A környezetvédőktől kérdezem: Nem zavar titeket a háziállatok környezetterhelése? Bele szoktatok gondolni, milyen arányú ez?
Nem zavar, mivel nem vagyok unintelligens és nincs isten-szindrómám. Nem gondolom hogy az ember az egyetlen faj, amelyiknek létjogosultsága van.
Mellesleg épp az emberi tevékenység miatt megy tönkre a Föld. Ha mi nem lennénk, csak a többi faj, akkor ez a bolygó ma is egy remek hely lenne. Nem az állatokkal van baj, hanem velünk. Még ha egyesek szeretnek is más fajokra mutogatni. Röhej.
1es, ha a természetre bíznánk, nem lenne ennyi kutya és macsaka. Ez kifejezetten emberi szórakozás, tartani ilyen mennyiségben.
2es, ez most irónia, vagy igazi? Sajnos nehéz eldönteni, mindenre fel vagyok készülve.
3mas, az üzemi állattartás eredménye az, hogy megesszük. Mondhatjuk, hogy az a haszna, hogy nem halunk éhen. Háztájiban nem hiszem hogy el lehetne tartani egy nagyvárost. Tehát van a mérleg másik serpenyőjében is valami. A háziállatoknál nincs közösségi haszon.
Az amúgy megvan, hogy nem az állatok terhelik túl a bolygót? Persze könnyű úgy pofázni hogy másra kenjük a felelősséget, csak nem vezet semmire. A te életviteled és veled együtt a legtöbb emberé terheli meg a környezetet, nem pedig az, hogy mennyi kutya van.
Most hogy ezt tisztáztuk, még mindig érdekel a környezet? Tennél a környezetszennyezés ellen úgy is, hogy nem a kutyákat baszogatod hanem az életviteleden változtatsz?
Túl sokat igaz így se tehetsz, ugyanis az egész fogyasztói társadalommal probléma van, de példát azért mutathatsz.
Kérdező, ha fenntartok egy autót, azon sincs közösségi haszon. És nagyobb kárt okoz, mint egy falunyi kutya. Miért pont a házi kedvencekbe gondoltál beleállni? Sok embernek szereznek ők örömet. Vagy az nem számít? Csak a közösségi haszon számít?
(A járdán hagyott kutysz*r miatt jogos a morgásod, na de a többi..?)
A válaszadások között egyet sem találtam, amire szavazhatnék.
Abban igazad van, hogy a városi kisállíttartás pont annyira nagylábnyomú (és természettől elrugaszkodott), mitnt a városi élet.
A legégetőbb probléma az angol WC használat, mivel ivóvíz minőségű vízet pocsékokunk. És mindenközben a szervesanyagot is kvonjuk a talajból, hiszen a jelenlegi rendszerben nem kerül vissza, mikor a szennyvizet kezelik. A műtrágya kb. halottnak a csók.
A húsfogyasztással kapcsolatban szintén az ipari rendszer, a technológia az, ami környzetszennyező.
Sajnos a "zöldek" jórésze nem jut tovább az ostorozásnál, a "nemzöldek" pedig a "zöldek" ostorzásánák... Holott pusztán a technológiát kellene fejleszteni, ökológiailag is értéket adóvá tenni.
„Még azok a közgazdászok is, akik elvileg törődnek a fenntarthatósággal, ritkán vannak tisztában azzal, hogy pénzrendszerünk szisztematikusan ösztönöz olyan fenntarthatatlan viselkedési mintákat, amelyek végül az emberiség túlélését is veszélybe sodorhatják ezen a bolygón. […] A pénzügyi rendszer átalakítása nélkül küzdeni a fenntarthatóságért egy kudarcra ítélt, naiv elképzelés.”
Bernard Lietaer [et al.]: Pénz és fenntarthatóság
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!