Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tartanak olyanok kutyáka...

Miért tartanak olyanok kutyákat akiknek nincs pénzük??

Figyelt kérdés
Ellátogattam ismerősömhez akik egy szegény faluba élnek.. a lényeg az hogy 4 kis kutyájuk van... Mondta hogy menjek nyugodtan nem harapnak... Hát jó.. már ott fura volt hogy agresszívan ugattak a virsli testükkel... Valamelyik rám is próbált támadni de vissza lépett inkább... Aztán az egyiknek a nap végén sikerűlt lábon harapni engem... És természetesen Mikor kérdőre vontam a gazdáját hogy van e oltásuk. Azt válaszolta hogy nincs pénz rá!!! Micsoda??? Egyébként hála istennek jól vagyok. A farmer nadrág fogta a harapást így a fogak nem ertek bőrt, viszont lesúrolta a bőrömet Kicsit.. azóta fertőtlenítővel lekezeltem a sérülést. Tehát... Hogy lehet ilyen ember 4 kutya gazdája???

tegnapelőtt 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Magyarországon ez tendencia. A felelőtlen állattartók hazája vagyunk.

A "miért" kérdésre meg szerintem az a válasz, hogy ezek az emberek nem érző lényként tekintenek az állatra, hanem inkább egy tetszetős tárgynak gondolják, amit birtokolni akarnak. Azért van ennyi szaporított husky is, mert tetszik az embereknek, aztán mikor rájönnek, hogy a kutya igényekkel és tulajdonságokkal is rendelkezik a szépségén kívül, akkor szimplán kirakják az erdőszélen. Macskáknál is hasonló, max ott nem a fajtára mennek rá, hanem hogy "jajdearanyoscica", aztán kivágják a kertbe, mert foglalkozni nem akarnak vele, a pénzt sajnálják rá, ezért caak maradékot kapnak, oltva, ivartalanítva nincsenek...

Elkeserítő. És nem tud vele kezdeni semmit az ember, mert a jogszabályok és törvények is inkább vagyontárgyként kezelik az állatokat még mindig...

tegnapelőtt 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Sok buta ember van. Ész nélkül szülnek gyereket is, ez szerintem mindent elmond.
tegnapelőtt 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem az az igazi baj, hogy van kutyája, mert egy csomó olyan szegény ember is van, akik igenis költenék az állatra, akkor is, ha egy-egy váratlan kiadást csak részletben tudnak kifizetni. A baj az, hogy aki nem tud költeni erre, annak miért 3-4 (!) kutyaja van???
tegnapelőtt 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Az ilyen kutyákat az utcáról szedik össze, nem tenyésztötől hozzák. Inkább a szegénynek legyen kutyája minthogy az utcán randalirozzon. Mit vársz tölük, hogy dobják ki őket az utcára? Amúgy is ilyen korcs kutyákat más be sem fogadja.
tegnap 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Legalább van aki befogadja az ilyen kutyákat és nem egy erdőben kibassza őket.
tegnap 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
A nap végén, mi?
tegnap 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Miért kötnek bele olyanok, akiknek nincs közük?

Így is jobb azoknak a kutyáknak, legalább kapnak kaját. Attól lehet, hogy jó gazdi, és foglalkoznak velük. Inkább kóbor kutyák kéne legyenek? Vagy összekötözve egy zsákban a folyóban, mert nincs pénz az oltásra?

tegnap 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Mert hülyék, azért. Aluliskolázott egyszerű emberek, akik beragadtak abba, hogy kertes házba kutya kell, különben betörnek 🙄
tegnap 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

4-ey,5-ös, azok a kölykök is szapodrodtak egy felelőtlen, ostoba ember kutyájától, aki b@szta ivartalanítatni a kutyát vagy legalább a telkén tartani... Ez ördögi kör. Az a 4 kutya is elleni fog, vagy felcsinál egy szukát és megi t lesz egy alom kölyök.


Gondolkozni luxus???

tegnap 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

8

Hát felénk (civilizált környéken, kertvárosban) rendszeresen betörnek ilyen csóró cigányok. Olyan házakba is, ahol kamera van. Egy hónapja olyan helyre törtek be, ahol a tulajdonosnak biztonságtechnikai cége van. Az udvarról és melléképületből vittek el dolgokat.

Egy biztos, 100%-os megoldás van: a kutya. Kutyás helyre még nem törtek be egyszer se. Most kutyát szerez minden aluliskolázott ember, akinek eddig nem volt, mert azt hitte, majd a technika megvédi.

tegnap 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!