Van olyan ember menhely, ahova az állatoktól szenvedő ember mehetne?
De változhatna a dolog, mivel a kutyák vinnyogása csupán nevelés kérdése (volt itt már 100 olyan kérdés, hogy rászóltak a gazdára aki aztán itt kért tanácsot, hogyan szoktassa le erről a kutyáit).
Az pedig, hogy te úgy gondolod, hogy beszéltek már vele, még egyáltalán nem biztos.
Bocs, de a sültgalamb nem fog magától a szádba repülni. Ha pedig csak puffogni jöttél, inkább menj máshova.
Csendháborításért lehet panaszt tenni. Pontosan ugyanaz a kategória, mint mikor a szomszéd szórakozóhely ordíttatja a zenét.
De a kutya ettől még mindig nem lesz csendesebb. A gazdának kell megnevelni.
Pedig az 5-ös jól mondja...
Birtok háborítást el lehet követni hanggal, sőt még szaggal is...
Nézd csak a PTK szomszédjogokra vonatkozó részét.
Ebben az esetben jegyzőnél kell birtokvédelmet kérni.
A rendőrségi feljelentéssel ellentétben ezt nem lehet névtelenül igényelni.
Megnéztem. Egy jogi fórum szerint. Lehet kérni a jegyzőnél a birtokháborítást. És valóban így irták.
Máshol birtokvédelemként olvastam.
Tipikus magyar törvényhozás.
A jegyző felszólíhatja a kutya tulajdonosát, hogy nevelje meg a kutyáit. De nem kötelezheti másra. Mert a Ptk engedi a kutya ily módon tartását.
Tipikus patthelyzet.
A Ptk.100.§. kommentár szerint az állattartás az ingatlan rendeltetésszerű használatához hozzátartozik, a mennyiséggel kapcsolatban a helyi viszonyokat kell tekinteni. (Pp. Kommentár 1992. Közig és Jogi Könyvkiadó 1 kötet 239.o.)
A BH 1982.91. értelmében az állattartás miatt indult birtokháborítási perekben azt kell vizsgálni, hogy az adott környezet jellegére is tekintettel megvalósul-e olyan magatartás amely birtokháborító és környezetsértő magatartásnak minősíthető. Jelentősége lehet annak, hogy a birtokháborítást panaszló eleve olyan környezetbe ment lakni, amelyben-éppen a környezet jellegére is figyelemmel –az állattartás nem tilos. Ilyen esetben nyilvánvalóan nem valósul meg birtokháborítás, mert egyes személyek fokozott érzékenysége nem eredményezheti a szomszédjogi szabályok megsértését.
A Ptk. 191.§. (3) alapján a jegyző az eredeti birtokállapotot helyreállítja és a birtoksértőt a magatartástól eltiltja, kivéve, ha nyilvánvaló, hogy az aki birtokvédelemért folyamodott birtoklásának zavarását tűrni köteles.
A PK.30. alapján a jegyző azt vizsgálja, hogy milyen volt az eredeti birtokállapot és ezt tilos önhatalommal megzavarták-e. Ha igen akkor határozatával az eredeti birtokállapotot helyreállítja, illetve a birtoksértőt a magatartástól eltiltja
„Amennyiben az állattartás az állatvédelem szabályait sértő módon történik, úgy a települési önkormányzat jegyzőjének az állatok védelmével, valamint az állatok nyilvántartásával kapcsolatos egyes feladat- és hatásköreiről szóló 245/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) rendelkezései az irányadók. A Kr. 7. § (1) bekezdése alapján a jegyző korlátozhatja, illetve megtilthatja az állattartást, ha az állatvédelemre, valamint az állattartásra vonatkozó szabályok megsértésére került sor;
továbbá a Kr. 4. §-a alapján a jegyző meghatározott cselekmény végzésére, tűrésére, vagy abbahagyására kötelezheti az állattartót az állatok védelme érdekében, az állatvédelmi és az állattartási szabályok megsértése esetén. A jegyző jogosult tehát az állattartás korlátozására, illetve megtiltására, amennyiben az állatvédelem körében az állattartási szabályok megsértésére
került sor.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!