Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki hogy áll a haszonállatok...

Ki hogy áll a haszonállatok tartásához és levágásához.?

Figyelt kérdés

#haszonállatok.
szept. 7. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az, hogy az állat élőlényhez méltó életet él-e vagy csak szenved abban a pár hétben, amíg annyi húst szed magára, hogy alkalmasnak ítéljük levágni, NEM antropomorfizáció. "Vagyis amikor emberi attribútumokkal ruházunk fel állatokat." - az életfolyamatok, a fájdalomérzet stb. NEM emberi attribútomok. NEM azon filozofáltam, hogy a nagyüzemi csirke vajon boldognak ÉRZI-e magát, hanem azon, hogy pl abban a zsúfolt tartásban érez-e fájdalmat, stresszt stb.
szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Én nem eszek húst 8 éve, de nem ítélem el, ha valaki igen. Én is ettem 35 évig. A kegyetlen üzemi tartást elítélem, ahogy azt is, ha otthon tart valaki zsúfoltan, kegyetlen körülmények közt állatot. Levágni nem tudnám, de a családnak elkészítem a bolti húst. Valahol a gyerekek 5 éves koruk körül jönnek rá, hogy mi a hús. Az nagyon megható volt, amikor kislányom azt követően semmit sem evett meg sok éven át, ha valaki említette, milyen állatból van vagy ha pl.comb formája volt. Már 10 éves, ritkábban jut eszébe, de a múltkor vendégségben valaki malacból készült ebédet kínált neki és megmondta, hogy ő abból nem eszik és mit szólnál, ha belőled is ennének? 😆❤️
szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hat elegge hihetetlen hogy nem iteled el,
szept. 8. 17:28
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát végülis annak a kismalacnak is volt anyukája. Őt is várták haza az énekszakkörről. A család az család, igaz?
szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
13-as, mi hihetetlen ezen? Maximum akkor ítélhetnék el bárkit is, ha soha életemben nem ettem volna húst. Ráadásul nem fekete-fehér mindez, hiszen sokunk, akik vegetáriánusok vagyunk, kutya, cica él velünk, nem is egy, akiknek rengeteg húst és hús alapú tápot veszünk. Az állatszeretetünk miatt virágzik az állateledel gyártás és még több hús kell. Szóval mire föl ítélkeznék? Én kiszálltam, de mindenki máskor jut el idáig és ha nem jut el, akkor se biztos, hogy miatta több állat hal meg, mint az én imádott kutyám és macskáim etetése miatt.
szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

Semmi bajom nem lenne az állatok levágásával ha normális körülmények

között tartanák .. és vágnák le !


Sajnos már nagyon rosszul bánnak az állatokkal.

Tömegygyártás!!!! Betiltanám !!!

Eleve ezek már mindenféle génmódosított "élőlények"

Csak a számukra gyártott összeállított tápokat eszik.

A csirkék egy hónap alatt !!!! lesznek levághatóak. ( Na jó.. lehet hogy 40 nap)

Addig.. : bezárt helyen antibiotikumok, hormonok.. !!!!


Ha szerencsénk van és van idejük a tartóknak akkor kitakarítják

a helyét az újabb szállítmány előtt.

Sajnos volt olyan hely ahol a kacsák alatt már elég tetemes szenny volt. Azóta rá se tudok nézni..

De .. képzeljük el az ottani dolgozók helyzetét is.


Azt hiszem ha a mai kisgyerekek látnák ezt a " mészárlást" az odakerülő állatok szenvedését , nem hiszem hogy megennék a húst.

Ha az udvaron vannak az állatok és hétvégén elkapják, levágnak egyet az nem kínzás, természetesebb is lesz.


A csirkével bajban vagyok mert már nagyon kevesen tartanak.

Lehet ha én sem láttam volna azokat a filmeket amik bemutatták

a tartásukat, mivel etetik akkor nem foglalkoznék vele.

Mostanában találkoztam olyan kezdeményezéssel hogy lehet rendelni

olyanokat amik nem hormont kapnak..

szept. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

sajnálatos ez a vérfürdő, de ez van ... bár lehetne másképp világszinten.

(számold ki, globálisan mennyi csirke, és egyéb állat vére folyik ki)


ja igen, jó téma a tartási körülmény is.

szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 17..

Igen a tartási (vágási) körülmény lenne a lényeg.

Nem is kellene ennyit tartani leölni..

Nem hiszem hogy elkel.

Ezen persze nem nagyon lehet már változtatni.

Nagyon örülök hogy vannak kezdeményezések / lehetőségek hogy jobb minőségben is tudjunk vásárolni.

szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!