Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csökkent-e az elmúlt 10 évben...

Csökkent-e az elmúlt 10 évben a kóbor állatok száma Magyarországon ?

Figyelt kérdés
Van-e arról statisztika, hogy 10 év alatt történt-e javulás az állatvédők, menhelyek munkája, az ivartalanitási akciók, állattartással, szaporitással kapcsoaltos felvilágositás ..stb. nyomán ?
2022. okt. 6. 02:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Inkább gyarapodott
2022. okt. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Én is úgy tudom, hogy rosszabodott. Ezek az elszabadult árak is rontanak a helyzeten, biztos, hogy sok háziállatot, főleg kutyát-macskát dobnak ki, nem vesznek neki kaját.
2022. okt. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudni . Erre nem látni egyet sem.
2022. okt. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Szolnok:Ugyanolyan rossz,sőt rosszabb. Rengeteg kóborkutya és macska van.
2022. okt. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Állatvédők a telefont se veszik fel, sőt emailre se reagálnak.

Nem igazán adnak örökbe, van olyan menhely ahol már 1 éve ugyanazokat az állatokat látom.

Miskolcon olyan is van, akit már meggyanúsítottak hogy nem is igazi menhely, hanem csak a saját állataival tarhál adományokért. Ebből él...

Ivartalanítási akció; lehet hogy van, de nem lehet kapcsolatba lépni az állatvédő szervezetekkel (Eger- Miskolc vonalon szoktam próbálkozni) . Nem veszik fel a telefont. Így nehéz bármilyen akciós ivartalanítást intézni.


Sokszor dobnak be a kertembe kismacskát. Neten nem lehet meghirdetni, mert csak az átkozódást, szitkokat kapja az ember. Állatvédők nem léteznek. Kiteszem pár utcával arrébb őket. Idén kb 10-15 ilyen volt. Előző években csak évi 2-3 eset. Tehát jóval több a kóbor állat.

2022. okt. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Az állatmenhelyek munkája hatására nem járunk derékig a kidobott állatokban. Sajnos nem a lakosság hozzáállása javult (de remélem hogy talán picit javult azért) hanem szervezettebben tudnak dolgozni az önkéntesek az internet adta lehetőségek miatt. Ne felejtsük már el, hogy nagyon sokan a saját pénzükön etetik, gyógyítják a kidobott állatokat a saját otthonukban! Nem érzem nyerészkedésnek, ha kérnek tápot vagy anyagi hozzájárulást, miközben éjjel is 2x kelnek hogy a pár napos kiscicákat cumiztassák vagy az összehányt almot cseréljék a beteg állat alatt! Emellett munkahelyen dolgoznak mint akárki más.

Meg kell nézni az állam mennyire segíti az állatvédelmet (semennyire) még csak kommunikáció szintjén sem. Ha már elviselhetetlen a helyzet, akkor kimegy a rendőr az állatvédővel, elvitetik az állatokat, eltiltják a tartástól az embert aki nyilván következő héten újabb kutyákat szerez, de azt nem ellenőrzik már... aztán ha azok is haldokolnak, jön megint az állatvédő és elviszi megint.

Pl állatok világnapja alkalmából eszébe jutott a köztársasági elnöknek, oktatási miniszternek vagy bármelyik nagymellényűnek megereszteni egy xaros facebook posztot az odafigyelésről, gondoskodásról, figyelemfelhívásról?

Állami gyepi telepen altatják az állatokat x idő után. Menhelyen pedig nem, hanem gazdát keresnek neki ha kell, élete végéig gondozzák. Ezért mondják hogy ha egyet örökbe fogadsz, két életet mentesz mert felszabadul a hely a következő szerencsétlen kóbor állatnak.

2022. okt. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
A mi városkunban állatbarátok összefogásának hála látványosan csökkent, de országos szinten szerintem gyarapodott.
2022. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Igen, helyileg Miskolcon a Maved finanszírozásában kb. 10-15 macskát (nőstényeket, kandúrokat vegyesen) ivartalanítottak a megyei kórház területéről, kettőt pedig a lekhelyemnél (itt már csak annyi volt, a korábbi mintegy 30 helyett). Ezt a TNR (elfogás-ivartalanítás-visszahelyezés) protokoll keretében végezték. Mindkét helyen, a "Mamma Gatti - civil kezdeményezés a macskákért" keretében fogamzásgátló tabletta segítségével sikerült láthatóan lecsökkentenem a populációt, de az ivartalanítás volt a végső megoldás. A kórházból, macskaszerető önkéntesek legalább 10-12 cicát örökbefogadtak az éven, sokukat saját költségen ivartanaíttatva.

A miskolci Árvácska cicamentők több beteg kóborcicát kezeltettek, amiknek később gazdát is kerestek. Megemlítem még a szintén miskolci Zazi a házban alapítványt is, akik sok, a belvárosban világra jött kismacskának találtak már gazdát.

2022. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

#5: Nekem más a tapasztalatom Miskolcon. Az Árvácska cicamentők jónéhány TNR szerint ivartalanított macskának biztosítottak helyet a lábadozásra, és a lakhelyemnél ivartalanított 2 macska visszahelyezésénél adtak egy teljes tálca 400 grammos macskakonzervet is, amit ők is adományként kaptak.

A Maved-nek volt ebben az évben is ivartalanítási programja, a megyei kórházban számos macskát ivartalanítottak, persze ehhez az is kellett, hogy egy ottani dolgozó a Facebook-on "megkondítsa a vészharangot", miután egy orvosigazgató örjöngeni kezdett a macskák etetése miatt, és az kiírtásukat helyezte kilátásba.

Önkéntesek lennének, de a pénz hiányzik a még szélesebb körű tevékenységhez. És a hatóság is keresztbe tesz olykor, most pl. a Wegera - bár ők kutyamentők - részére adott 1%-os adományokat a NAV visszatartja.

2022. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9 . Miért tartja vissza a NAV Wegera adományait ?
2022. okt. 7. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!