Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki hogy áll a haszonállatok...

Ki hogy áll a haszonállatok tartásához és levágásához.?

Figyelt kérdés

#haszonállatok.
szept. 7. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Az evolúció egy verseny és jó hírem van: Nyertünk.


Többnyire mi esszük a többi állatot.


De kétségetek ne legyen, ha nem sikerült volna a tüzet és a kereket feltalálni és megmaradunk majom2.0 szinten, akkor minket enne más.

szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi csirkét, tyúkot tartunk. Megtanultuk saját kárunkon, hogy nem adunk nevet a kiscsibéknek, nem tutujgatjuk őket, mert akkor végelgyengülésben hunynak el, nekünk viszont nem ez a célunk.

Szóval, mint a család élelmezéséért felelős édesanya, az aktuális fogásnak legmegfelelőbb jószágot a férjem kezébe adom, aki levágja, az én távollétemben, mert ez a része a dolognak nekem nem megy. Utána a kopasztást, feldolgozást már én csinálom.


Jó életet biztosítunk az állatainknak, szabadtartásban neveljük őket, jó minőségű szemes takarmánnyal etetjük őket. Húsevőként ezt el tudom fogadni. Vegánok még nem szóltak be miatta, bolti hús evők már igen. Hogy tudjuk megölni őket? Mert amit ő vesz húst a Tescóban, a nyomorban tartott jószágokat nem ölik meg?

szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kürtőskalácska ***** válasza:
92%

Csirkéink kacsáink stb van.

Levágjuk őket.

Viszont jó helyen vannak tartva nincsenek nyomorgatva.

Általában én szoktam levágni én is vagyok ilyeneket hozzászokva (vadász és erdész vagyok).

Azt viszont én se bírom amikor kijönnek olyan videók hogy 1 nm van 5 csirke és napfényt sose látnak...

szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
2, hasonló a tapasztalat halakkal. Mi horgászunk, néhány facebook csoportban teljesen rosszallóan néznek azokra, akik kifogás után hazaviszik a halat (törvényes kereteken belül!), mert milyen rossz, milyen gáz,ők jobban szeretik a halat ennél, visszaengedik inkább.. aztán veszik a tescoban az akváriumból, a markolóval összemart pontyot karácsonyra...
szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Mad Max2 ***** válasza:
91%
Én hizlalnék cocát, de itt a panelban biztos zavarná a szomszédokat🤔
szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Azt sem érdemes elfelejteni, hogy a haszonállatok meg sem születnének, nem is léteznének, ha az ember nem hozná létre őket abból a célból, hogy megegye őket.
szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

"Azt sem érdemes elfelejteni, hogy a haszonállatok meg sem születnének, nem is léteznének ha az ember nem hozná létre őket abból a célból, hogy megegye őket." - hát mondjuk a szárnyasok, sertések nagy részének jobb is lenne a szerencsétleneknek (már ha a nagyüzemi "tartásra" gondolunk).

Én úgy gondolom, igen, ezek "haszonállatok", egyszer levágjuk őket, de ezt el tudom fogadni, ha amíg élnek, jól bánnak velük. (Hogy én személy szerint saját tartásban tartott állatot levágnék-e, azt nem tudom megmondani, sosem volt lehetőségem haszonállatot tartani. Vágásban segítettem már, de az "csak" a technikai rész, hiszen nem én gondoskodtam róla.)

Ilyen megfontolásból pl sosem veszek ketreces / mélyalmos stb tartásból származó tojást, csak szabadtartásból valót. Akkor sem, ha adott üzletben nincs olyan. Akkor inkább elleszek tojás nélkül pár napig.

szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Moralizálsz. Én sem tudnék levágni állatot, akit saját magam neveltem és esetleg nevet adnék neki. Ezért nem is tartok. De a a tény az tény: a haszonállatok meg sem születnének, nem is léteznének ha az ember nem hozná létre őket abból a célból, hogy megegye őket. Ez nem vélemény, érzékenység, vagy moralitás kérdése. Ez egy tény az emberiség sokezer éves történelmében
szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
"De a a tény az tény: a haszonállatok meg sem születnének, nem is léteznének ha az ember nem hozná létre őket abból a célból, hogy megegye őket" - ezt nem vitatom, csak azt mondom, hogy pl egy szerencsétlen nagyüzemi csirke 10 hetes "életében" nincs semmi köszönet. Tehát nem valami nagy kegy a részünkről, hogy lehetővé tettük, hogy "élhessenek".
szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Ez amit mondasz az antropomorfizáció. Vagyis amikor emberi attribútumokkal ruházunk fel állatokat. Házikedvencként tartott állatoknál, akár olyan haszonállatoknál amiknek nevet adunk és valamilyen kötődés alakul ki felé, ez érthető is lehet. Azonban a haszonállat akár nagyüzemi tartásánál is fölmerülhessen, hogy az életében lehetne köszönet, az az állat életét az emberi élet magasságába emeli. Ezt nem szabad. Természetesen támogatom a minél elfogadhatóbb tartási körülményeket, de ha belegondolsz, ez sem az állatról szól, hanem rólunk. Mi szeretnénk a lelkiismeretünket nyugtatni, miközben az állatnak fogalma sincs arról, hogy élhetne jobb körülmények között is. Ráadásul a jobb körülmények között tartott haszonállat élvezeti értéke magasabb számunkra. Nem az állat számára
szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!