Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék valami...

Nagyon szeretnék valami kisebb rágcsálót, de Anyum nem engedi. Van ötletetek hogy hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés
A kissebb rágcsáló alatt hörcsögöt, degut, tengeri malcaot stb. értek. Igaz már van egy macskánk, de nemhiszem hogy ez kizárja hogy legyen egy kis rágcsálónk. De én nagyon szeretnék. És nem engedik. Nagyon nagy szükségem lenne OKOS tanácsokra! Köszönöm szépen annak aki válaszol!
2009. ápr. 21. 19:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérd meg Édesanyádat, hogy magyarázza el neked, hogy mik az ellenérvei a rágcsálóval szemben, mi az amiért nem szeretné, ha lenne egy ilyen állatod. De ne állj meg ott, hogy azt mondja, mert nem és kész. Fejtse ki, bőven, észérvekkel, majd ezekre te is tudsz reagálni. Ha ezek után is nemleges a válasza, akkor fogadd el Édesanyád kívánságát.
2009. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! Az én tanácsom attól függ, hány éves vagy.

Én 19 vagyok, hátam mögött egy családi tragédiával, lehet ez lett az oka, hogy anyum megengedte a hörcsögök tartását.

Én már régóta (5-6 éves korom óta) akartam hörcsögöt, vagy papagájt, vagy nyulat, vagyis bármit, ami nem kutya, macska vagy csirke. De apum nem engedte, mert szerinte ezek vadállatok, nincs jogom bezárni őket. Én igazat adok neki, de miután őt elveszítettem, elfogott a vágy, hogy legyen egy törpehörcsögöm. Felvetettem anyumnak, először nem mondott rá semmit, utána ellenkezett. De ezt az ellenkezést már akkor tette, amikor szálltam fel a buszra, hogy visszajöjjek a koliba. Itt elintéztem a koli vezetővel, hogy 1 hétig a szobámba lakhassanak a hörik, mert akkora már kettő lett belőle anyum tudta nélkül (ő csak egyre számított, ha már tenni nem tud ellene, hogy vegyek).

Hidd el, én is érveltem neki mindennel, bár ő hajthatóbb, mint apum volt, de ő se nagyon akarta engedi, ráadásul nekünk két szobacicánk van.

Szóval megvettem a két hörit, hazavittem, utána amint meglátta anyum nem tudta letenni őket, úgy megszerette mindkettőt.

Szóval ha már nem vagy fiatal, hogy nagyon függnél anyudtól, akkor szerintem nyugodtan vigyél haza egyet, nem zavar sok vizet anyud számára, hidd el!

Sok sikert!

2009. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha nem engedik meg, örülj annak , hogy legalább egy macskád van ! Nekem nincs semmilyen állatom :'(
2010. márc. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!