Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A covid miatt jogszerü lehet...

A covid miatt jogszerü lehet elaltatni valakinek a házi kedvencét?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 19. 08:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Ahol kutyát is esznek, ott ne lepődj meg ilyesmin.
2022. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

"Ennyi erővel az miért nem zavar ha ezrével vannak levágva disznók sertéspestis vagy csirkék madárinfluenza miatt? Nem legyünk már ilyen álszentek, eddig is bevett szokás volt járványmegelőzés szempontjából."


Nem egészen ugyanaz a sertéspestis és madárinfluenza, mint a covid. Mellesleg ajánlom figyelmedbe a cikknek az alábbi részét:

"Ugyan az egész világon előfordulhat koronavírus-fertőzés kutyákban és macskákban, máig nincs bizonyíték arra, hogy az állatok képesek lennének az emberek megfertőzésére."

2022. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

“ Én is voltam covidos”


Hát ha nem mászkáltál volna, ahogy máson számon kéred, akkor nem lettél volna.

2022. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
10-nek szólt az utolsó
2022. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kollégám úgy lett covidos, hogy a felesége hazahozta a munkahelyéről, nekünk, akik egy irodában dolgozunk vele, szintén tesztelni kellett, de másnak nem lett pozitív a tesztje. Neki szaglásvesztése lett.
2022. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
78%

A cikk arról szól, hogy egy állatkereskedésben dolgozó Covidos lett, eztuánt tesztelték az eladásra kínált kisemlősöket,

11 hörcsögnek lett pozitív a tesztje. Ezért elrendelték 2000 hörcsög elaltatását.


Jobb megoldás, (valaki kérte álljunk elő jobb megoldással), a 11 fertőzött kisállatot elkülöníteni, majd később újra tesztelni, amikor már negatív a tesztjük mehetnek a többiek közé.


Illetve amíg egynek is pozitív a tesztje addig, bezárják a boltot, arra az időre és nem adnak el kisállatot.

2022. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%

16. vagyok


Véleményem szerint egyáltalán nem jogszerű, főleg úgy hogy ők maguk elismerik, hogy nincs semmiféle bizonyíték az intézkedés indokoltságának.


,,Az egészségügyi miniszter egy sajtótájékoztatón elmondta, hogy a hatóságok óvatosságból járnak el, annak ellenére, hogy nem létezik bizonyíték arra, hogy a háziállatok megfertőzhetik az embert."

2022. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!