Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztaltai...

Kinek milyen tapasztaltai vannak az ilyen ultrahangos rágcsáló riasztókkal kapcsolatban? Van amelyik jó, bevált és valóban működik?

Figyelt kérdés
1 éve költöztünk le vidékre és örököltünk egy cicát. Én nem igen vagyok olyan típus, aki kiengedi a cicáját - sajnos itt is van forgalom, az enyémeimek meg városi p.csák! :D - de viccen kívül én jobban szeretem, ha a cica bent van v. kifútón belül. A lényeg a lényeg, hogy sajnos itt-ott, időnként férjem és anyám is (én még nem találkoztam velük) láttak már rágcsálókat. Itt haszonállatokat tartottak anno, így meg volt nekik bőven a búvóhely (ezeket a melléképületeket már leromboltuk), illetve a szomszédunk azt mesélte, hogy 1-2 házzal odébb egy romos épületből jönnek át ő hozzá is a rágcsálók. Anyám meg pánikol és nem örül annak, hogy a kis örököltet bevinnénk a házba, mert nem akarja, hogy az egerek/patkányok bemenjenek aztán. (én kizártnak tartom, de nincs vidéki életben tapasztalatom, de nem hinném, hogy egy csupa cicákkal teli házba bemennének) Én meg itt vagyok tanácstalanul, hogy most az itteni, örökölt cicával mi legyen, mert nem akarom ezt a rágcsáló témát sem elbagatellizálni, de a szívem meg azt súgja, hogy inkább vigyem, ahogy én szerettem volna eddig is. Gondolkodtunk itt a férjemmel ebben az ultrahangos rágcsáló riasztó témában, de hallottuk, hogy nem a legjobb, ráadásul van olyan, amelyik nem tanácsolja más állatok közelében használni az ultrahang miatt. Mindkét szomszédnak van kutyája, nekem és a férjemnek 2 macskánk van - illetve a kis örökölttel együtt már 3 lesz, elvileg - és anyámnak szintén 2db cicája van, így nem szabad elhanyagolnunk ezt a kérdést. Így ezért kérdezem, hogy kinek mi a tapasztalata e téren és hogy van e olyan kütyü, ami valóban műxik és nem pedig csak humbug az egész. Köszönöm előre is a hasznos tanácsokat!

2021. jan. 18. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs a házban egér, akkor nem látom értelmét a riasztásnak.

Nálunk is volt egér a szomszéd telke mögötti komposztnál, nem mentek be a házba. Akkor kell foglalkozni ezzel, ha a házban vannak.

2021. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért ezt rövidebben is le lehetett volna írni.


Ultrahangos riasztó semmit nem ér.

Ragasztóval kell próbálkozni!

2021. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A saját állataidat jobban fogja zavarni az ultrahang, én a szomszéd vakarékát szoktam vele idegesíteni, másra nem jó. (1 bites szomszédkutya, 2 darab, nyanya elmegy, a 2 dög mintha felhúzták volna, rázendít, már gondolkodtam, elrabolom őket, és feladom postára)


Nálam patkányok vannak, elég kiborító. :(


Ha vannak cicamicák, az jó, már a szagukat se bírják az egerek, patkányok.


Bár volt nálam patkány, aminek rendesen súlya volt, amikor lecűgöltem a padlásról.


Patkánytartók írják, milyen okos, értelmes állatok..


Tapasztalataim alapján hülyék mint a sgg, képesek az üres fogóba is beledögleszteni magukat.


Csak putris szomszéd mellé ne költözzön az ember, de ezt már elb..tam....:(((((((

2021. jan. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!