Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Erkölcsi értelemben helytelen...

Erkölcsi értelemben helytelen lenne-e feléleszteni a kihalt dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember gyerekkori vágya, hogy egyszer láthasson élőben dinoszauruszokat. Sokan vágynak arra, hogy a dinoszauruszokat a tudósok valahogy felélesszék. De a kérdés az, erkölcsi értelemben helyes lenne-e?


A természet ítélte kihalásra őket, nem emberi tevékenység miatt pusztultak ki. A dinoszauruszok most már békében nyugodnak, talán az lenne a helyes ha nem háborgatnánk őket. Amikor a dinoszauruszok eredetileg éltek, a Föld klímája, környezete teljesen más volt. Hatalmas erdőket lehetett látni mindenhol és szabadon mozoghattak, amerre csak szerettek volna.


Ha felélesztenénk őket, minden bizonnyal ketrecbe lennének zárva, elveszítve ezzel a szabadságuk. Nem hinném, hogy ez helyes lenne. Ráadásképpen, egy óriási Tyrannosaurus rex és hasonló húsevők óriási veszélyforrások lennének. Szerintem sok ember látta a Jurassic Park filmeket, ahol a dínók miket csináltak.


A kérdésem, hogy erkölcsi értelemben helytelen döntés lenne-e feléleszteni a kihalt dinoszauruszokat?



2022. aug. 10. 10:29
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

"Meghalna egy csomó ember meg lennének munkahelyi balesetek" 😅😅😅 Ti hol éltek? Kb annyi a munkahelyi baleset eselye mint bármelyik állatkertben.

Dinoszuruszokat nem lehet feltámasztani. Ilyen nem lesz soha. Főleg hogy ki sem haltak. A teropoda dioszauruszok leszármazottai a madarak. Keressetek rá a hoacin madárra. Pont olyan karmai vannak a fiókáknak mint a dínóknak. Vagx a sisakos kazuárra. A lábai pont mint a dinóké. :)

2022. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
70%

#20 a dinók nem emlősök, így nem kell "anya" állat.

Mondjuk azon ez nem változtat, hogy így sincs túl sok esély erre szerintem sem.

2022. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
26%
Pici bogaram mert elevenyszülő hüllők szerinted nincsenek? :) A dinók egy része is az volt.
2022. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
49%
Nem mellesleg a tojás az szerinted miben fejlődik ki?
2022. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erkölcsileg helytelen lenne. De nem olyan okokból, hogy "most már hadd nyugodjanak békében", meg rosszul bánnánk velük, szóval nem kegyeleti okokból; hanem mert úgy gondolom, azt a lehetetlen mennyiségű erőforrást, amit erre pazarolnánk, százféle hasznosabb módon fel tudnánk használni. A bolygónk élővilága lehetetlen helyzetben van attól, hogy itt él rajta 8 milliárd ember, akik egyre többen akarnak lenni és egyre jobban akarnak élni. A feltámasztással a legjobb esetben is csak néhány száz ember istentelenül megszedné magát, és a feltörekvő turizmus miatt még nagyobb ütemben égetnénk a kőolajszármazékokat. Rosszabb esetben ökológiai katasztrófa, lásd a sok esetet, amikor adott állatot/növényt számára idegen környezetbe vittünk. Én biztos, hogy erdőtelepítésre, vízmegtartó gazdálkodásra, mikroműanyag-kiszűrésre és hasonlókra költeném ezeket a dollármilliárdokat, erkölcstelennek érezném elherdálni azért, hogy lássak egy velociraptort - ami inkább hasonlítana valami nagyra nőtt csirkére...
2022. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
77%
#24 ha megvan egy teljesen ép dns, akkor már meg tudják oldani. Szerinted nem tudnak olyan feltételeket mesterségesen létrehozni amit egy tojás adna? Mesterséges embriókat is tudnak csinálni petesejt nélkül. Szerintem nem ez lenne a feladat nehezebb része.
2022. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

#8 A JW pont hogy mellélőtt ezzel. Mi az, hogy az emberek megunnák a "sima" dinókat? Állatkertek már elég régóta léteznek, és nem emlékszek hogy hirtelen egy csomóan elkezdték volna mondani, hogy a sima állatok már uncsik, valaki kotyvasszon már össze egy elefántot, egy tigrist, meg egy lajhárt. Vagy gondoljunk csak arra, hogy az állatsimogatóban a gyerekek képesek úgy örülni a nyulaknak meg kecskéknek, mint majom a farkának, pedig nem épp a legszokatlanabb állatok ezek.


#13 Az, hogy az oxigénszint mostanra más, mint a mezozoikumban, nem mérvadó, mert már születésüktől ehhez lennének hozzászokva.

2022. aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
84%

Apró érdekesség, hogy ezt visszafelé is próbálják csinálni a kutatók. Vannak jelenleg is élő dinoszauruszok, azok egyik legközelebbi leszármazottja a házityúk. Megpróbálnak olyan tulajdonságokat "visszatenni" beléjük, ami az evolúcióval kiveszett.


[link]

2022. aug. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
#28 Ha jól tudom, a projekt ott van "elakadva", hogy a farkat és a fogzománcot még nem tudják kifejleszteni. Ha tyúk genomon belül nincs is ezekre lehetőség, más állatokből kéne átvenni ezekhez szükséges géneket, azzal viszont értelmét vesztené a projekt. Ha valaha sikerül is, szerintem nem lesz óriási sikere.
2022. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem azokat,akik úgy hitetlenkednek a dínótámadásokon,mintha az csak a mesékben fordulna elő. Könyörgöm,a húsevők nem támadnának ugyanúgy az emberre,mint egy oroszlán akár? Hahó!
2022. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!