Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan tudnék sünöket befogni ?

Hogyan tudnék sünöket befogni ?

Figyelt kérdés

Minden évben "laknak" nálam sünök egy melléképületben. Figyelemmel szoktam kísérni, mikor a kölykök elkezdenek mászkálni, hogyan fejlődnek... stb.

Eddig mindent rendben találtam, viszont tegnap sötétedéskor összefutottam egy sünnel, amelyiket nagyon kicsinek találtam. Megnéztem egy oldalt, ahol egy tenisz labdához viszonyított méret alapján kb 200 g-os lehet. Nem akartam megfogni, hátha még az anyjukkal vannak. Nyár végi ellés eredménye lehet.

Ahol egy ilyen méretű van ott több is van. Nem tudom, hogy képes lesz e megfelelő súlyt felvenni magára, hogy a telet túlélje. Aki esetleg rutinosabb sün ügyben, kérem "szakértse" meg, hogy szüksége lehet e a sünnek + a tesóknak segítségre ? Ha igen, akkor viszont az összeset be kellene gyűjtenem valahogy és értesíteni a szakembereket.



2020. okt. 14. 22:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, annyi, hogy ez egy másik család lehet, mert a szokásos helyeken lakó sünök kölykei már sokkal nagyobbak voltak, mikor utoljára láttam őket. Feltételezem a régi alvó helyüket ezen a télen is igénybe veszik.
2020. okt. 14. 22:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem vagyok szakértő, de szeretem a sünöket.:)

Találtam neked egy cikket:

[link]

2020. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most gondoltam csak bele, akár az anyjuk el is pusztulhatott és nem jutnak elég élelemhez, esetleg emiatt fejletlenebbek.
2020. okt. 14. 22:27
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudod gondozni fogd be.
2020. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Hagyd szépen békén őket, ne játsz "hősösdit"
2020. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A gondozásukat nem merném vállalni, abban nincs rutinom, de elmenni a probléma mellett sem tudok.

A befogást kellene valahogy megoldani, utána már valószínűleg az állatkert tudna segíteni.

2020. okt. 14. 22:34
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell befogni oket, eleg ha kifigyeled merre bandaznak es teszel nekik a kozelbe kajat. Leveleket gereblyézd ossze egy kupacba … szeretnek az alatt vackolni (csak valami hulye fel ne gyujtsa).
2020. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a Sünbaráttal!
2020. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
A macskakaját nagyon szeretik azt tudom.
2020. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos azt a kutya is szereti és elhappolná a sünök elől.

De megpróbálom valahogy elkeríteni nekik a kaját.

2020. okt. 14. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!