Mi igaz abból, hogy az emlős állatok, még ha tüzelnek is, akkor nem esnek teherbe, ha nem akarnak?
Van amelyik állat élvezi, de a nőstény macska pont nem ilyen! A kandúr macska valószínűleg élvezi, de mivel a hímvesszője tüskés, így a lány cicának fáj, amikor kihúzza belőle... Azért is van az a nagy nyávogás, és azért szalad el többnyire a nőstény macska a közösülés végeztével, nem pedig azért, mert annyira nagy eget rengető orgazmust élnek át...
Az ösztön és a hormonok irányítják őket, azért közösül a nőstény újra és újra (bár megfigyelték, hogy egyes nőstények az első alkalom után menekülnek a kandúrok elől és nem akarnak közösülni velük).
Tehát a legtöbb állat nem tudja ezt szabályozni, ha közösülnek, akkor lesznek utódok is.
Ahhoz, hogy az agyunkkal tudjuk irányítani, hogy pl. ne legyen peteérésünk és ne tudjunk teherbe esni nagyon erős szellemi jelenlét szükséges, hatalmas munka lenne az agy részéről. Még mi emberek sem vagyunk képesek erre, pedig mi fejlettebb szinten állunk (ezzel nem azt mondom, hogy az állatok nem okosak, sőt, nagyon is azok, de a mi intelligenciánk sokkalta magasabb, képesek vagyunk koncentrálni, összetett feladatokat megoldani, microchipeket építeni, nanotechnológiával foglalkozni stb-stb.). Sokk vagy egy-egy negatív élmény hatására, vagy akár, hogy védje önmagát a testünk tudat alatt bekapcsolhat az ilyen funkció, de az meglehetősen ritka, és az embereknél is az érzelmekhez köthető legtöbbször, mert keletkezik egy emocionális blokk. És ne keverjük az érzés és az érzelem szót, mert teljesen mást jelentenek.
És megint csak, az ezért felelős agyterület a mi agyunkban sokkal fejlettebb, ellentétben más állatokkal.
Ja és:
"Aki mondta az az Animal Planeten látta"
1, Az a baj ezzel a szájról-szájra terjedő dolgokkal, hogy idő közben az információ torzulhat, tehát ki tudja mit is mondtak a tv-ben pontosan, abból mit fogott fel az ismerősöd, mit mondott neked, te miként értelmezted stb.
2, Sokszor tévesen fordítanak le dolgokat, sajnos ez alól a természetfilmek/dokumentumfilmek sem kivételek, olykor teljesen mást jelent a magyar szinkronos változat, mint amit eredetileg mondtak.
3, Lehetséges, hogy régi műsor volt (azóta már voltak újabb kutatások, felfedezések), vagy nem hozzáértők készítették (manapság már ezeken a csatornákon is egyre csökken a színvonal, szinte akárki csinálhat filmet, ha van rá elég pénze). Én is láttam már olyan ismeretterjesztő műsort, amiben hatalmas marhaságokat mondtak. Szomorú, de a legtöbb dolgot ajánlott fenntartással kezelni, és nem elhinni mindent, amit hallunk - vagy látunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!