Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik allergiásak a kutyára,...

Akik allergiásak a kutyára, macskára miért nem szednek gyógyszert?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy valaki örökbe fogad menhelyről egy kutyát vagy macskát és visszaviszik 2 hét után, mert kiderül,hogy a gazdajelölt allergiás.


Na, de miért nem szednek rá gyógyszert?Manapság nagyon jó gyógyszerek vannak, amik tünetmentessé teszik és mellékhatások sincsenek.



Nekem nagyon súlyos légzőszervi allergiám van,ahogy idősödtem egyre rosszabb lett.Amit ellehet képzelni, por, atka, kutya, macska,pollen sőt még a gyep is.


Viszont, szedek rá gyógyszert és 90 százalékban tünetmentes.Tavasszal,nyáron szokott nyálkahártya,szem irritáció fellépni akkor, amikor pollenszezon van,illetve amikor nyírják a füvet.De, akkor meg befújok egy speciális orrsprayvel.



Emellett, tartok 2 macskát és egy kutyát.A macska pedig gyakran az ágyamban alszik.



2021. febr. 18. 15:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%
Ronda kommentet nem csoda, hogy törölnek.
2021. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is allergiás eredetű asthmám van. Nem mindenkinek jó a gyógyszer. Nálam fokozatok vannak, állatok esetében a rágcsálófélék "fehérjéét" bírom a legkevésbé, de azt anniyra durván nem tolerálom, hogy mikor anno egy éjszakát eltöltöttem (muszájból) egy hörcsögös lakásban (persze nem abban a szopbában voltak tartva ahol én aludtam), hajnalra -gyógyszerek mellett is- úgy feldagadt és gennyedzett a szemem, hogy kinyitni sem bírtam, az egész tüdőm égett, viszketett a torkom és nem segített a ventolin, felxotide pufffolása sem. Mikor beértem a kórházba a rokonhoz, akit látogattam, a nővérkék engem pesztráltak meg vittek át a fül-orr gégére és ültettek az inhalátor elé. Míg élek nem felejtem el.

El kell fogadni, hogy nem mindenki allergiája egyforma mértékű.

Anyunál sosem volt állat, de aztán testvérem mentett macskája nála kötött ki külföldi munka miatt, de én már nem élek otthon ezer éve. Egy héten maximum 1-2 alkalommal ugrom fel és akkor erősebb antihisztamint veszek be, egyáltalán nem simogatom, ha mégis, egyből kezet mosok és így nincs gond.

Kutyaszőrtől (fehérjétől) annyira durva reakcióim nincsenek, ott inkább kontakt allaergia (simogatás, dögönyözés után kézmosás muszáj egyből) és csak a nagyon szőrhullató fajtát tartó imserősök lakásában prüszkölök, mert ott ugye a nyállal ahogy a szőrre kerül a fehérje mosdás közben, a szőrhullató fajták sokkal többet "szórnak szét".

Nekem ez 23 éves kormban derült ki (nem vagyok már mai csirke), mert addig egészen egyszerűen nem volt annyi kontaktoom városi emberként háziállatokkal, ha volt is, rövid ideidejű ahhoz, hogy erre fény derüljön. Nem volt bő 20-25 évvel ezelőtt ilyen mértékű az állattartás, a szaporítás virágzása meg a kanyarban sem, aki kutyát akart, megvette a kutya magazint, vagy az expresszt és keresett tenyésztőt, vagy falun egymás közt elajándékozták a random kölyköket.

A lényegben a lényeg az az, hogy azt elfogadom, hogy gyakorta ez csak egy kifogás, amivel le lehet pattintani a felelősséget és bizonyára nem is igaz, ámde ne akarjuk egyetemlegesn kijelenteni, hogy nemlétező jelenség.

Igenis vannak az allergiának is olyan, akár addig lappangó (inger hiányában) fajtái, amik esetében lópikulát sem ér a gyógyszer ha az allergén forrásával együtt él az ember.

A tüdő, minél tovább van kitéve a terhelésnek, annál jobban károsodik.

Nekem akkor derült ki az egész, bár nem is sejtettük korábban, mikor különkültözve anno főiskola után beszereztünk 2 tengerimalacot. Nem jött egyből, szépen alattomosan, a vége állandó fulladás és idült hőrghurut lett, mire rájöttünk az okára, pulmonológushoz is későn mentem. Családon belül ajándékoztuk őket (vagy egy év tartás után) el és kellett vagy fél év, tisztasági festés és miegyéb, hogy teljesen helyre jöjjek.

Úgyhogy, nem , nem igaz, hogy mindenre megoldás a gyógyszer, én legnagyobb bánatomra sosem tarthatok majd semmilyen szőrös állatot, kénytelen vagyok a rokonok, barátok kedvenceivel vígasztalódni, ha megtenném ugynais, akkor minden gyógyszeres terápia ellenére is előbb utóbb kórházba kerülnék asthmás rohammal, visszajönne a hörghurut és tüdőtágulat lenne a vége, ami nemigazán egy visszafordítható állapot.

Kérem, ne ítélkezzen senki, amíg nem ismeri a részleteket, van ilyen is.

Nagyon hosszú lett, elnézést, csak gondoltzam leírom részletesen, hogy érthető legyen, ez az állapot mivel is járhat, bár tény, nem túl gyakori.

2021. febr. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!