Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek a Vegán...

Mi a véleményetek a Vegán Állatvédelemről?

Figyelt kérdés

Igazuk van?

A fiúcsibéket tényleg rögtön élve bedarálják, a fiúbocikat pedig levágják és mennek a gyros-ba?

Tényleg így működik a tejipar és a tojásipar?


[link]

[link]



2015. szept. 7. 12:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen, az lenne a normális, ha mindenki meg tudná termelni magának az asztalára valót, de sajnos túl sok ember van hozzá, hogysem ezt meg lehessen tenni :( Hálás vagyok érte, amiért nekem jó kilátásaim vannak rá, hogy kiléphessek a multik fogságából, és finom, egészséges, otthon megtermelt ételeket ehessek, a saját állataimból és a saját kertem zöldségeiből/gyümölcseiből.
2015. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%

Én egy állatszerető ember vagyok.

Nem csak a kutyát,cicát,meg a cuki kis állatkákat szeretem,hanem mindet(na jó,a bogarakat,egysejtűeket nem :D).



Ettől függetlenül eszem húst.Az ember mindenevő,ha egészséges akar lennu akkkr húst(is)kell ennie.

Mellesleg attól hogy te vega vagy,ugyan annyi állatot fognak levágni,a húsnak,amit a boltokban árulnak már úgyis mindegy.

Nem ítélem el a vegetáriánusokat,de ők se ítéljenek el engem ezért.

A ragadozó állatok is ugyan úgy levadásszák,és megölik/megeszik a zsákmány állatot.

Igaz,hogy mi mindenevők vagyunk,de SZÜKSÉGÜNK VAN HÚSRA.



Az meg szerintem is felháborító,hogy milyen körülmények között tartják szerencsétlen állatokat.A rákot élve főzik meg,kínában néha élő kutya kerül a levesbe.Olyan kevés helyük van ezeknek az állatoknak,hogy pár lépésnél nem tudnak többet megtenni.Nagy részük még a napfényét sem látja meg rövidke élete folyamán.


Borzalmas,hogy mit művelnek az emberek.De ezeken az állatokon nem segíthetünk.Egy emberrel több vagy kevesebb eszik húst,teljesen mindegy.

Az ő sorsuk már születésükkor megpecsételődik.


Borzasztó,de ez az igazság

2015. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Hát, a Kínában rekedt kutyák sorsáért meg mi, magyarok sajnos tényleg nem tehetünk semmit, mivel az egy teljesen más kultúra. A saját házunk táján éppen tudnánk sepregetni, de ehhez nem a húsfogyasztás dogmatikus üldözésére van szükség, hanem a gazdaságunk talpra állítására. Pénz nélkül nagyon nehéz ugyanis nagyüzemi körülmények között is kifogásolhatatlan körülmények között tartani az állatokat.. Láttam pl egy olyan tehenészetet, amit holland technológiával építettek. Olyan az egész, mint egy tehénparadicsom, és hihetetlenül sok tejet adnak a jó közérzet miatt. Tényleg, csodaszép volt az a telep. De ha nem kapnák az uniós támogatást, maholnap lehúzhatnák a rolót, mert annyira drága az üzemeltetés, és NINCS AKKORA BEVÉTEL, mert nagyon rondán kihasználják a gazdákat.


Én nem bíznék annyira a pályázatokban, hogy kizárólag arra bízzam a gazdaságom jövőjét...

2015. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
14%

Vegán állatvédők! Ha az emberek nem fogyasztanának húst, akkor nem lenne mit védenetek! Azért tenyésztik őket!

A legyilkolt búzakalászok milliói?

2015. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Erőt vettem magamon, és elolvastam én is néhány cikket. Bődületes nagy ostobaságokat ír, félinformációkból rakva össze olyan badarságokat, amiket elég brutálisnak talál ahhoz, hogy nagyot mondhasson. Ha az összes vegán ilyen bután gondolkozik, akkor én inkább szeretném távol tartani tőlük.
2015. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%
Bele olvastam a blogba.. Ez valami hatalmas. Nem idéznék de a lényeg, hogy a vegánok nem csinálnak semmit aminek köze van a húshoz vagy az állatokhoz. Akkor hogy ír blogot? A szerver terem rendszer gazdája húst eszik, ergo támogatják a hús fogyasztást Xd tarthatatlan gyerekes elképzelés. Nevetséges határát súrolja...
2015. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
20%

Nem is ez a fő probléma, mert ne egyenek, ha nem akarnak ilyesmit. Gondolom nemigen végeznek kemény fizikai munkát, szóval nincs is szükségük állati zsiradékra és fehérjére... ha valaki tudja nélkülözni, nélkülözze.

De ezek a szakmai blődségek, amiket ott elpuffogtatnak, azért hogy démonizáljanak mindent... az már komolyan nevetséges.


A tejtermelő teheneknél olvastam a legtöbb és legdurvább képi zavart, de azért a gyapjas témájuk se semmi. A méheknél szimplán nem tudták megmagyarázni, mit is szeretnének bebizonyítani, a lovaknál meg már csak a fejemet fogtam, mert megfájdult.


Legalább a szakmának olvasnának utána, és tájékozódnának pontosan, mielőtt ítélkeznek valami felett, és ezt még terjeszteni is próbálják... ez pl egy tulajdonsága az internetnek, ami nagyon hátrányos: pillanatok alatt szárnyra kel rajta a hülyeség :/

2015. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én azt kérdezném az előttem íróktól, akik háztájit nevelnek, hogy pontosan milyen módszerekkel szokták elölni az állataikat , hogy ne szenvedjenek ? Illetve a naposcsibe darálásról külföldi oldalakon, dokumentumfilmekben is lehet olvasni, látni is . A Borsnak volt egy petíciója is pár éve, hogy tiltakozzunk az élvedarálás ellen. Szóval mik azok a dolgok , amikben buták a Vegán állatvődők ? És ti ezt honnan tudjátok biztosra ? Ok, hogy foglalkoztok mezőgazdasággal, de azt honnan a jó életből tudjátok, hogy a rajtatok kivül ugyanezzel foglalkozók (legyen az gazda vagy nagyobb üzem ipari háttérrel) miket csinál az állataival ? Egyáltalán kik , hogyan és miylen rendszerességgel ellenőrzik a gazdákat és azt, hogy mennyire humánusak ? Érdekelnének az infók.
2020. okt. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azért az nem semmi önzésre vall, ha valaki feltesz egy kérdést a tojásipar brutalitásairól (igen, én már több tucat videót láttam a darálásukról, valahol élve égetik el őket..) , erre valakinek annyi jut az eszébe, hogy ki nem sz-rja le, ezek úgyis csak kaják. Döbbenetes .
2020. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
15, pontosan mik voltak azok a bődületes nagy ostobaságok, amiket irnak ? Én évek óta nézek mindenféle külföldi vlogokat, oldalakat, számos országból. Érdekes, mindenol hasonló brutalitásokról számolnak le és le is videózzák. Szerinted hazudnak ? Vagy ezek szinésznek felkért állatok, akik szerepelnek ilyen videókban, hogy a civileket hergeljék ? Vagy mi a tökömről beszélsz, hogy bődületes ostobaság ? És mire alapozod ?
2020. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!