Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy lehet lelkileg bírni az...

Hogy lehet lelkileg bírni az állatmentést?

Figyelt kérdés

Most kerültem először közelebbi kapcsolatba, törpenyulakról van szó.

Egyszerűen ha belegondolok, milyen kínokat élhetnek át, és azt, hogy akitől szeretetet várna, csak bántja, éhezteti.. Képtelen vagyok ésszel felfogni!

Hogyan lehet mocsokban, bűzben, a saját ürülékében tartani őket, a sebeiket nem kezelni, hagyni, hogy szinte rohadjon...


Egész nap ezen járt az eszem, szörnyű, hogy ilyenek léteznek a világon...


Hogyan bírjam ezt? Ebben a pillanatban ez az eset borított ki: [link] , de a napokban több helyi rosszul tartott állattal szembesültem...


2014. márc. 3. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, ahogy pl. a gyermekonkológia osztályon bírják az orvosok/ápolók. Akinek nincs ehhez idege, az ne csinálja.
2014. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából akaratomon kívül kerültem bele ebbe a helyzetbe, és nem fogok máskor ennyire belefolyni.


Amúgy szeretem az embereket, de engem jobban megérint egy állattal való rossz bánásmód.

2014. márc. 3. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sajnálattal meg az "oda sem tudok nézni,nem is akarok tudni róla"mentalitással piszkosul nincs kisegítve a bajban lévő állat.

Az ember egy idő után megkeményedik és azt hiszi,mindent látott már,de mindig van újabb szörnyűség.Azon jár ilyenkor az eszem,hogyan lehet SOS segíteni,sajnálkozni majd csak utána van idő,ha az állat biztonságban van.Akkor még sírni is ráérünk.

Aztán vannak a sikerélmények,mikor egy általad megmentett állat jó gazdára talál és boldog.Ez segít továbbvinni.

2014. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Így van, tenni kell, nem sajnálkozni. Amíg csak neten nézelődsz, nagyon fájdalmas. Mikor ott vagy, teszed a dolgod...mikor életeket mentesz, mikor küzdesz egy-egy állatért, nem lesz időd sajnálkozni, nem lesz időd sírni, nem lesz időd belegondolni. Aztán egyszer előjönnek az elfolytott érzelmek...általában álmodban, vagy elkezdesz bőgni mert valaki megkér, hogy menj arrébb... aztán átesel ezen (ez az aktív, mindennapi állatmentés második-harmadik hónapjában jön elő), és végzed tovább a dolgod... Aztán azon kapod magad, hogy csak mentesz, de nem simogattál meg úgy igazán, kedvességből egy olyan állatot, aki jól van... csak a betegeket simogatod kezelés alatt, a szenvedőket, vagy azokat, akiket úgy mentesz meg, hogy utolsó útjára kíséred az állatorvoshoz, hogy megszabadítsd a fájdalomtól. Megsimogatod még egyszer útóljára, és próbálod elengedni...próbálsz úgy a szemébe nézni, hogy azt sugald nincs semmi baj, majd mikor elmegy...megígéred neki, hogy akárhányszor visszaszület, újra és újra megmented, ha kell.

A legrosszabb az egészben az, hogy nincs időd örömből simogatni...a simogatás hiányzott a legjobban...

2014. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Csak úgy lehet bírni, ha a saját kezedbe veszed az irányítást és segítesz. Tétlenül nézni fáj, de ha tudod, hogy képes vagy jobbra fordítani az állat sorsát, akkor van értelme. Ami a legnehezebb, hogy sokszor túl későn történik a mentés vagy egy véletlen apróság viszi el az állatot. Ezt nehéz feldolgozni.
2014. márc. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első két válaszoló írja. Ameddig nem csináltam és nem voltam benne, én sem bírtam. Egyszer elkezded és nem tudod abbahagyni. A segítés és a mentés felülírja a lelki gyengeséget.
2014. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!