Miért altatják el a debreceni állatkertben az összes sertést?
Olvastam ezt a cikket:
Szerintem ez nem normális dolog. Miért altatják el őket? Hol van az emberiség? Miért nem fertőtlenítik ki a helyet és tartják őket zárt helyen, egymástól elkülönítve a lappangási idő alatt (ezt tartom az emberséges megoldásnak)?
#8 Egy állatkertben nem megoldható a zárt, elkülönített tartás néhány hét erejéig?? Na ne viccelj már. Meg miért pusztulna el az összes, pont ez a lényege az elkülönítésnek, hogy így nem kapják el a fertőzést. Amelyik beteg azt nyilván el kell altatni, nem menthető, de a többi igen.
Egyébként az állatvédelem témakörben vagyunk, nem tudom feltűnt-e.
Egy állatkertben nem megoldható a zárt, elkülönített tartás néhány hét erejéig??
Kapaszkodj meg, mert nem megoldható. A karanténhely általában 1-2 állatra van méretezve, nem egy egész csapatra...
Másrészt ha oda valaki bemegy, gondoskodni kell a teljes felszereléscseréről, hiszen könnyen fertőző betegségről van szó. De mindegy is, látszik, hogy fogalmad nincs egy állatkert működéséről...
Azt sem tudod mit beszélsz. Nálunk egy egész sornyi kennel van a kutyamenhelyen, amit karanténnak használnak. Semmi speciális nincs benne, csak annyi, hogy betonfallal vannak elválasztva egymástól és sehogyan nem tudnak az állatok kontaktusba lépni egymással.
Felszereléscsere? Milyen felszereléscsere, ember? Az emberre nem veszélyes a sertéspestis, de egyébként ez benne is van a cikkben kiemelve, csak rá kellett volna pillantanod.
Felszereléscsere? Milyen felszereléscsere, ember? Az emberre nem veszélyes a sertéspestis, de egyébként ez benne is van a cikkben kiemelve, csak rá kellett volna pillantanod.
Emberre nem veszélyes, viszont az ember a ruháján, cipőjén átviheti a kórokozót egyik állatról a másikra. Ehhez mondjuk csak józan, paraszti ész kellene...az állatkerti karantén pedig nem csak annyiból áll, hogy az állatok között beton elválasztás van. Jó esetben ez egy teljesen elszeparált külön épület.
Az állatkert pedig nem menhely. Sokkal több szabály köti őket. Sertéspestisnél az az eljárás, hogy az összes egyedet altatni kell. NINCS más mód a betegség megfékezésére. Fogd fel.
Értem én, hogy nem akarod, hogy elaltassák az állatokat, de abból a betegségből kigyógyulni nem fognak.
Elszeparálhatják őket a külvilágtól, de miért? Hogy inkább a betegségbe haljanak meg?
Lappangási ideje 2 hét is lehet, szóval 0 arra az esély, hogy ha az egyik elkapta, akkor a többi nem kapta el tőle.
Az emberre nem veszélyes, de el tudod vinni a vírust más állatnak. Szóval ha meg hermetikusan zárható helységekben is lennének, azokat takarítani ki kell majd, mert nem ülhetnek a szaját ürülékükben (mert akkor azon lennél fennakadva...), de az éppen elég, ha a takarító feltapossa a vírust, s átviszi a másiknak. Arról meg nem is beszélve, hogy így a külvilágba is kijuthat.
Nem csak direkt érintkezéssel, hanem testnedvvel is terjed. Egy légy is át tudná vinni akár egyiktől a másikhoz a vírust. (Enyhe telünk van, legyek még/már vannak...)
Az állatkert nem menhely. Es le van írva, hogy "Ezt követően, a teljes körű fertőtlenítés és a járványügyi várakozási idő lejárta után, az afrikai sertéspestisre vonatkozó országos előírások betartásával az állatállományt pótolni fogják Miskolcon – írták."
Szóval nem ők találták ki ennek a menetét...
#19
Szerinted a beteg állatokkal mit kellene csinálni?
Pátyolgatni, s minél tovább életben tartani őket, míg össze nem esnek?
Remélem, mikor majd 90 évesen betegségben halnál meg, valaki még azért is életben tart még egy kicsit, hogy minél sz@rabb legyen neked, s rágyere milyen hülyeségeket írkáltál itt...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!