Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért érdemes beszélni a...

Miért érdemes beszélni a háziállatokhoz?

Figyelt kérdés

Vannak akik szabályos eldöntendő kérdéseket tesznek fel a kutyáiknak, macskáiknak, mikor hazaérnek: "mi újság pajti, mi jót csináltál ma?"

Szegény, nem csak hogy válaszolni nem tud, nem is érti :D



#kutya #állat #macska #háziállat #a kutya meg a macska #a kutya meg a mája
2021. jan. 25. 04:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Legalább ő meghallgat, nem beszél hülyeséget és hűséges is. :)
2021. jan. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Nem érdemes. :D Miért lenne? Ugye, hogy nem az? :D
2021. jan. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

"mi újság pajti, mi jót csináltál ma?" Ez nem egy eldöntendő kérdés.


Amúgy azért, mert jól esik. A macska meghallgat és közben dorombol. Neki is jó, nekem is jó. A kérdést amúgy tényleg nem érti, de a hangsúlyt igen.

2021. jan. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szocializáció része. Megszokja a hangodat, ha hívod, tudja, hogy te vagy.


Amúgy nem értik, valóban, de az embernek meg dumálási kényszere van, úgyse álljuk meg :D


Egyébként meggyőződésem, hogy az a házikedvenc, amihez beszélnek, okosabb lesz. A kutyák pl. egészen sok szót meg tudnak jegyezni. A macskákról nem tudok nyilatkozni, a miénk pont lexarja mit mondok neki XD

2021. jan. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

A háziállatok igénylik a kommunikációt, úgy vettem észre. A mi macskáink is intelligensebbek lettek tőle, több módon fejezik ki magukat (nemcsak dorombolnak, meg nyávognak, aztán ennyi, hanem murrognak is, illetve használnak egyéb jelzéseket is) és van, hogy csak így "elkezdik mondani" és nem lehet leállítani őket. :D

Amúgy a macskák is felismernek szavakat, még ha nem is tudják feltétlenül realizálni. Ugyanúgy leülnek, ha rászoktatod őket, illetve felismerik a tiltásokat. Esetleg nem törődnek vele. :DD

2021. jan. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Én csak szimplán szeretek hozzájuk beszélni. Ha bejönnek köszönök nekik, megdicsérem őket, hogy milyen szépek és aranyosak, megkérdezem hol jártak és mit csináltak, az egyik cicám szereti is, sokszor visszanyávog és dorombol közben, mintha értené. De van pár szó, amit egyébként megért, a nevét és a beceneveit, illetve pár parancsszót, mint a "játszunk", és a "gazdihoz". Egyébként is olyan ő, mint egy rossz óvodás :D
2021. jan. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
84%
Főleg ha azt mondjuk neki, hogy " te mit csináltál, nem szégyelled magad?" Nem csúnyán mondjuk ezt, hanem nagyon kedvesen. Utána szegény kutya elkezdi szégyelli magát, hogy " jaj mit tettem?" :D
2021. jan. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

#7-es:


Ez nagyon humoros!😂😂😂


Én a cicámnak szoktam ezt mondani ilyen kedveskedő hangsúllyal, hogy “Te olyan csúnya vagy! Igen, kinek van ilyen ronda, szőrös, büdös cicája, mint nekünk?”


Nagyon szokott rajta mosolyogni és látszik, hogy büszke magára, amiért meg lett dicsérve. Nem érti, nyilván, de a hangsúlyból úgy veszi le, hogy “milyen szép cica vagy ma is”, “micsoda jó test!”, vagy ilyesmi.😂


Amúgy az ELTE csinált néhány éve kutatást a kutyák kommunikációjával kapcsolatban, nálunk is tananyag volt magyar szakon. A lényege az volt, hogy nemcsak a hangsúlyt figyelik, hanem bizonyos szavakat is megértenek akkor is, ha más tónusban mondja az ember. Be is linkelem, ha megtalálom.

2021. jan. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem érti, hogy mit mondasz, de a hanglejtésedet érti. Pontosan tudja, hogy te éppen barátságos vagy vele, neki szenteled a figyelmedet, kontaktusba kerülsz vele.
2021. jan. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!