Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik allergiásak a kutyára,...

Akik allergiásak a kutyára, macskára miért nem szednek gyógyszert?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom, hogy valaki örökbe fogad menhelyről egy kutyát vagy macskát és visszaviszik 2 hét után, mert kiderül,hogy a gazdajelölt allergiás.


Na, de miért nem szednek rá gyógyszert?Manapság nagyon jó gyógyszerek vannak, amik tünetmentessé teszik és mellékhatások sincsenek.



Nekem nagyon súlyos légzőszervi allergiám van,ahogy idősödtem egyre rosszabb lett.Amit ellehet képzelni, por, atka, kutya, macska,pollen sőt még a gyep is.


Viszont, szedek rá gyógyszert és 90 százalékban tünetmentes.Tavasszal,nyáron szokott nyálkahártya,szem irritáció fellépni akkor, amikor pollenszezon van,illetve amikor nyírják a füvet.De, akkor meg befújok egy speciális orrsprayvel.



Emellett, tartok 2 macskát és egy kutyát.A macska pedig gyakran az ágyamban alszik.



2021. febr. 18. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Általában csak kifogás szokott lenni, nem mindig ez a valós indok, illetve valaki nem akar gyógyszert szedni
2021. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Király, és szerinted a gyógyszer mit csinál a májaddal, veséddel stb pár évtized alatt? Vagy mi van a kockázattal, hogy az allergén folyamatos jelenlétére egy agresszív autoimmun válasz indul?Azt is kiszámoltad már mennyibe kerül neked az élethosszig tartó gyógyszeradag?

Szóval itt azért nem gyengén súlyos indokok mondják, hogyha valaki tud, akkor szabaduljon meg az allergéntől.

2021. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Én is allergiás vagyok a macskaszőrre. Jobban mondva a macska nyálában található enzimre, de mivel állandóan tisztigatja, nyalogatja magát így az allergia durván kijön. Mégis van egy csodás macskám. Gyógyszert probáltam szedni rá, de nem sok sikere volt. Az allergia ugyanúgy előjött, így elegem lett a gyógyszerek kísérletekből, hogy hátha valamelyik beválik. De nem dobom ki a macskámat. Ha látom, hogy tisztogatja magát, akkor nem fogdosom, nem simogatom. Nem igazán ölbeülös macska, simogatást is ritkán igényel, így megférünk egymás mellett. Napi porszívózás, és a napi macska fésülés sokat segít.
2021. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

#2-es, tehát azt mondod, inkább fulladjon meg a kérdező a pollentől nyáron... Oké.


A gyógyszer ára valószínűleg riasztó lehet egyeseknek, de én is inkább kifogásnak érzem.

2021. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
#2 Évtizedek óta szedek gyógyszert azt asztmámra (4-5 éves korom óta), semmi bajom sincs tőle. Az eozinofil kicsit magasabb, de ennyi. Teljesen normális gyógyszert szedni évtizedekig, nem kell fulladozni...
2021. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
#2-es... párom már tizenakárhány éve 7-8 hónapig egyfolytában szedi az antihisztamint, mert parlagfűre és porra is elég durván allergiás.
2021. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Engem pont az gyógyított meg a kutyaszőr allergiámból hogy lett kutyám, nem szedek rá gyógyszert sem :)
2021. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
#7 Dög vagy te...
2021. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekként allergiás voltam a kutya és a macskaszőrre, tinikoromra ez elmúlt.
2021. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Aki lepontozta azt, hogy gyógyszert szedek az asztmámra és semmi bajom sincsen, az elmondaná, hogy mit érez?
2021. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!