Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hallhatom a denevéreket?

Hallhatom a denevéreket?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem számítógépes "fordításban", hanem élőben.
2009. máj. 28. 18:42
 1/8 anonim válasza:
46%
ha te vagy batman akkor igen..... :)
2009. máj. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél fiatalabb az ember annál nagyobb az esély arra, hogy az ember hallja. Tehát a gyerekek hallják őket. A felnőtt ember esetenként hallhatja őket, már csak azért is, mert ahány fajta denevér, annyi fajta hangmagasság. Minél közelebb jár a denevér az általa kiszemelt zsákmányhoz annál magasabb hangot ad ki, tehát nem lehet hallani. Ha viszont csak úgy szálldos nyílt térben, és azért ad ki hangot, hogy tájékozódjon, akkor előfordulhat, hogy hallod. Én is hallottam már egyszer-kétszer ilyen kis vijjogó-visító hangot. Ha ilyet hallottál te is, akkor valóban denevér volt.
2009. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem pont hallás, de mesélek egy érdekes dolgot. :) Nekünk egyszer a rolóházunkba betelepedett egy denevér, akit ki kellett szednünk és szabadon engedni. Nos, mi azt tettük, hogy belepakoltuk egy dobozba és levittük falura, ahol jobb dolga lehet... De amíg a dobozban volt és "vijjogott", addig amikor fogtuk a dobozt, éreztük a falán, hogy a hangja rezegteti... Nagyon érdekes volt. :)
2009. máj. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én általában előbb meghallom őket, és utána kezdem a szememmel pásztázni az eget.


Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor a tv vagy fénycső magas hangon sípol, de nem olyan egyenletes hangerővel és hangmagassággal.


F/25

2009. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dellfil ***** válasza:
100%

Gyerekoromban "meghallottam", (jobban mondva megéreztem) ha közel repült el a fejem fölött. Jellegzetes, szurkáló érzés volt a fülemben. Olyasmi, amit így írhatnék le: cikk-cikk-cikk...

Előszőr "hallva" helyesebben erzékelve, nem tudtam mi ez, de felnézve ott csapongott a denevér. Elég sok volt ott ahol akkoriban laktunk. Nyáresti órákban mindig lehetett őket látni, ahogy az utcai lámpák fénykörében átcikáztak.

2009. máj. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2009. máj. 29. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
dobd be a mikróba xd
2009. júl. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek F/25-tel, én is az általa felsoroltakhoz tudnám hasonlítani.
2011. júl. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!