Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért érdemes beszélni a...

Miért érdemes beszélni a háziállatokhoz?

Figyelt kérdés

Vannak akik szabályos eldöntendő kérdéseket tesznek fel a kutyáiknak, macskáiknak, mikor hazaérnek: "mi újság pajti, mi jót csináltál ma?"

Szegény, nem csak hogy válaszolni nem tud, nem is érti :D



#kutya #állat #macska #háziállat #a kutya meg a macska #a kutya meg a mája
2021. jan. 25. 04:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

Megérti, hogyne értené. :D Még válaszol is, csak azt meg az ember nem érti többnyire.

A macskáknál pl bizonyított tény, hogy attól lesznek "beszédesebbek", ha olyan a gazdi, hogy folyton beszél hozzájuk. Rászoknak a válaszolásra, nyávogás, purrogás, stb. Mivel macskául nem ért az ember, ők megpróbálnak a maguk módján megtanulni emberül. :)


A kutya meg pláne érti. Fentebb írták a rosszalkodást, ha a legszebb hangomon szóltam a kutyához, hogy gyere ide mit csináltál, akkor se jött, ha tudta, hogy rosszat csinált. Nem csak a hanglejtést, bizonyos szavakat is felismernek, és össze is tudják kötni a dolgokat (rosszat tettem -> szidás lesz -> nem megyek oda, hiába hív a gazdi).

2021. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy fontos kommunikációs eszköz mint az emberek között. Egy kutyának pl. megnyugtató lehet ha hallja a gazdája hangját és sok szót meg is értenek. Amit 8-as írt, hogy nem csak a hanglejtést figyelik, azzal nagyon egyetértek. Többször is teszteltük a kutyával otthon, figyeli a beszélgetéseket és bizonyos szavakra akkor is érkezik a reakció ha teljesen más a hanglejtés és nem is neki mondjuk.
2021. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt nem mondanám, hogy nem érti. Rengeteg szót tanult meg a kutyám az évek alatt, pontosan tudja, hogy mit jelent az, hogy megyünk futni, megyünk sétálni, megyünk haza. 20-30 parancsszót megért. Amikor beszélek hozzá, a hangsúlyt érti, hogy most éppen jó dologról van szó, vagy sem. Ha leszidom, azt is érti a hangsúlyból. Meg amúgy is, szeretek hozzá beszélni.
2021. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már világosabb a dolog egy kicsivel :)))
2021. jan. 25. 15:01
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek válaszolnak, csak azt meg én nem értem. 🤷‍♀️

A kandúrommal úgy szoktam kezdeni hazaérkezésem után, hogy "mi az anyádat csináltál már megint?!" Ő akkor visszaválaszol és elégedett fejjel néz a szemembe, hogy semmit nem bánt meg és újra megtenné.


Szóval de, érti a mocsok sokszor és "válaszol" is.

2021. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!