Miért ilyenek az emberek az állatokkal?
Követem a helyi "menhely" oldalát. Nálunk nem támogatja őket senki csak az állatbarátok. Tehát 90%-ban saját pénzből fizetnek mindent. Mégis ha befogadsz egy kutyát a csipet és az oltásokat ők fizetik, neked nem jön semmibe max ha szeretnél adni valamit. A lényeg hogy annyi aranyos, játékos kutyus vár gazdira vagy akár ideiglenes befogadóra és senki nem jelentkezik. Persze ha találnak egy Huskyt vagy más fajkutyát arra mindjárt 8-an is írnak, hogy hozzájuk mehet. A menhely tele van, sok kutya pedig az utcán. A menhelyen parvovírus volt. Így sem kellettek senkinek, hogy ne kelljen oda vinni őket. Hihetetlen. Nekem 4 kutyám van abból 3-at tőlük hoztam egyet az utcáról mentettem. Nem fogadhatok többet, keret sincs rá és a babám mellett időm sincs többre.
Ne haragudjatok muszáj volt kiirnom magamból, nagyon felbosszantott..
A keverék kutyánál bizonytalan, hogy milyen jegyeket hozott magával. A fajta tisztánál legalább van valamilyen kiinduló pont.
A legtöbb ember nem akar bajlódni egy ki tudja honnan származó kutyával.
Mert csak a szép kell és persze ingyen.
Itt is volt egy felemás szemű cica, akit úgy találták. 10+ jelentkező volt rá egy órán belül.
Bezzeg a sima cirmos senkinek nem kell...
Szomorú
2-es ha az a felemás szemű cica fehér volt akkor azt én is láttam...
Nem tudom, én úgy vagyok vele hogy kutya kutya. Attól hogy nem fajtiszta még lehet jó..
Én egyszer szerettem volna kihozni menhelyről kutyát. 1 hónap alatt sem sikerült. Volt egy környezettanulmány, azt mondták minden ok. Látogattuk a kutyust 3 naponta, nagyon megszerettük egymást. Kifizettünk 50.000ft-nyi "önkéntes adomámyt". El jött végre a nagy nap, amikor közölték, hogy a kutyust elvitte az egyik önkéntesük, de nyugodtan válasszunk másikat. Ez elvette a kedvemet egy életre az örökbefogadástól.
És sajnos nagyon sok ilyen történet van. Az meg mindenkinek a saját döntése, hogy milyen fajta kutyát szeretne. Ezért nem kellene senkit sem minősíteni.
Akkor egy cicát láttunk. Különleges, szép, milyen jól mutat képen, persze hogy kell nekik. :)
Amúgy tavaly egyik városban az úton találtam egy cicát. Már akkor mondta doki hogy a szeme menthetetlen. Egyszemű, cirmos, nőstény. Először gazdit akartam neki keresni, az eredmény 0.
Jártam olyan menhelyen Pesten, ahol azt mondták, hogy fajtatiszta kutyáért több pénzt kérjenek a gondozók, mint a keverékekért. Biztos drágább chip van bennük vagy esetleg aranyat kakilnak.
Mondjuk törzskönyvet egyik mellé sem adtak. Mindegy, ez az én rossz tapasztalatom.
Mellesleg szerettem volna a fajtamentéstől örökbe fogadni, de annyira felbosszantottak (mennyit keresek, enyém-e a ház, férjem mennyit keres, tangát hordok-e vagy nagyibugyit stb), hogy elegem lett. Azt sem értették, hogy miért van 2 macskám (mert találtam az utcán őket bszdmeg, pár naposan és hazahoztam) és mellé miért akarok kutyát. Meg mennyit költök a macskáimra, miért halt meg az előző kutyám (biztos fejbevertem egy baltával).
Kint a kertben a szigetelt kutyaház, kutyamedence stb.
Úgy gondolom, hogy bár nincs rámírva, de több éves kutyás tapasztalattal (kutyás szakmákkal és munkával) ne kötekedjen velem egy pár éves "állatmentő szervezet".
Én ezért vettem tenyésztőtől egy jó idegrendszerű, szűrt, munkavonalas kutyát, akivel eljárhatok sportolni. Ja igen, ez is gond volt: "mi van, ha a kutyának nincs kedve sportolni?"
A másik kutyámat meg az autóút mellett találtam az árokban összekuporodva. Szóval nem sznob vagyok, hogy nekem csak a fajtatiszta jó, egyszerűen csak rajongok pár fajtáért, de attól még minden kutya kutya. És jönnek velem sportolni, nyaralni, kirándulni, úszni. Köszönik szépen, jól vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!