Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék valami...

Nagyon szeretnék valami kisebb rágcsálót, de Anyum nem engedi. Van ötletetek hogy hogyan vegyem rá?

Figyelt kérdés
A kissebb rágcsáló alatt hörcsögöt, degut, tengeri malcaot stb. értek. Igaz már van egy macskánk, de nemhiszem hogy ez kizárja hogy legyen egy kis rágcsálónk. De én nagyon szeretnék. És nem engedik. Nagyon nagy szükségem lenne OKOS tanácsokra! Köszönöm szépen annak aki válaszol!
2009. ápr. 21. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Legelőször is miért nem engedik? Anyukád irtózik tőlük?

Beszéld meg vele, hogy nagyon szeretnéd, és hogy takarítod gondozod( ha degut veszel akkor legalább 2 kell, mert különben könnyen letargiába eshet) neki nem kell még csak ránéznie sem, talán segít valamit


De eddig nálunk is és az összes ismerősömnél az volt, hogy: anyuka/nagymama:-Fúj patkány/egér/...(tetszőleges rágcsáló)- aztán 2-3 héttel később,:-Jajj, kicsi cukimuki, kérsz egy kis sajtot?"

szóval általában megszeretik az álltakákat.

Hogyha iszont allergiás rájuk, akkor érthető, hogy nem engedi...

2009. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi annak idején úgy beszéltük rá tesómmal édesanyánkat egy tengerimalacra, hogy:

-mi fogjuk takarítani, etetni

-nem hullik a szőre, nem koszos

-nem igényli, hogy folyton figyeljünk rá

-nem kell neki társ, elvan egyedül is

-csöndes

-de mi fogjuk gondját viselni, nem is eszik sokat!

és ezekhez hasonlók. Az állat jótulajdonságai :)


Törpehörcsögeim meg egyszercsak lettek. Kaptam ajándékba, visszautasítani nem lehetett. Szerencsére épp volt pénzkereseti lehetőségem is, ezért tudtam én gondjukat viselni, etetni, tisztítani, játszani velük, mindent. Aztán egy idő után szaporodásnak indultak, de erről nem én tehettem :D Az utódokon meg túladtam: állatkereskedésbe kerültek. :)


Kitartással, nagy fogadalmakkal, "cserébe" dolgokkal. (Cserébe mindig rend lesz a szobámban, cserébe többet segítek a házimunkában, cserébe átvállalom a mindenkori porszívózást.)

És biztosítsd: Ha gond lesz vele, be tudom adni egy állatkereskedésbe, ahol beveszik. De nem lesz vele gond! :)

2009. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sokan idegenkednek a rágcsálóktól. Első körben próbálkozz egy tengerimalac kiállítás meglátogatásával, anyuddal, és előre igérd meg, hogy nem nyafogsz. Hátha megtetszik neki. vagy esetleg törpenyúlról hozz neki egy képet! egy kölyök törpenyúlról, mondd hogy szobatiszta és visszahozza a labdát. A nyuszit sokan könnyebben beveszik. Esetleg igérj valami nagyobb dolgot és kérj jutalmul malacot!Pl egész nyáron kizárólag te mosol fel, minden másnap. De tartsd is be!Vagy te mégy reggel kenyérért. Valamit, ami neki fárasztó, és látja h megbízható vagy fogod gondozni hosszú távon. Mivel indokolja?

1. fél a rágcsálóktól?

2. fél, h neki kell majd takarítani?

3. esetleg elég a napi kenyér gondja, nem látja hogy lesz pénz ketrecre állatorvosra forgácsra?

4. vagy? nincs hely?

5. Kistesó útban?

2009. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, Anya eggyáltalán nem undorodik a rágcsálóktól csak egyszerűen sehogy nemtudom rávenni. Elsoroltam már az összes rágcsálóról az összes jó tulajdonságát, de hajthatatlan... Arra gondoltam még hogyha másnem a Mamáméknál lehetne, de a Mama meg írtózik tőlük (mint minden idős ember), szóval...szeintem nekem márcsak akkorlesz ilyen kisállatom amikor külön házam is... Azért köszi a válaszokat...
2009. ápr. 21. 19:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem sem akartaák a hörcsögömet,de mikor beállitottam vele,már nem tudott vele mit csinálni...:)
2009. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vn rá hely is, pénz is, kistesóm pedig nincs, csak egy macskánk, és én nagyon szivesen gondoznám, dehát... Nemtudok mit csinálni...
2009. ápr. 21. 19:49
 7/13 A kérdező kommentje:
Am. erre már én is gonoltam h egyszer hazamegyek vele, de nemtudom milenne belőle, szerintem elösször leszidnának aztán visszavitetnék az állatkereskedésbe...
2009. ápr. 21. 19:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Visszavihetném*
2009. ápr. 21. 19:51
 9/13 anonim ***** válasza:

És ha nem állatkereskedésből "szedted"? Hanem valakitől ajándékba kaptad, ketreccel, terráriummal, akármivel együtt? Mert mondjuk külföldre költözött, és ott nem tudja gondját viselni? Persze nem kell ilyen mesét kitalálni, de nem feltétlenül szükséges egy állatkereskedés egy kiskedvenc beszerzéséhez.

Lehet, hogy a macska zavarja édesanyádat... Akkor meg is érteném... A macska meg a kisrágcsáló sose voltak barátok...

És édesapád? Vagy mamádat is megkérhetnéd, hogy kísérjen el egy kiállításra, és ott talán neki is megtetszik valami, ahogy föntebb már valaki írta.

2009. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy a macska lenne az oka. Nagyon gyáva és a közelébe sem mer menni semmi új és mozgó dolognak, amikor meg elmegyünk otthonról az előszobában/fürdőben van. Apa megengedné. A Mama meg még a TV-t is elkapcsolja ha lát egy rágcsálót, nemhogy még kiállításra menjen... :)
2009. ápr. 21. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!