Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egyetértünk abban, hogy...

Egyetértünk abban, hogy azokat az háziállatokat, amelyeknek nevet adunk, nem esszük meg?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi házunkban ez így van, mert a kutyát és a hörcsögöt nem fogjuk felszolgálni :) De pl. kiskoromban mindig elneveztem mamáék tyúkjait, őket meg levágták, és többnyire belőlük lett a vasárnapi ebéd, szóval a feltevésed nem mindig jön be :)
2012. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Nekünk a malacainknak is voltak neveik mégis a fagyóban végezték. Szinte minden tehénnek amit otthon tartanak van neve és gyakran háznál vágják le és eszik meg.
2012. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem törvényszerű, de abban egyetértek, hogy ennek van egy pszichológiája, hiszen ha valamit már nevesítünk, egyfajta személyiséggel ruházzuk fel, akkor nehezebben válunk meg tőle. Ezért van több faluhelyen neve a kutyának, de a tyúkoknak nincs.
2012. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Voltak libáink, néhányat elneveztünk közülül, viszont a macskámnak, akit imádok, nincs neve, mégsem esszük meg.
2012. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hát volt hogy ezzel a módszerrel akartam megmenteni a tyúkokat meg a disznót... hát... nem sikerült. De egyetértek a FELTEVÉSSEL. Csak hát nem mindig van ez úgy.
2012. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Nem tudom miért kellett lepontozni. Csak azért mert nem értek egyet? Akkor ne kérdezd meg. Felénk ez van. Nem véletlenül isznak a paraszt bácsik disznótorban. Azért mert így könnyebb "elviselni" hogy a naponta látott, etetett, gondozott malacot levágják. Természetesen van alapja a feltevésnek de így megkérdezve is egyértelmű NEM a válasz!
2012. ápr. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves második! A félreértések elkerülése végett nem én pontoztalak le.
2012. ápr. 17. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat!
2012. ápr. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!