Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy fejlődjön itthon az állattartási kultúra?

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán elméleti, kb közvélemény kutatás, hogy józan paraszti ésszel mennyit tudnak az itt lévő emberek összehozni. A kérdés úgy fogalmazódott meg bennem, hogy mindenhol azt látni itthon, hogy kutyásoknál pl a bullokat 80%-ban faroknövelőnek veszik, az ivartalanítás rossz "mer' há akkó nem lehetnek kölykei/nem élheti ki magát", virágzanak a sufnis szapik, kutyáknál, kisemlősöknél, hüllőknél egyaránt, a macskákat mérgezik, és még hosszan sorolhatnám. Szóval összességében szerintetek ezen hogy lehetne hatékonyan javítani?

2021. máj. 8. 18:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
33%

Bevezetni az állatkínzásért, mérgezésért és a szaporítòk ellen a halál büntetést.

Fixen hatásos lenne🙏 de sajnos ezt nem tudjuk megvalósítani.😟

2021. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Sokkal szigorúbban kéne büntetni a szaporítókat, keverék menőzésre nem alkalmas,(nem félreérteni, nekem is keverékem van, imádom őt teljes szívvel) csak ezért még nem sokan adnának ki 100x ezret. Tényleg szomorú, hogy bánnak szegény bullokkal, pedig ahánnyal eddig találkoztam, a normálisan neveltek kis tünemények voltak. Jó lenne, ha a nem tenyésztésre szánt kutyákat eleve csak ivartalanítva/ivartalanítási kötelezettséggel lehetne örökbe fogadni/megvenni, de úgy, hogyha ez nem teljesül X időn belül, akkor a tulajdonjog visszaszáll, a pénz nem. Pénzbírságolnám azt is, aki szaporítótól vesz kutyát, tehát fajtajellegűje van úgy, hogy nem tudja igazolni a származását, vagy hogy hol fogadta örökbe, talált kutyára meg bejelentési és ivartalanítási kötelezettség. Az állatvédelmi törvények radikális szigorítása, komolyan vétele. Pl kínzásért nem pár tízezer forint, hanem kemény tíz év letöltendő. Vonatkoztatva ezt a nem megfelelő tartásra is, nem csak a bántalmazásra. Hivatalos segélyvonal, ahol bárki bejelentést tehet, aki ilyesmit észlel. Prevenciós előadások, támogatás a kutyaiskoláknak. És ez még csak a kutya. Macskára is hasonlók működhetnének. A kisebbek bajosabbak, pl a nőstény tengerimalacok / madarak /halak ivartalanítása problémás, még kevésbé vannak szem előtt sajnos.
2021. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
#1 Nem lenne hatásos, csak meghalnának az állatkínzók, mérgezők és szaporítók.
2021. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
22%
3-as de hatásos lenne, mivel az emberek vissza riadnának, az eféle tevékenységek folytatásától, mivel nem akarnának halálsorba kerülni, ezáltal jóval lecsökkene azok száma akik ilyen dolgok végzésére bátorodnának! ;)
2021. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Én nem a büntetésekkel kezdeném, mert büntetést kiosztani csak a durvább dolgokért lehet, azért nem, hogy pedigre-vel etetsz, vagy nem viszed sétálni.


Én az edukálásban bízom, már oviban- alsó tagozatban. Környezetismereti órára szépen be lehetne vezetni, hogy a gyermekek ismerjék meg az állat fogalmát. Ugyanúgy érezni képes, ugyanúgy tud félni, örülni, de másra van szüksége, mint egy embergyereknek. Szerintem ezt a legnehezebb megérteni, mert a felelőtlen gazdik hiábi 90%-ban innen erednek. "dehát ez nekem is ízlene", "ugyan, szegény állat, had szexeljen már egy jót", "egésznap csak feküdnék", és a rengeteg testbeszéd félre-értelmezés.

Nyilván életkornak és felfogóképességnek megfelelően, de felső osztályig foglalkoznék ezzel.


Sajnos az oktatási rendszerünket így is csak néhány kivétel tanár tartja az egész vállán, de ha jól működne, akkor sem bíznám ezt csak a tanárokra. félévente, vagy kéthavonta lenne belőle egy "gyakorlati óra", amikor egy szakképzettségű, de legalább példaként kiállítható gazdi, meghívja az osztályt, vagy elmegy az osztályba és beszél az adott állatról, és magyaráz a tartásáról.

Társállatok mellet a haszonállatokról ugyanilyen módon szót ejtenék. Hogy az is törődést, fajtájának megfelelő bánásmódot igényel, de annak leölése nem bűn, hiszen értelmes célt szolgál. Satöbbi.


Messzire vezet a kérdés :)


Törvényekkel már azért sem érdemes foglalkozni, mert amíg nem tesznek rólad feljentést, a kutyát nem érdekli.

2021. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
88%

Én is egyetértek azzal, hogy már kisgyermek korban el kéne kezdeni arra nevelni a gyerekeket, hogy megfelelően bánjanak az állatokkal.

Az állatkínzást és a szaporítást én is szigorúbban büntetném ,de tudom hogy ez sajnos nem ennyire egyszerű.

Illetve ha lehetne akkor nem engedném, hogy bárki aki akar tarthasson állatot (legyen szó bármilyen állatról), csak ellenőrzött helyre adnám őket, és a nem kifejezetten tenyésztés miatt tartott állatokat ivartalanítatnám, ezzel elkerülve a nem kívánt utódok megszületését. (Gondoljunk csak bele, hogy például hány kismacskák ölnek meg vagy hagynak az út szélén csak azért, mert az anyaállat nem volt ivartalanítva és lekölykezett a családhoz, akik nem akarták azt)


De szerintem a legfontosabb az emberek gondolkodásmódján és felfogásán változtatni elsősorban.

2021. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Növelni kellene az életszínvonalat és edukálni, érzékenyíteni a népet...
2021. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Követni kellene Németországot.

-Náluk nincs szupermarketes gabonás nyomokban húst tartalmazó kutyaeledel.Ezért van,hogy minden itt árult minőségi táp szinte kivétel nélkül mind német termék.

Oda figyelnek arra,hogy mit gyártanak,mit árulnak és mit vehetnek az emberek a polcokról.

-Kötelező naponta 2x legalább kutyát sétáltatni.Ha feljelent valaki azzal,hogy nem sétáltatod a kutyádat rendszeresen (és igaz is) megbűntetnek.(nyílván ez alól a kertes házasok kivételek)

-Random ellenőrizhetnek séta közben és ha nincs chipje a kutyának elkobozzák.Oltás pedig pénz bírságos.


Egyszerűen oda kellene figyelni arra,hogy ki mit csinál az állatával.Hiába a törvény ha nincs szabályozás és nincs aki ellenőrizhetné hogy mit tartanak be és mit nem.

2021. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Felelős állattartásra gondolsz? Nos, legelőször ennek része kéne, hogy legyen az oktatásban. A sok idióta valóságshow meg kibészélős műsor helyett is inkább állatvédelmes, felelős állattartások programok kénének, nem hiszem, hogy ez nem lehet "játszva" tanítani akár felnőtteknek is.

A gyerekeket már nagyon fiatal korban, iskolai jelleggel erre tanítani, nem azzal a magolós-osztályzós módszerrel, hanem példamutatással.

2021. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Tanulmányaim során már tanultam állatvédelemről és most is van éppen van órám ebben a témában.

Elég összetett kérdés, sok jó dolgot leírtak előttem, de szeretnék 1-2-re reflektálni.

"Pl kínzásért nem pár tízezer forint, hanem kemény tíz év letöltendő."

Gyakran elhangzó gondolat, de van vele néhány gond. Egyrészt úgy emlékszem emberek ellen elkövetett erőszak (nem emberölés) esetén se lehet tíz évet kapni. Tehát először rengeteg mást bűncselekményt is szigorítani kellene, hogy arányosak legyenek a büntetések. Akkor több ember kerülne börtönbe (arányosítás miatt nem csak állatkínzók), több ideig lennének bent, egyrészt nem lenni ennyi hely, másrészt drága dolog rabokat tartani. A legkomolyabb érv ellene pedig a további kriminalizáció!! Bekerül valaki, akiben ott a potenciál, hogy még súlyosabb dolgokat kövessen el és találkozik egy olyan közeggel, aki felszívja. Szabadulás után jó eséllyel csatlakozik valamelyik bűnbandához, állatokat, embereket fog bántani, rabolni, … esetleg ölni fog.

Sajnos ki kell mondani, hogy büntetés végrehajtási intézetekben sokan nem javulnak meg, csak még rosszabbak lesznek.

Arra is vannak kutatások, hogy a büntetés mértéke nem a leghatásosabb a bűnözés visszaszorításában. Az elrettentőbb hatású, ha tudja, hogy elkaphatják. Tehát például az állatorvosok gyakran látnak olyat, ami miatt lehetne szólni a hatóságoknak (pl. láncon tartott, kis kennelben tartott kutyák), mégsem szólnak. Vidéki állatorvos jelentené ezt, elhajtanák vele, mert ilyenre nincs idő, de a gazdi fülébe jut, hogy mit akart csinálni az állatorvos. Az állat tulajdonosa lehet, hogy másnap beállítana néhány barátjával elbeszélgetni a dokival, vagy elterjed a kisvárosban, hogy milyen a doki és inkább senki nem hívja ki és tönkremegy az orvos. Más lehet, hogy észre sem veszi mi történik azzal az állattal, mert ők is pont ugyanúgy tartják az állatot, úgy szocializálódtak, hogy ez így jó, észre sem veszi vagy épp csak nem érdekli.


Mit lehetne csinálni?

1. Megelőzés. A legtöbb állatkínzó nem a legjobb körülmények között nőtt fel. Lehet, hogy azt látta a családban, hogy az a normális, hogy így bánnak az állatokkal, gyerekkorától kezdve látja, hogy az állatot verni kell. Vannak gyerekek, akiket vernek, majd ezután ők állatokon vezetik le a dühüket. Tehát először az embereken kellene segíteni, hogy kevesebb állatkínzót neveljen ki a társadalom.

2. Felvilágosítás, társadalmi gondolkodás átalakítása. Sokan nem tudják milyen szabályok mellett kellene állatot tartani, mi kell egy állatnak. Amit te állatkínzásnak látsz, máshol az a normális. Igen, tanítani kellene az embereket, de nem csak a gyerekeket, a szülőket is.

Kicsi más téma, de látom, amikor egy éppen járni tudó gyerek elkezd üvölteni a fehér 5 kilós bichonomtól ahogy 30 méterre vagyunk tőlük. Úgy gondolom ezt a félelmet a szülők ültetik el a gyerekekbe nagyon korán, mert a szülő retteg a kutyáktól. Belőlük nem lesz állatkínzó, de mivel nem szeretik a kutyákat (vagy más állatokat) valószínűleg nem fognak a védelmük érdekében igazából tenni, a rossz bánásmódot nem fogják jelezni.

Illetve, ha egy állatkínzó gyerekét tanítják ilyenről az iskolában, sajnos lehet, hogy nem érnének vele semmit. A gyerek rászólna az apjára, az jól elveri és csak rosszabb lenne a helyzet :/ Médiában lehetne róla több szó, olyan formában, hogy átjöjjön az embereknek. Arra gondolok, hogy szerintem egy beteg kutya, akinek az életéért egy alapítvány mondjuk százezer forintokat kér, egy állatokat semmibe vevő vagy csak kevésbé érzékeny még jobban felhúzza magát. Laza beszélgetésekre gondolok, ahol elmondják, hogy mit éreznek az állatok, érdekes kutatásokat mutatnak be, stb.

Fontos az embereknek megmutatni, hogy miért fontos az állatvédelemmel foglalkozni, mivel az állatvédelem embervédelem is (aki állatot kínoz, gyakran később embert is fog).

A legfontosabb az oktatás, oktatás, oktatás!! (mindenkit)

3. Szankcionálás. Pl. állattartástól való eltiltást nagyon nehéz adni, bíró elvileg nem is tud. Azért ezt jó lenne bevezetni. Meg először szuper lenne, ha még jobban figyelnének az állatkínzós esetekre és elkapnák az elkövetőket.

4. Megfelelő terápia. Pl. kaphatnának olyan büntetést, hogy menhelyeken kellene dolgozniuk. Sajnos ez azért nehezen kivitelezhető, mert extra figyelem kellene, hogy megfelelően bánjon az állatokkal, félnének ettől a menhelyek.

2021. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!