Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy macska?

Kutya vagy macska?

Figyelt kérdés
Melyika jobb akkor ha: otthonról dolgozom így az egész napom az övé lenne de panelben élek a 8 emeleten.
máj. 18. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kutya barátságosabb és ragaszkodóbb
máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Katona Dius ***** válasza:
Bármelyik. Ha nem nagytestű kutyát veszel, hanem közép- vagy kistestűt, akkor simán lehet panelban, ha elégszer leviszed. Macskának is elég akkor hely bőven (akár többnek is). Melyik fajtát szereted jobban? Kutyusokat vagy cicusokat?
máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 még soha nem volt semmilyen állatom. A gyermekotthonban tilos volt tartani. De most szeretnék együtt. Mind a 2 nagyon aranyos állat így azt amelyiket könnyebb első állatkert tartani
máj. 18. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Macskát mondanám inkább, bár én egyiket se zárnám panelbe.

Kutyával az a gond, hogy ha sokáig vele vagy, tutujgatod nonstop, utána meg elmész otthonról hosszabb időre vagy csak néhány órára, akkor előjöhet nála a szeparációs szorongás. Ez gyakran jár azzal, hogy hogy órákig, míg haza nem jössz, ugat. Volt ilyen szomszédom panelben, szomszéd lépcsőházban volt a kutya fent a 8.on, mi meg lent a másodikon, és személy szerint engem nagyon zavart még ilyen távolságból is, nem hogy a közeli szomszédokat.

Szóval ez neki is szenvedés és neked is. Ezt is kalkuláld bele, hogy ilyen is előfordulhat.

Illetve engedélyt is kell kérni a szomszédoktól (jobbra-balra, fent-lent), hogy beleegyeznek-e, hogy tarts kutyát, macskát. Ezt ne hagyd ki, mert jogilag így tudod magad levédni, ha a későbbiekben mégis zavarná őket.

máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha másnak kéred ki a véleményét, hogy milyen állatod legyen szerintem inkább ne vegyél magadnak!
máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Katona Dius ***** válasza:
100%
Ha kezdő állattartó vagy, akkor a macskát ajánlanám. Az elvan magában is, a kutya sokkal gazdisabb, nehezebben viseli, ha elmész hosszabb időre (órákra). Viszont azt vedd figyelembe, hogy mindegyiknek szükséges a napi foglalkozás, így ha több napos kirándulásra mész, kell valaki, aki ellátja. A macskát érdemes ivartalanítani, a nőstény vernyíkol, mikor rajta van a párzás ivarosan, a kandúr meg jelölget össze-vissza. Amúgy rettentő hálás tud lenni mindkét faj. Nekem 5 macskám és egy kutyám van, mindet imádom.
máj. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaval tobb a gond, de tobb a lehetoseg is. Mindig, minden korulmenyek kozott le kell vinni legalabb haromszor setalni, tokmindegy, hogy beteg vagy vagy szar az ido, menni kell.

Nevelni kell, foglalkozni vele. De cserebe pont ez az elonye is, hogy lehet menni vele ide-oda, sportolni, kirandulni, akarmi.

Macskaval ezzel szemben max jatszani kell aztan csokolom.


Azt kell eldonteni, hogy neked mi fekszik. Ha otthon ulo tipus vagy es nem szivesen mozdulsz ki, akkor macska.

máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A macska jobb
máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!