Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Volt már rá példa, hogy...

Volt már rá példa, hogy állatkínzóból állatvédő lett?

Figyelt kérdés

2022. máj. 22. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
kizárt
2022. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Sitten,amikor felsőágyas lett
2022. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Igen de 1 az 1000hez az esélye. Bár nem úgy ahogy ti modern állatvédők gondoljátok.

Falun történt. Nem volt olyan nagy állatkínzó,de csak a haszonra ment...kis befektetés nagy haszon. Aztán rájött nagy befektetés kicsi de biztos haszon. Állat jóléti fejlesztésbe kezdett. Majd élete részèvé váltak az állatok. Nem tudott nélkülük élni így szinte állatvédő lett.

2022. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
csak akkor lesz állatvédő ha minden állatért kiáll. Az nem állatvédő aki a kutyáért sír de kétpofára zabálja a malachúst.
2022. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Pár éve olvastam egy-két érdekes történetet.

Volt egy torreádor, aki megbánta a bikaviadalokat. Azóta nem teszi ezt.

Egy férfi, aki delfineket fogott be a delfináriumoknak, de később megbánta a tettét. Elhatározta, hogy segít a delfineknek. Mondta, hogy akikkel korábban dolgozott, elfordultak tőle.


Vannak ilyenek. Ahhoz persze ész és lelkiismeret kell hozzá

2022. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Kétlem.
2022. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

5-ös bocsi de a delfin befogo nem allatkinzo. Hihetetlen szakertelemre van szukseg hozza plane ha egy anyadelfint fog be egy borjudelfinnel egyutt. Leginkabb a borju miatt. Mert ha kifogjak oket es nem vizbe vannak akkor megfigyeltek borjuknal hogy nem vesznek levegot. Es nagyobb odafigyelest igenyelt a szallitasuk.


Persze csak akkor mondhato ra hogy allatkinzo ha bantalmazta es ha direkt rossz helyre vitte a befogott peldanyt es egy szuk kicsi medenceben tartottak vizcsere es viztisztito es egyeb kovetelmenyek hianyaban, mert olvastam ilyet is egy egzotikus allatorvos eletrajzaban. Egyebkent a delfin befogo gyakran serult egyedeket is befog es rehabilitacios kozpontba viszik oket es gyogyulas utan ujra szabadon engedik oket.


De akkor ha mar itt tartunk minden indiai allatkinzo ezzel a felfogassal, mert ezerre szennyezik a tengert Pet palackokkal es ki tudja mivel. A Nílusrol mar nem is beszelve az oshonos fajok reg kihaltak ott csak egy-ket invaziv szivosab hal fajt talaltak ott azt is azert mert piacrol vittek az indiaiak a Nilusba. Es nem erdekli oket hogy extrem szenyezett a Nilus bemennek szent furdozni es a pasit is invitaltak aki tisztaba volt vele mennyire szennyezett es bar ockodott tole megis nem akarta megbantani a hindu papot. En megbantottam volna egy nemmel nekem az egeszsegem fontosabb. A piacrol Nilusba engedett halakrol meg csak annyit, hogy a piac sem higienikus ott. Ergo egyeb korokozokkal is szennyezik a Nilust es lehetne sorolni. Errol volt egy dokumentum film.

2022. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Mi számít állatkínzásnak? Régen rengeteg ember tartott felelőtlenül tengerimalacot nyulat stb mert egyszerűen nem állt rendelkezésre megfelelő információ a tartásukról és a táplálásukról. A tengerimalac és a nyúl fő tápláléka a széna. Ennek ellenére csomóan magokkal etették ami gyakorlatilag tönkrevágta az emésztőrendszerüket. Emellett ez a 2 faj társas. Tehát a tengerimalacnak tengerimalac társ kell. A nyúlnak pedig nyúl társ. Évekig egyedül tartva egy ilyen állat nem fogja jól érezni magát. Aztán ott van a lakhely kérdés. Sokan úgy tartották ezeket az állatokat hogy a kis ketrecből szökőévente engedték ki. Közben minden nap érdemes lenne. Szerintem ez a fajta helytelen tartás is egyfajta állatkínzás még ha nem is tudatos. Ahogy elkezdett fejlődni a világ és vele együtt az állattartási kultúra úgy jött létre egyre több olyan szervezet és weboldal ahol a helyes tartás terjesztése az egyik cél. Rengetegen megfogadták a tanácsokat és lettek "állatkínzóból" felelős gazdik vagy akár az adott szervezetek önkéntesei. Egyébként sajnos a mai napig rettenetesen sok kereskedésben kaphatóak pocsék kis börtön méretű ketrecek rácsos kerekek és egyéb vackok amik szerintem igenis az állatkínzással foghatnak kezet. De az a baj hogy a legtöbb kereskedésben azzal érvelnek hogy 30-40 éve is ezeket használták az állatoknak és milyen jó volt. Na ja... Én követem a Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesületet az Első Nyúlmentő Alapítványt és az Együtt a Kisállatokért Alapítványt is. Rengeteg rosszul tartott állat kerül hozzájuk. Utóbbihoz csincsilla degu hörcsög stb. Viszont némelyik ideiglenes befogadójuk is régen rosszul tartotta a házikedvencét akaratlanul is. Hiszen a kereskedésben minden vackot a nyakára sóztak... Persze azóta ők is rájöttek hogy mekkorát tévedtek és már felelős állattartók és állatmentők. :)
2022. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
8as! A vadnyúl igencsak szereti a búzát árpát. A fogazatuknak szükségük van kemény magvakra is. A széna helyett a fű a fő takarmány,van benne víz a széna száraz.
2022. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
7! Az a Gangesz. A Nílus Egyiptomban van. De amúgy igazad van.
2022. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!