyen? Mi az elvárás abban a tekintetben, hogy mennyi időt töltsön ott?

Figyelt kérdés
Van valami minimum, amit ott kell lenni? Vagy nem is lehet önkéntesként ilyen helyeken dolgozni? Hogy működik ez?
2009. okt. 22. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Szia

Itt nézelődj és nekik írj levelet, hogy szeretnél segíteni. Biztos van erre lehetőség.

2009. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az önkéntesek általában sétáltatják, játszanak az állatokkal, bundát kefélnek, kennelt takarítanak, etetnek/itatnak, szóval gyakorlatilag majdnem mindent, amit a fix dolgozók is. Annyi időt töltesz ott, amennyit tudsz (azért legalább 1 kutyi kiadós sétájára jusson idő), nincs kötelező, elvárt idő, de fél órára nem érdemes odamenni.

Van olyan önkéntes is, aki úgy segít, hogy támogatókat (kaja, pénz, állatorvosi ellátás, gyógyszer, stb.), ideiglenes befogadókat, örökbefogadókat "toboroz".


Mindenki úgy segít, ahogy tud. A lényeg, hogy segítesz.

2009. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából már kinéztem az állatmenhelyet, ahova mennék, de először szeretnék tájékozódni, hogy pontosan mit csinálnék ott, nem akarok teljesen tudatlanul jelentkezni. Hát ha mennék, akkor mindenképp több órára, de az gond, ha mondjuk hetente csak egyszer tudok menni? Mert igazából kollégista vagyok, így a péntek-szombat-vasárnap alapból kiesik, a hétköznapokon töltenék valamennyi időt ott. Szívesen látnak ott új embereket? Vagy inkább nyűgnek érzik, csak nem merik ezt szóvá tenni?

2009. okt. 22. 18:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Az új ember mindenhol nyűg :).

A lényeg, hogy legyél talpraesett, ügyes, figyelj oda arra, ahogy a többiek dolgoznak, ahogy közlekednek. Nincs kiabálás, futás, mert azzal felhergeled a kutyákat.

Kennel ajtó nyitásnál oda kell figyelni, hogy ne lógjon ki a kutya (hajlamosak kihasználni az új ember ügyetlenségét, míg a dolgozóknál akár nyitva is maradhat az ajtó, a kutya nem megy ki :)).

Amelyik kutyát a kezedbe kapod sétára vagy fésülésre, azt fogadd el, ne visszakozz, ne félj tőle. Akit oda adnak, az nem fog bántani.

Ne legyél hős, először szerezz tapasztalatokat, utána ajánlkozz fel 1-1 félős kutya szelídítésére, megsimogatására (hjajj, tudnék mesélni az önjelölt kutyakiképzőkről és magukat rehabolónak képzelő emberkékről...).

Ha már ott vagy, nincs kakitól való undorkodás.

Ha baj van (verekedés, sérülés, véres kaki, valaki gyengének tűnik), szólni kell, még akkor is, ha valójában semmi baj nincsen.

Ennyi igazából. Önkénteseket alapvetően mindenhol szeretettel fogadnak, pláne a kenneles rendszerű menhelyeken, hiszen ott a séta a napi munka legnagyobb része.

Pár alkalom, amíg megszokod a mozgást, a szagokat, az ugatást, a napi ritmust. Ha beleszoksz, és jól ki tudsz jönni a csapattal, kifejezetten számítani fognak a segítségedre a továbbiakban.

Melyik menhelyre mész?

2009. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!