Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatokat lehet...

Milyen háziállatokat lehet haszonállatként tartani legálisan? És milyen hasznot hoz?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a tyúk is hasznos,hisz a tojás miatt fontos,na ilyeneket keresek még.
2011. szept. 10. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

marha, kecske: tej

juh: gyapjú, tej

sertés: hús

lúd: toll, hús

tyúk: tojás, hús

nyúl: hús

2011. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem a kérdést. Törvény szerint kutyát macskát nem zabálhat, egyébként bármivel bármit csinálhatsz, ha ahhoz van gusztusod akkor megfejed a macskát és azt iszod...
2011. szept. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
első válaszolónak köszönöm a választ
2011. szept. 10. 08:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát sokféle haszonállatot lehet tartani, csak azt kell tudnod megfogalmazni milyen hasznot szeretnél belőle kihozni és van-e hozzá megfelelő környezeted. A liba és a juh az jó fűnyírónak is, a kecske kiváló bokorirtó és így tovább. A tyúk nem csak a tojás miatt fontos, hanem a húsa miatt is.

A haszonállat és a háziállat között a legfontosabb különbség, hogy az előbbit kedvtelésből, míg az utóbbit haszon szerzés miatt tartsuk. Nagyon vékony mezsgye válassza el a kettőt egymástól.


Akármilyen állatot szeretnél tartani haszonszerzésből azt előbb-utóbb le kell vágni vagy el kell altatni, nincs mese. Hiszen az is állatkínzás, ha szenvedni hagyod az állatot. Két részre oszthatjuk a haszonállatokat: Az egyik a rövidtávú haszonszerzést biztosítja - ide tartoznak a kis testűek : tyúk,liba,pulyka,nyúl stb.

A hosszútávú haszonszerzést pedig a nagytestűek biztosítják: juh,szarvasmarha,sertés stb.

2011. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hosszabb távú haszonszerzés lenne a célszerűbb
2011. szept. 10. 08:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy el tudd dönteni milyen állatot vagy képes tartani,kell egy leltárt készíteni. Van-e melléképületed ahol korábban tartottak állatokat, Van-e elég nagy kerted ahol megtermeled az állatoknak a betevő falatot.

Ugyanis az első mozzanat megszerezni az állattartáshoz szükséges dolgokat (például megtermelni a kertben a zöldséget,takarmányt amit megehet az állat). Érdemes elolvasnod a helyi állattartási rendeletet, mert szoktak korlátokat állítani a létszámot illetően. Például városban tilos állatot tartani, falvak jó részében maximum 100 fős baromfi állományod lehet. Előre riogatni nem akarlak, inkább olvassál. Egy 20-30 fős baromfi állomány már szépen eltart egy 4 fős családot hússal és tojással. Nekik kb 1 tonna takarmány kellene elővarázsolnod a semmiből, ha napi 10 dekás adagot számolsz naponta. Nagyon jó pillanatot fogtál ki a felkészülésre, mert tavasszal már neki is láthatsz a munkának.

2011. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
van minden ami kell,csak hosszú távban gondolkodom,hogy milyen állatot érdemes tartani,kecskét mindenképpen szeretnék,hisz a kecsketej csökkenti az allergiás tüneteimet a parlagfűre
2011. szept. 10. 08:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mi amióta az eszemet tudom foglalkozunk állattartással,tenyésztéssel tehát nem egy bérházasként beszélek aki még azt se tudja melyik felén eszik a tehén.

Az aprójószágok azért jók,mert aránylag gyorsan látjuk hasznukat és hírül sem esznek olyan sokat mint a nagyok.

Mindenképpen tartanék a helyedben tyúkot,nem kell sok energiát ráfordítani nem eszik túl sokat és aránylag gyorsan fordul benne a pénz.

A kacsát/libát nem ajánlom nagyon hangosak,büdösek,pancsolósak és rengeteget esznek.

A pulykát ajánlanám még(nagytestű fehér) mert töményteklen mennyiségű húsa van és gyorsan nő saját fogyasztásra mindenképp megéri tartani(nem eszik keveset de nagyra nő) illetve a gyöngytyúkot=gyöngyöst a rágcsálók ellen egyrészt nagyon jó,elriasztja a patkányokat másrészt nagyon finom a leves belőle.

Kis testű és szapora állat a nyúl (én most ezt tenyésztek)

nem esznek túl sok mennyiségű takarmányt,nagyon gyorsan nőnek és nincsvelük sok macera.

Ha kecskét és/vagy birkát szeretnél, akkor nekik bomba biztos helyet készíts,mert utálatos jószág főleg a kecske mindenhonnan kiküzdi magát és képes a tetőn rohangálni ha nem figyelsz oda.Nincs velük sok probléma,talán a takarításuk nehézkesebb kissé,arra figyelj hogy sűrűbben adj nekik enni ne csak 1 nap 1x sokat hanem legalább 2x ha megteheted akkor 3x kevesebbet,mert pocsékolós és amit 1x letapos azt már nem eszi meg tapasztalatból mondom (volt 200db is)

Egyébként a kecsketej csak a pollen allergiákra jó,a tejallergiára nem ez téves.

Ha sertést szeretnél azzal kicsit több abjod lessz mint az előzőekkel,nagyon büdös,sokat eszik és ha utódot szeretnél akkor az sem 1 könnyű ügy(szerintem),vagy az állatorvost kell kihívni ami sok ezret elkér és álltalában nem jár sikerrel,vagy 1 kant kell szerezned,ami megintcsak 2-3 alkalommal kell h beűzze hogy biztos sikeres legyen.

Ha viszont szarvasmarhát szeretnél jó nagy istállónak kell hogy legyen,legalábbis a magasságot illetően biztos 2m legalább.A marha nagyon kecsegtető mert ugye tejet ad és sok a húsa,de sokat eszik és napi trágyázásra van szükség.

Ha viszont van takarmányod vagy forrásod akkor kedvedre válogathatsz akármelyik felsorolt közül.

Nekünk volt mind szerintem az apróbbak igénytelenebbek,de amit szeretnél azt választassz én csak véleményt írtam,h evvel segítselek a választásban.

Sok sikert a jószágtartáshoz.

2011. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi,lehet,hogy a kisebb állatoknál maradok
2011. szept. 10. 11:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemrég jártam egy ökörfarmon, és azóta csak ilyen tartásban gondolkodok. Tehát rideg tartás, felvásárolsz hozzá egy jó nagy területet, és kint legelhetnek tavasztól őszig az állatok. A családnak szürke szarvasmarhái, magyar tarkái, és bivalyai is voltak, illetve lovai és szamara. Itt a legfontosabb, a jó nagy terület, egy karám, ami téli szálláshelyet nyújt, és a legfontosabb, hogy nincs táp, csak természetes fű, semmi más, még télen is csak kaszált füvet kapnak. Ezek tényleg bio állatok, és ezekre igen nagy a kereslet, egyáltalán nem adja drágán, de mégis külföldre visznek (törökök) belőle. Úgy gondolom, most már mindent így kell tartani. Ott a kacsák és libák is füvön éltek, és pulykák is voltak.

Egyébként a tehénből. hús, tej, sajt, túró, tejföl, vaj, aludttej, író, és joghurt is készíthető. És ezek egy ügyes tenyésztőnek már szép bevételt hoznak, csak ne tegyen hozzá, adalékanyagot, és tényleg törekedjen a természetességre. A bőrét ki lehet készíteni, bútorhuzatnak, vagy másnak, a szarvából is lehet faragni, szinte bármit.

Szinte ugyanez vonatkozik a kecskére, de az angóra kecskének a szőre is értékes. A birkának a gyapja nagyon fontos. Az angóranyulat pedig lehet nyírni, és szőrük például fontos kalapkészítési alapanyag. Ha ügyes valaki a gyöngytyúk tollából hajdíszeket és fülbevalót készít.

És ha már van egy ilyen ökörfarmod, akkor bemutatókat tarthatsz, foglalkozhatsz vendéglátással, szálláshelykiadással, beszerezhetsz pár lovat és egy jurtát, és táboroztathatsz is.

Ez kemény fizikai munka, és hosszú távon éri meg, de akkor mindenképpen, mert saját magadat látod el, és ez is a munkahelyed, így biztos jövedelmed származik, ha meg éppen nem, legalább nem halsz éhen.

2011. szept. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!