A környezetvédőktől kérdezem: Nem zavar titeket a háziállatok környezetterhelése? Bele szoktatok gondolni, milyen arányú ez?
"Megpróbálhatnánk ezenkívül elutasítani azt az életstílust, amelynek a középpontjában a vásárlás áll. Nincs elegendő erőforrás és energia arra, hogy mindenki fényűző fogyasztóként élhessen. Ehelyett sok más módon javíthatnánk mindannyiunk életminőségét.
Az Egyesült Államok és sok más ország társadalma is régóta abban a hitben él, hogy az "életminőség" annyit jelent: keményebben dolgozni, többet fogyasztani, és meggazdagodni. De ha valóban ez tesz boldoggá bennünket, akkor miért olyan magas a stressz, a depresszió, a kábítószer-használat szintje? Mi lenne, ha a gazdaság úgy lenne kialakítva, hogy az emberek kevesebbet dolgozzanak, így több idejük jutna a barátságra, a kikapcsolódásra, a természetre, a művészetek gyakorlására és élvezetére? A kutatások szerint ezek a dolgok teszik valóban boldogabbá az embereket – ráadásul sokkal kevesebb energiát és természeti kincset igényelnek, mint a fogyasztói árucikkek szakadatlan előállítása." Naomi Klein: Hogyan változtassunk meg mindent?
"Ennek a könyvnek az a célja, hogy segítsen megtalálni az utat a boldog élethez, amely nem méregdrága, nem mérgezi meg vagy pusztítja el a Földet helyrehozhatatlanul. Arra invitálja az olvasót, hogy vizsgálja meg a sikerrel és a jó élettel kapcsolatos meggyőződéseit, szokásait és viselkedését. A cél olyan életstratégia kialakítása, amelyben egyszerre kapcsolódunk vágyainkhoz, életélvező énünkhöz, illetve értékeinkhez, morális énünkhöz. Ez teszi ugyanis értelmessé az életünket, és tesz képessé a szerető kapcsolatokra. Amikor egyszerre vagyunk társalkotói és megújítói a világnak, egyszersmind megtapasztaljuk, hogy a világ is táplál és formál bennünket. Ezt az új szintézist nevezem én virágzó életnek."
Dr. Lelkes Orsolya: Fenntartható hedonizmus
,,ha a természetre bíznánk, nem lenne ennyi kutya és macsaka. Ez kifejezetten emberi szórakozás, tartani ilyen mennyiségben."
Az emberek létezése is kifejezetten csak szórakozás, sok hasznot nem hoznak :D
Illetve ha természetre bíznánk az emberek többsége is meghalna.
Kérdező, az autó használata azért elég jelentősen hozzájárul a környezet terheléséhez. Amikor 2020-ban pár hónapos maradj otthon időszak volt, több nagyvárosban is jelentősen tisztult a levegő. Nyilván kell járni dolgozni, de azért nagyon nem mindegy környezeti szempontból, hogy egy buszon 40-50 ember utazik, vagy egy autóban 1-2 ember ül.
Ami az állatokat illeti... egy panelban 1-2 kiskutya vagy 1-2 macska nem hiszem, hogy környezeti problémát okozna. Kertes házban elfér 1-2 nagyobb kutya+1-2 macska, hiszen van elég hely. A probléma inkább a felelőtlen tartásban rejlik, amikor a gazda nem gondoskodik arról, hogy ne legyenek utódok. Ill. amikor valaki 5-10 kutyát is tart+macskát, mert annyira "állatszerető". Környezeti szempontból azonban a marha tartása még mindig szennyezőbb, mint egy kutya vagy macska.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!