Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek a Vegán...

Mi a véleményetek a Vegán Állatvédelemről?

Figyelt kérdés

Igazuk van?

A fiúcsibéket tényleg rögtön élve bedarálják, a fiúbocikat pedig levágják és mennek a gyros-ba?

Tényleg így működik a tejipar és a tojásipar?


[link]

[link]



2015. szept. 7. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Létezik egy dokumentumfilm, a címe Földlakók. Javaslom, nézd meg, de figyelmeztetlek, nagyon megrázó. Az ember nem is gondolná, hogy mennyi szörnyűséget követnek el szegény állatokkal.
2015. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
A bocikat biztosan szokták levágni, hiszen hogyan lesz másképpen borjú hús a boltokban? Sőt...a malackákat is le szokták vágni, hogy tudjanak venni az emberek malachúst. De folytathatnám még a bébi pulykahússal is.
2015. szept. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Mi mindenevők vagyunk, ezek pedig kaják... Méghozzá, ízletes kaják... Erre tenyésztjük, nem kell sírdogálni miattuk.
2015. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Kedves utolsó! A kérdés nem ez volt. Nincs jogod felülbírálni mások elveit és erkölcsi nézeteit. Mindenki maga dönti el, hogy mit tart helyesnek, nem kéne a saját igazságodat másokra eröltetni, mi sem tukmáljuk rád a nézeteinket.
2015. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Mi a véleményünk?


Bármely iparágban megjelenik az új kereslet azt előbb utóbb kínálat fogja követni. Aki akar az legyen vegán.

A Jó gyros meg nem "fiúbociból" van hanem első osztályú báránykából! Legjobb :) össze is futott a számba a nyál!

2015. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
4# q kérdés az volt, mi a véleményünk... Énbleírtam a véleményemet, ami neked nyílvánvalóan nem tetszik ezzel nekem támadtál... És pont te aki engem akarsz megfosztani az én véleményemtől, ugatsz arról, hogy tartsam tiszteletben a másokét... Tudod mindig az kiabál, akinek a háza ég...
2015. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Igen, így van kérdező, a tojástermelésre szelektált tyúkoknál a naposcsibéket kikelés után szétválogatják nemek szerint, és a hímeket vagy gázzal ölik meg, vagy egy nagy darálóba viszi őket a futószalag. Csak nagyon ritkán tartják meg őket hizlalni, mert sokat esznek, de lassan nőnek, tojást meg ugye nem tojnak, szóval veszteségesnek számít.

A tejipar pedig nem működik a tehenek rendszeres megtermékenyítése nélkül. Évente ellenek egy borjút, akiből vagy hasonlóan tejelő tehén lesz, vagy ha hím, akkor vagy azonnal levágják, vagy néhány hét vagy néhány hónap hizlalás után. Egyébként nagyon sok tehenet vemhesen küldenek vágóra, és amikor megölik őket, a méhükben a magzat még akár 10-20 percig is szenved, mielőtt oxigénhiány miatt elpusztul. Szóval elég brutál dolgok mennek, amiről persze igyekeznek mélyen hallgatni.

2015. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

A tojásipar tényleg durva, ezt állattenyésztő hallgatóként mondom. Nem értek vele egyet, és soha nem művelném nagyüzemi körülmények között... de az is tény, hogy mivel az ember mindenevő, és erősen túl vagyunk szaporodva, valahogy ki kell elégíteni az igényeket. Azt pedig csak háztáji gazdaságokkal manapság már nem lehet.


Az összes többi azonban, amit pfujjolnak, számomra érthetetlen. Nem csak a tejtermelésben kerülnek hizlalásra a bikaborjak, hanem a húsmarháknál is... annyi a különbség, hogy a húsmarhák borjai közül nem csak a bikák, hanem az üszők zöme is vágásra kerül. És? Erre vannak tenyésztve. Nem értem, hol a probléma. Én is kettőshasznú teheneket fogok otthon tartani, a felesleges üszőszaporulatot és a bikaborjakat pedig hizlalni fogom, majd levágom, hogy legyen a családnak hús az asztalán, és pénz a bukszájában. Tyúkokat akarok, hogy legyen tojásom, és ők köszönik, vígan elkapirgálnak majd a tyúkólban, amíg le nem vágok néhányat levesnek/pörköltnek/sültnek. Kacsa, liba, pulyka legyen. Sőt, nyulat is akarok, és nem ölelgetni. A kecske tejéből finom sajtot lehet készíteni, a gidájának mennyei a húsa.


Ezek teljesen normális dolgok, és attól még, mert a végén megeszem az egyébként is erre tartott állataimat, amíg élnek, szeretettel gondozom őket, és hiszitek vagy sem, teljesen boldog az egyszerű kis életük.


A vegánok az élet rendjével mennek homlokegyenest szembe, megtagadva mindent maguktól, amit egy kicsit is bűnösnek ítélnek. Nem bánom, tegyék így, ha ez az ő lelkiismeretüket tisztán tartja... DE! - és itt kezdődnek a problémák - ne indítsanak a teljesen normális gazdaember ellen is dzsihádot, mert körberöhögöm az összeset :)


A nagyüzemekre néha ráfér, hogy a körmükre nézzenek, akár a kotnyeles állatvédők is, ezt aláírom. De attól még, mert vannak nagyüzemek, amikre ez ráfér, nem jelenti azt, hogy az összes ilyen... sőt, a java része teljesen normálisan tartja az állatait, mert ha szenvedést okoz az állatnak, akkor elapad a teje/megvizesedik a húsa, stb.


DE, hogy még a falusi gazdaemberekre is kígyót-békát mondjanak és köpkölődjenek, az nekem kicsit erős :) Szerintem valami nem egészen van rendben náluk fejben. A sima állatvédők egyszerűen csak jószándékúak, de sajnos gyakran tudatlanok. A Vegán állatvédők pedig, a megtestesült emberi hülyeség büszke képviselői. Ez az én véleményem.

2015. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Lábjegyzet, előző vagyok: És sajnos TÉNYLEG meglehet, hogy valami nincs rendben náluk, ugyanis az agy fejlődéséhez (most el kell keserítenem sokakat, de:) elengedhetetlen a vörös húsok fogyasztása. Épp ezért nem is hibáztatom őket, ha csökkent maradt a... hm... értelmük, de ez nem menti meg őket a vasvillámtól, ha a portámra találnak tévedni, és ajvékolni kezdenének.. :))
2015. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Ez így van. DE! Termeld meg magadnak, vagy vegyél háztájit. Én szeretem a húst, a finom ízes leveseket, pörkölteket, steakeket, kolbászt, szalonnát, ésatöbbit. Mi többet között, a zöldségek mellett tartunk csirkét, kacsát disznót. Egyrészt tudjuk hogy mit ettek, jól éltek, nincsenek gyógyszerezve, és amikor eljön az ideje humánusan vannak levágva. Morbid lehet, de mi beszélünk hozzájuk, simizzük őket, tényleg szeretjük őket, viszont nem azért vannak, hogy háziállatok legyenek. Mi nagyon kevés húst veszünk, többek közt ezért is. Csirkéket most kezdtünk el idén tartani, mert már jó ideje akartam is csirkéket, meg házi tojást boldog jószágoktól. Sárga hús levest, ami nem a vegetától sárga. Öröm ránézni a csirke bőrére. Na mindegy, én egyre inkább azon vagyok, hogy lekapcsolódni teljesen erről a hálózatról. A lehető legtöbb mindent saját magunknak és másoknak megtermelni. Jövőre például libákat is akarok venni. Nálam jó élete lesz, pipi mennyország, majd amikor eljön az ideje humánusan átküldjük az örök kapirgáló mezőre, hisz ezért vannak.


(ui: egyébként a vadállományt is ritkítani kell, hogy az egyensúly megmaradjon, ez tudott dolog. a csirkék, disznók, tehenek, stb. is ugyanúgy szaporodna, attól függetlenül hogy mi eszünk húst vagy nem eszünk...)

2015. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!