Miért mondják egyesek, hogy a dinoszauruszok nem haltak ki? És akkor iskolában miért tanítják azt, hogy 68 millió éve a meteor becsapódása miatt kihaltak?
Azért mert nem haltak ki, a filogenetikus rendszertan modern módszertana, a kladisztika, azaz “filogenetikus szisztematika” szerint legalábbis…
Ez inkább a stabilizálódott makro, mintsem a stabilizálatlan mikroevolúció kutatási módszere, de amúgy e szerint a ma elő összes madárfaj theropoda dinoszaurusznak számít, jelen időben…
Ez a hüllőmedencéjű dinoszauruszok két lábon járó csoportja, ebbe tartozott a T-rex vagy például az összes Raptor is. Meg még rengeteg faj… 230 millió évvel ezelőtt, a késő triász kor karni korszakában jelentek meg a theropodák, de nem minden theropoda dinoszaurusz számított madárnak, viszont minden madár theropoda dinoszaurusznak számít, mint már írtam.
Például a carnosauria alrendágba tartozó dinoszauruszok között is voltak akik theropodának számítottak, mint a allosauroidea kládból a allosaurus, de ez nem azt jelenti, hogy az allosaurus madár dinoszaurusz/madár lett volna…
A coelurosauria klád az ami az olyan theropoda dinoszauruszokat tartalmazza, akik közelebb álltak a madarakhoz mint a carnosaurusokhoz…
Ebbe a coelurosaurus kládba tartoznak a tyrannosauroideák, az ornithomimosaurusok, és a maniraptorák, a maniraptora alcsoportba pedig a mai madarak is, melyek így a coelurosaurusok (akik kb. 145 millió évvel ezelőtt jelentek meg) egyetlen ma élő képviselői.
Vagyis a dinoszauruszok nem haltak ki, a “nem madár dinoszauruszok” azok akik kihaltak…
Még annyi, hogy a meteor az nem az ami becsapódott, hanem: “a meteor = az a fényjelenség, amelyet az űrben keringő kisebb kövek, porszemek (meteoroidok) keltenek a légkörben, miközben, a nagy sebesség miatti súrlódástól felizzva, ionizálják azt”…
Ami becsapódott a földbe vagy bárhová, annak már meteorit a megnevezése.
Nem haltak ki, itt vannak még köztünk az utódaik. Na nem a gyíkemberek, hanem a madarak és a megmaradt, továbbfejlődött hüllők.
A bazi nagy villanás után nem csak a klíma változott meg, de a légkör összetétele is (az akkori 30-31%-ról a jelenlegi 21%-ra csökkent az oxigéntartalma). Ezt a nagyobb testű állatok, a megamonstrumok akkor sem bírták volna ha nem köszönt be a táplálékszegény időszak. Az élte túl amelyiknek gyors volt a reprodukciós ciklusa, ők meg szépen továbbfejlődtek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!