Miért van az hogy a legtöbb állatorvos, egyszerű dolgokra is azt mondja el kell altatni az állatot?
Néhai nagyapámnak is volt ilyen története, volt egy kutyája, levágta a körmeit, ami miatt valamije begyulladhatott, így kijött az orvos, ahelyett hogy dolgozott volna valamit az altatást javasolta, elaludt.
Biccegő kutyához mi hívtunk még állatorvost, azt mondták nem tudnak mit csinálni altassuk el., mi még vártunk, 6 hónapot meghúzott még szegény mikor végleg nem bírt már lábraállni akkor altattuk el.
De rengeteg dolgot tudnék még sorolni... Miért van az hogy műtét és gyógyszer vagy egyéb dolgok helyett, a legtöbbször altatást javasolják?
nem tudom. ha egy emberről van szó akkor mindent megpróbálnak.
állattal is úgy kéne bánni. oké, van aki semmibe nem nézi őket, de nálunk pl családtagnak számít, nyilván ugyanúgy fontos az egészsége. szóval ez tényleg rossz helyzet. menni kell ilyenkor másikhoz, szerencsére már nem 1 van falunként mint anno. hanem menni kell akkor másik városba stb, keresni olyat aki lelkiismeretesen végzi a munkáját.
de persze biztos van olyan helyzet amikor nem lehet megmenteni már, ezt nem vitatom
Normális állatorvos csak végső esetben javasol ilyet.
Nem házhoz járó állatorvost kell hívni, hanem ha beteg a kutya, el kell vinni egy normális, felszerelt rendelőbe.
1-es: te melyik országban élsz? Az embereknél sem próbálnak meg közel sem mindent (tapasztalat + rengeteg tanulságos történet) Az állatoknak manapság sokkal színvonalasabb egészségügyi ellátás jut, mint az embereknek (Hozzá kell tenni, ha valaki annyira rossz állapotban van, hogy intenzív ellátásra szorul, ott valóban jó ellátást kap, de ha már magától is veszi a levegőt, akkor már a kutyát sem érdekel, tisztelet a kivételnek)
2-es: az állatot sem lehet mindig elvinni (nekünk kétszer volt járásképtelen a nagytestű kutyánk, muszáj volt kihívnunk az állatorvost), és a felszerelt rendelő sem mindig garancia (a macskámnál pont Budapest egyik legnagyobb "sztárja" nem diagnosztizálta a FIP-et, mert ugyan megcsinálta az ultrahangot, és az egyik asszisztense le is írta, hogy van némi felgyülemlett víz a hasüregben), de annyira el volt foglalva az "öntömjénezéssel" és a "társasági kapcsolatok ápolásával", hogy egy hónap múlva jött rá, hogy az állat nemhogy nem javul, hanem leromlik, és amikor megvolt a diagózis, akkorra már késő volt ("azt referálták, hogy jól van" - ahelyett, hogy "referáltak" volna neki, hetente egyszer személyesen is ránézhetett volna, ha már kétnaponta oda jártunk - csak hát a sok ajánlás miatt megbíztunk benne, nagy hiba volt)
Jól kell állatorvost választani, és akár messzebb is érdemes elmenni, ha a közelben nincs megfelelő állatorvos (mégiscsak nevetséges, hogy a legközelebbi állatorvos helyettese nem mert a macskánktól vért venni:S, vagy amikor egy közeli állatorvosnál érdeklődtem egy hullámos papagáj csőrkurtításának lehetősége felől (végül nem volt rá szükség), azt mondta, ő nem foglalkozik vele, és amikor megkérdeztem, kit tudna ajánlani, azt mondta, vigyem az állatkertbe vagy az állatorvosi egyetemre - mert a hullámos, amit kb. minden utcasarkon árulnak, olyan egzotikus faj, aminek a csőrkurtítására egészen az állatkertig kellene rohanni:S)
"altassuk el., mi még vártunk, 6 hónapot meghúzott még szegény mikor végleg nem bírt már lábraállni akkor altattuk el. "
Kérdező! Biztos vagy te abban, hogy szegény kutya élvezte azt az életet? Az állatorvos ettől kímélte volna meg szegény állatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!