Mi a véleményetek az állatokon való kísérletezgetésrōl?
Én láttam azt a kis film szerū cuccot és nagyon szomorú.
Nem értem miért kell ezt csinálni ártatlan állatokkal. Legyen az nyuszi, kutya, macska, egér, majom.,.
Annyira elszomorító.
Pl.: kozmetikumokat pl,; hogy és mégis miért kell rajtuk kísérletezni??😔
Azthiszem ezentúl keresni fogom azokat a smink termékeket amelyeket nem teszteltek álltokon.,.
Tudtok olyan márkát ajánlani? Amit meglehet venni Rossmannba?
Undorító. Így tudom csak jellemezni, fáj a lelkem szegény állatokért.
Egyébként, ha jól tudom a essence pl nem kísérletez állatokon (bár jobban jársz, ha utánanézel.)
Nekem még a tebeshopot ajánlották, az hulladék mentes is, árban viszont nem tudom mennyire érné meg.
1.: Én nem is eszem őket, de sok fotelállatvédő igen.
2.: Más a genetikájuk. Értelmetlen is ez által sok kísérlet.
3.: A börtönök meg tele vannak alanyokkal, de ugye a sok libsi...
Rossz is meg nem is.
Ha nem lennenek allatkiserletek, nem tartanank itt, ahol.
En meg mindig azt vallom, hogy inkabb allatokon kiserletezzenek, ha komoly dolgokrol van szo, mint embereken.
3-as
Hát persze tegyék tönkre ártatlan életét, mert az emberek annyira többre valóak... Láttál te már akár egy képet is szerencsétlen kisnyuszikról és egerekről?
Vannak olyan bűnösök ezen a földön (pl erőszakolók), akik ezt bőven megérdemelnék és nem ártatlan kisállatoknak kéne egész szerencsétlen életükben szenvedni azért, hogy neked majd szép legyen a bőröd.
A kozmetikai állatkísérletek be vannak tiltva az EU-ban.
Más állatkísérletekre nagyon szigorú szabályok vonatkoznak, szóval a gonosz tudós kínozza az állatokat egy fals kép.
Ezek az állatok erre lettek tenyésztve, nagyon drágák, így nagyon vigyáznak rájuk. A kísérlet sikerességének kívánja meg az is, hogy tartási feltételei hiánytalanok legyenek. Mielőtt valaki belefoghatna egy állatkísérletbe egy bizottság elé kell terjesztenie ezt, és nem feltétlenül fogadják el.
Meg van határozva, hogy mekkora fájdalmat okozhatnak ezeknek az állatoknak, kb akkorát, ami egy tűszúrásnak felel meg.
Sok olyan dolog van, amit sejtkultúrán nem lehet tesztelni, az emberi teszelésekkel pedig az a probléma, hogy egyáltalán nem homogén a genomunk, nem ismert egy csomó háttértényező, ami sokban befolyásolhatja a kísérlet eredményét.
Az állatkísérletek tudományosan szükségesek, ezért igyekeznek arra, hogy morálisan a legkevésbé elfogadhatatlan legyen.
#6 ez pontosan így van, illetve ez elítéltekkel való kísérletezéssel több gond van a nem ismert genetikai háttér mellett. Az USA-ban évi kb 100 millió állaton kísérleteznek míg a börtönök populációja kb 2,5 millió, ergo a legtöbb kísérletre nem jutna alany. A másik, kin kísérleteznénk? Az erőszaktevőn oké, ez viszont a 2,5 millió töredéke. A bolti tolvajon? Az adócsalón? A gyilkoson? Azon aki megölt valakit mert az illető mondjuk megerőszakolta a gyerekét? Mi van ha a kísérletek maradandó károsodást okoznak aztán kiderül hogy ártatlan? Persze tök jó lenne ha de ez sajnos nem így működik.
Ha pedig a saját szeretted haldoklik egy betegségben nem hiszem hogy vigasztal hogy jó hát kínok között meghal (meg másik több száz hozzá hasonló beteg) de legalább az állatkáknak nem lett baja. A kozmetikai kísérleteket elítélem, ezek luxuscikkek, senki nem halt még bele mert nem jött ki az új csillámos highlighter, de a gyógyszerkísérletek életeket mentenek, méghozzá sokat, arról nem is beszélve hogy állatgyógyszereket is elítélteken tesztelnénk?
Smink terméket csak olyat fogsz találni ami nem lett állatokon tesztelve (vagy kb tíz éve lett kifejlesztve). Egy pár hete vitatkoztam erről egy igen alul informált egyénnel de abban igaza volt hogy a vállalat még tesztelhet állatokon más termékeket így a márka nem biztos hogy állatkísérlet mentes. De a termék biztos (vagy 2009-2013 előtti). 6-osnak igaza van teljesen, még annyival egészíteném ki hogy forgalomba se lehet hozni olyan kozmetikai terméket ami állatokon lett tesztelve az EU-n belül
18. cikk
2.
Maximálisan elítélem az állatkísérleteket, próbálok mindenből olyat beszerezni ami cruelty free, nyilván a gyógyszeripar az egyetlen amit nem tudok megkerülni, mert a gyógyszerek nagyja biztosan állatokon van tesztelve.
Viszont a börtönös megoldás semmiképp sem működne. A kísérletekre szánt állatokat elizolált környezetben tartják, távol minden külső hatástól, hogy az adott anyagoknak a hatásait teszteljék, mindenféle külső behatás nélkül.
Tegyük fel, valaki börtönbe kerül gyilkosság vádjával, és a te logikád mentén rajta kísérleteznek egy gyógyszerrel.
Honnan fogja tudni megmondani bárki, hogy x reakciója a beadott gyógyszerre van, vagy valami más alapbetegség váltja ki, vagy épp x évig élt drogokkal, és annak a hatásai köszönnek vissza?
Teljesen megbízhatatlan lenne egy ilyen kísérlet, semmi köze a "libsikhez"
Akkor már inkább a mesterséges szöveteken való tesztelés egy jó alternatív megoldás, csak sajnos sokkal többe kerül, és nyilván ezek a nagy cégek elég undorítóak és haszonalapúak..
Ezt a "tűszúrásnyi" fájdalmat erősen kétlem, már azért is, mert létezik az L50 érték amit minden vegyszernél feltüntetnek.
Azaz, ha viszonylag ártalmatlan anyagról van szó, addig tömik az egérbe, patkányba, amíg szét nem reped a gyomra.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!